Komputer do 2tys

Jeżeli uda mi się go podkręcić (na tej płycie gł i w ogóle) to biorąc 3000+ oszczędze 100zł.

W co mógłbym to zainwestować…

np. w GeForce PCI-E 7600GS Galaxy DDR3 1,2ns Zalman 256 MB TV-out / DVI BOX (128-bit) może być?? albo jakieś inne propozycje :smiley: wtedy byłoby mnie stać na grafe za MAX 550 zł.

Na standardowym BOXowym chłodzeniu i na płycie głównej tej od microstara??

Ja bym brał Biostara. Nie można powiedzieć do ilu podkręcisz. Każdy model kręci się inaczej.

Najlepsza inwestycja :slight_smile:

Wersje 3000+ kręcą się bardzo dobrze, i nie powinieneś mieć kłopotów z O/C

Możesz podać który model konkretnie byś wziął? - mając 250zł. Jest ich troche a wiekszość jest podobna do siebie :slight_smile:

Mi jakoś przypasowała ta:

[Biostar NF4U AM2G (nVidia nForce4 Ultra) DDR2, PCI-E

FireWire by sie jej przydał ale to pestka. Nie ma interfejsu pod HDD: Serial ATA/300 a taki ma ten co wybrałem…

Biostar GeForce 6100 AM2 (nVidia GeForce 6100) [DDR2, PCI-E, KG] <- podejrzanie niska cena…typ pamieci ram 800 ja biore 667- bedzie grało?? 2xsata 4xata mogło by być na odwrót :stuck_out_tongue:

Na co mogę średnio liczyć z boxem 8)

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=2 … Tforce4AM2 Brak sata2 ale do uruchomienia Sata2 wystarczy ołówek.

Lub tą trochę droższą z Sata2.

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=2 … force4UAM2

2.2-2.5 GHz

Jak się kupuje Biostary to nie płaci się za reklamę i brak możliwości podkręcania jak w przypadku Gigabyte pod AMD.

Bardzo by mi odpowiadała ta Biostar GeForce 6100 AM2 (nVidia GeForce 6100) [DDR2, PCI-E, KG]

Cena jest b.dobra ( 209zł )a przy moich już nadwerężonych finansach gra ona ważną rolę. Czy to że obsługuje ona DDR2 800MHz nie bedzie miało znaczenia w przypadku mojej 667MHz. Płyta dostosuje się do prędkości pamięci RAM??

Bo jeżeli będzie to jakiś konflikt to biorę tą Biostar Tforce 6100 AM2 (nVidia GeForce 6100) [DDR2, PCI-E, KG]

246zł.

I ostatnie:

Biorę GeForce PCI-E 7600GS Galaxy DDR3 1,2ns Zalman 256 MB TV-out / DVI BOX (128-bit)

I tu mam pytanko czysto teoretyczne…

Czy nie lepiej mając w garści 550zł na grafike wziąć coś w tej cenie z GF 7600 GT (PCI-Express)

to że nie ma interfejsu SATA/300 to chyba jakiś błąd w opisie… albo błędem jes to, żę posiada chipset nForce 4 Ultra… bo z tego co wiem to obsługuje on SATA/300 i to między innymi go wyróżnia od zwykłego nForce 4 bez “ultra”

Nie, bo ten 7600GS po OC przewyższy znacznie wersje GT. A GT nie kręci się tak mocno :smiley: :slight_smile:

Ale nie ma różnicy między SATA a SATA 2. ;] Więc nie ma się czym przejmowac (jedyna różnica to dwójka przy SATA).

w sumie to racja :slight_smile: ale różnicę między ATA/100, a SATA/300 się już czujei :slight_smile:

SATA 300 jest bardziej przyszłościowy… kiedyś może będzie większe rozgraniczenie w wydajnośći 150 i 300

Tą mogę polecić z czystym sumieniem, nawet na tej grafice da się pograć w Hitmana Blood Money część suwaków na full, część na połowie i śmiga bez zaciachów.

Można kupić coś w formacie ATX np:

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=2 … ioNF4UAM2G 229 zł

Też brak Sata2 jak w przypadku TF NF4 ale może wystarczy lekki Sata2 mod ołówkiem, lub kupić dysk Sata2 ze zworką ograniczającą do Sata1.

Seria Tforce jest chyba lepsza od tej bez dopisku tForce tamta TF GF 6100 może ma mało slotów na PCI, ale jak by zabrakło to ma na płycie 4 porty USB więc można podłączyć np kartę TV na USB to samo z np. kartą dźwiękową, lub kupić tuner TV na PCIEx 1x.

Czujesz różnice? Bo ja nie. Nie ma różnicy między ATA 66 a ATA 133 a co dopiero ATA 100 a ATA 133. Nie ma też róznicy między ATA 100 a SATA/SATA2. Na różnice nie pozwala arch. dysków.

Czyli klamka zapadła :smiley:

  1. Biostar Tforce 6100 AM2 (nVidia GeForce 6100) [DDR2, PCI-E, KG] 246zł

  2. AMD 3000+ AM2 Orleans 302 zł

  3. DDR2 2x512MB PC-667 Goodram 375 zł

  4. GeForce PCI-E 7600GS Galaxy DDR3 1,2ns Zalman 256 MB TV-out / DVI BOX (128-bit) 547 zł

5) Seagate 250 GB Barracuda (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ, RoHS) ST3250620AS 318 zł

6) Pioneer DVD+/-RW DVR-111 bulk (czarny) 131 zł

7) Chieftec 450W 181 zł

8] Jakaś buda, najtańsze na znak.pl koło 84 zł… szkoda że nie ma tańszych bo bym wziął a tak pozostaje Take Me Dixi 209 (czarny) 84 zł

Wychodzi 2185 zł - troche więcej niż zakładałem ale jakoś przejdzie.

Wielkie dzieki dla: Tobi, Błażej, McDracullo, The_Thing którzy pomogli mi wybrać wszystkie komponenty :mrgreen:

Możecie czuć sie ojcami chrzestnymi nowo powstałego kompa 8)

Pępkowe wskazane :lol:

Jakbyś poczekał do nowego roku to by pewnie z jakąś stówe mniej wyszło, ja właśnie czekam ale nie tylko ze względu na mniejsze ceny :slight_smile:

Troche nad dużo :smiley:

W styczniu ceny spadną, więc jeśli możesz to poczekaj. :slight_smile:

A kiedy chrzciny? :piwo:

Musisz mieć jakieś dobre informacje - te wiadomości nie mają charkteru czynu zabronionego :stuck_out_tongue:

To bardzo interesujące. Może faktycznie poczekam ten 1 miesiąc nawet jak ta SETA w kieszeni zostanie to przy założonym budżecie będzie to 5% :smiley: mogłaby ona pójść w co innego…

propozycje? :wink:

Może odrazu ślub :stuck_out_tongue: bo to będzie ONA: Franciszka :black:

W sumie to nie wiem po co ci dwie grafiki :stuck_out_tongue:

Ja bym brał

Microstar K9NU Neo-V (nVidia M1697) [DDR2, PCI-E]

Coś słabo szukasz

Rewelacyjny Mustang 55zł :slight_smile:

Mogłaby być. Jeżeli wbudowana grafika ma jakis konflikt wywołać z GeForceem którego wybrałem to może rzeczywiście lepiej z niej zrezygnować.

Musrang w rzeczy samej ciekawy. Ale na znak.pl brak czegoś w tej cenie. Chciałbym wszystko u nich złożyć bo jakoś nie widzi mi się samemu wszystko składać tylko dlatego bo nie maja taniutkiej obudowy. A szkoda że nie mają :evil:

Zobaczymy po nowym roku- jednak zaczekam.

Na Biostarze osiągniesz więcej, przeglądając purepc, A3000 chodzi na np. 2.7 (a pewnie pójdzie wyżej), Microstar nie pozwala na takie wyniki, zintegrowaną można wyłączyć, odwiedziłem bios i karta zintegrowana wyłancza się automatyczne, lub można ją ustawić by działała nawet jak się doda drugą kartę.

Nawet Biostar na NF 550 nie jest taki zły.

Troszkę o Biostarach Vmody i takie tam

http://www.rebelshavenforum.com/sis-bin … forum;f=53

O płytach pod AM2

http://forum.purepc.pl/index.php?showto … 62&st=1950

Przykładowe sigi:

TForce 6100 AM2, A64 3000+@2,7GHz->1,55V;

-Sempron 2800+@2100Mhz   

-MSI K9NU Neo-V [narazie max HTT260]

Taktowanie tego Semprona to 1.6 GHz


Biostar TF NF4 SATA2 Mod i chyba DFI SLi Mod

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=3876

Załóżmy że 2-3 tygodnie po nowym roku wszystko troche stanieje i zostanie mi 100 eXtra… w co najlepiej to zainwestować?

3800+ zamiast 3000+ ? akurat stówa różnicy.

W grafike napewno nie bo ta co wybrałem wystarczy.

Zasilacz 450W też, podobnie RAM na 2 x 1GB nie wystarczy :smiley: 250GB HDD to aż nadto, nagrywarka dvd też ok…

Obudowa z 2 wiatraczkami + sensory, ewentualnie płyta główna… sam nie wiem.

Może jakiś dobry zestaw chłodzący (70zł) do tego 3000+?

Jakby 3000+ śmigał koło 2,4 GHz to częstotliwością by odpowiadał 3800+ wiec sam już nie wiem… gorzej jak nie bedzie śmigał 8)

Z procesorem to mam mieszane uczucia gdy 100 mi zostanie bo chyba lepiej kupić 3800+ i go nie kręcić wyżej?

Prosze o rozjaśnieni mi sprawy

No właśnie - zastanów się czy tak szybko zawalisz 250GB? Moim zdaniem możesz zaoszczedzić na tym i wziąść 160GB + Twoje 100zł o których wspominasz i już mozesz brac lepszy procek :slight_smile:

A jak już zapchasz dysk zawsze będzie mógł sobie kupic drugi :wink: