Komputer do 3.5k

Nie powtarzaj bezsensownie takich argumentów, bo i w ocz’tach się tak samo często zdarza… A wymienić wentylator po to aby stracić gwarancję??? (5 lat w przypadku corsaira).

Napisałeś to dlatego że nie przeczytałeś nic w tamtym temacie który wskazałem - a wynika z niego że takiego spadku nie ma, z resztą przy fsb 500 ten procesor ma już taktowanie rzędu 4,5GHz więc jeśli wg ciebie to jest mało to poprostu leże na podłodze i tarzam się ze śmiechu :]

To może pokaż tą taką samą sprawność tego Corsair’a w stosunku do Enermax’a, hmm ??

Co do piszczących cewek to jakoś się jeszcze nie spotkałem żeby ktoś pisał tak o Enermax’ach a w przypadku Corsair’ów jest tego trochę - i wcale zawistny nie jestem.

Enermax Pro82+ 525W

Corsair VX550EU

poczytaj sobie opinie o VX-ach dość często zdarzają się piszczące cewki i nie powtarzam tego bezsensownie (na pewno nie tak bezsensownie jak ty zachwalasz VX-y)

użytkownicy badali wydajność na FSB 520? jakieś wykresy cokolwiek?

wykres_analiza_03.gif

nie chodzi tu bynajmniej o taktowanie chcąc mieć FSB:RAM 1:1 (nie muszę chyba tłumaczyć po co taki dzielnik) obniżamy mnożnik do 7,5x 533 i mamy pamięci na 1066MHz w dodatku (jak byś nie wiedział) wyższe FSB w przypadku Intela jest lepsze od wyższego mnożnika

Jak porównujesz to na tej samej stronie -> http://www.hardwaresecrets.com/article/551/7 http://www.hardwaresecrets.com/article/540/6

Jak widać enermax ma zaledwie 1% przewagi średnio, ale jak widać na dużo większe zakłócenia na wyjściu. Co ciekawe na drugiej stronie widać że oba te zasilacze są w stanie dostarczyć bardzo podobną ilość Watt’ów (597 vs 572), no i fakt że w Enermaxie nie działało wogółle zabezpieczenie przeciw-przeciążeniowe… Żeby nie było, ja tu porównuje VX’a 450 do tego enermaxa 525 (249zł vs 359zł (ten enermax nie ma odpinanych kabli, wersja modu ma która to kosztuje już 439 zł :] (wg zenfist))).

@Owca_92

Nawet nie zmieniłeś źródła - to nie jest test użytkowników tylko ten dawny z egiełdy przy czym mierzyli wtedy wpływ domyślnie ustawionych alpha timingów na super pi. Z resztą jak wspomniałem wyżej test przy fsb 520 ma bardzo duże znaczenie dla codziennej eksploatacji płyty głównej :]

Jak dajesz linki to może byś dał do tych zasilaczy o które chodzi a nie, że dajesz test Corsair’a 450W i zaraz mi powiesz, że 550W ma taką samą sprawność :confused:

@maniekz

W teście 550’tki który podałeś było uzyte napięcie 100-120V, jeśli nie wiesz to jest to równoznaczne z -2% sprawności…

A co do 450’tki to testy z hardwaresecrets jednoznacznie wskazują że jest bezpośrednim konkurentem tego enermax’a, przynajmniej jeśli chodzi o faktyczne możliwości :]

No niestety w przypadku tej str. co podałem można się tylko do Enermax’a Modu82+ 625W odwołać. Co też byłoby nie na miejscu.

alpha timingi takie same… o czym nawet świadczy fakt że przy FSB 500 w przypadku obu płyt czas był taki sam :wink:

a masz jakiś test z wysokim FSB na tej płycie… jak to ma się to wydajności?

a eksploatacja płyty głównej jest taka sam jak na niższym FSB w przypadku P35 nie ma to dużego znaczenia

wystarczy mały wentylatorek na radiator od NB i nie ma z niczym problemu

http://forum.purepc.pl/temat/Socket-423 … ir/249930/

Pierwszy post…

A co do eksploatacji po pierwsze - wentylatorek = hałas, msi ma lepsze chłodzenie, po drugie - musiałbyś schłodzić procesor z resztą jak Błażej już pare razy pisał wzrost taktowania powyżej 3,8ghz w tym procesorach daje mizerny wzrost faktycznej wydajności w grach…

nie rozumiem… opis płyty i krótkie FAQ??

cały komputer masz pasywnie?? jestem pod wrażeniem… MSI ma lepiej wyglądające chłodzenie które jest na nic skoro nie da się osiągnąć wysokiego FSB :smiley:

a co ma chłodzenie procesora do tego?? jak chcesz 4GHz to mnożnik ustawiasz na 7,5 a jak 3,7GHz to ustawisz na 7x - żaden problem

a co do taktowania powyżej 3,8 to ja podałem przykład na niecałe 4GHz - wzrost temperatur i napięć także będzie znikomy

No patrz, jeden krótki post i przed odpowiedzią nie chciałeś go przeczytać aby się upewnić czy czasem głupot nie piszesz. Aż poprostu zacytuję…

PODKRĘCANIE, ZWORKI, WYDAJNOŚĆ

Mariosti* skoro powyżej FSB 400 ustawia astronomiczne timingi to czemu na FSB 500 wyniki są takie same na foxconnie i na MSI??

to też jest wyjaśnione? może trzeba na spodzie płyty przykleić gumę do żucia i wtedy problemu nie będzie :smiley: dla przykładu na Foxconnie czegoś takiego nie było i nie jest to związane z timingami…

podsumowując dużo ustawiania a i tak więcej niż 480FSB nie będziesz używał

ps. na egiełdzie wspominają o timingach… nie sądzę aby testy były robione specjalnie na ustawieniach auto i nie zostało to wyjaśnione

Przed chwilą to ty używałeś lepszych wyników foxa przy fsb 520 jako koronnego argumentu za foxem…

Na screenach masz porównanie przy fsb 430, a więc już przydatnym, nawet 24/7. I tak przy zapisie msi 2750 - fox ok. 2750, przy odczycie msi 7100 - fox ok. 6900. I pamiętajmy że msi miało wtedy standardowe alpha timingi, a można je znacząco obniżyć dając zauważalny wzrost szczególnie przy zapisie.

nie wiem co mam odpowiedzieć bo ja napisałem przed chwilą że FSB >480 i MSI traci stabilność a ty mi tu o wydajności pamięci…

zworkowa zabawa ma swoje plusy (właściwie jeden jedyny przedstawiłeś ty)ale i minusy, których jest znacznie więcej 1. cała ta zabawa 2. wyraźny spadek wydajności przy dużym FSB 3. Brak stablności przy FSB > 480 do minusów samej płyty można dodać że należy zmienić pastę termo przewodzącą z chłodzeniu bo takie super jak wygląda to ono nie będzie… oczywiście autorowi tematu nic z tych rzeczy nie przeszkadza… fanboy tak jak taki tutaj z zasilaczami Corsair VX??

teraz trochę faktów związanych z płytą…

ten super wzrost wydajności pamięci przekłada się tylko i wyłącznie na benchmarki, nic więcej - żadne gry a nawet wyniki w 3Dmarku 06…

chcąc podkręcić E8200 na tej płycie możemy ustawić max FSB 480 dla proca bo powyżej traci stabilność

480 x 8 = 3840MHz - wynik co najmniej niezadowalający…

chcąc korzystać z dzielnika 1:1 pamięci będą miały max 960MHz bo powyżej płyta straci stabilność…

na Foxconnie mamy troche (praktycznie tylko na papierze) mniejszą wydajność pamięci, dużo wyższe FSB chłodzenie nie wymagające zmiany pasty, OC procesorów z niższymi mnożnikami (często tańszych więc jest to także oszczędność), efektywne korzystanie z dzielnika 1:1

To sie robi nudne, ja tobie tekst do czytania podaje a ty swoje, w tamtym temacie masz napisane że nie ma takich problemów, to wszystko zależy od sztuki, jak chcesz być do śmierci wierny egiełdzie to bądź.

Wydajność pamięci - podstawowy argument za fox’em, nie odwracaj kota ogonem teraz.

Fakt pasty w foxie zmieniać nie trzeba… bo jeśli chcesz mieć dobre chłodzenie to musisz je całkiem zmienić :]

Co do procesora - 3,8ghz to według ciebie mało 24/7? n/c . Z resztą mowa jest o e8400.

A i jeszcze jedno, ja tobie nie wypominam że ślepo polecasz foxconna i ocz’ta… W odróżnieniu od ciebie podaję przynajmniej konkretne argumenty :]

karta dno weź lepiej 9600gt albo też 9800X2

odezwałeś się w temacie który jest zakończony od 2 miesięcy i jeszcze podajesz ten syf (9800x2), który jest nieopłacalny i do ****, więc z takimi radami to daj już sobie spokój :expressionless: