Komputer do 3 tys. pod grafikę

To jest proste i mało czasu zajmuje.

Scorpio , wiesz, dla mnie to i podkręcanie i naprawa zawirusowanego systemu z wiersza poleceń nie jest trudna. Tyle, że nie każdy się zna na tym i znać się nie musi.

Jak ktoś jest niedoświadczony, to nawet nie wie nic o istnieniu takich płytek, zapewne ich nigdy nie widział i prawdopodobnie nie zobaczy…

dobrze, a pomijając Waszą wymianę poglądów, jaki sklep polecacie? Agito? Robił ktoś zakupy w arche.net.pl? :slight_smile:

pozdrawiam.

viewtopic.php?f=19&t=267420 - na początku masz listę zaufanych i godnych polecenia sklepów

Ten arche to chyba lekko drogi jest…

Plik , jeśli mieszkasz w Warszawie, to ja zawsze jestem zadowolony ze sklepwgk.pl. Tyle, że tam mają ceny różne (niektóre większe, niektóre mniejsze) i jak wspomniałem, jeśli mieszkasz w Warszawie, lub w oklicach.

EDIT:

Eee tam, 21km i już jestem :).

mała dygresja, ty nie mieszkasz w Warszawie :p, jeśli chodzi o sklep całkiem podobne ceny ma znak.pl, przy czym jest to pewniejszy sklep, można podjechać do niego, złożyć zamówienie osobiści, obejrzeć towar jeśli jest na stanie itd.

Nie, jestem z Łodzi :wink:

Hmm, w jakiejś niby hurtowni w Łodzi złoyłem coś takiego :wink:

Intel Core 2 Quad Q8200 2.33 GHz BOX

Asus P5Q Pro

Patriot EXTREME PERFORMANCE 2x2048MB 800MHz DDR2

Gigabyte Radeon HD 4850 Multi-Core Cooling 1GB DDR3 PCI-E BOX

Samsung F1 HD642JJ

Corsair VX450 450W

Hm, czemu Q8200 ma mniejsze taktowanie niż Q6600? MSI Neo2-FR niestety w tym skelpie nie mają, więc Asusa wezmę. Zasilacza OCZ StealthXStream też nie mają, więc zastępuję go Corsair - powinien chyba wystarczyć mimo tego że ma ‘tylko’ 450W? Obudowę jakąś tam inną spróbuję dobrać, bo pewnie też nie mają :wink:

W Agito (ogólnie w sklepie netowym) byłoby taniej i na pewno wszystko, ale biorę pod uwagę, że jak coś się stanie z podzespołem to trzeba będzie wysyłać do nich, a to pewnie troche trwa… :[

Pozdrawiam.

Plik , Faktycznie ten corsair jest mocniejszy od ocz’ta.

Asus też dobra płyta.

A Q8200 ma niższe taktowanie od Q6600 bo jak sama nazwa wskazuje jest uplasowany niżej wśród quadów intela i dodatkowo mimo iż jest wykonany w procesie 45nm, jest tańszy od Q6600 (a przynajmniej być powinien).

Z uwagi na mniejszy proces osiągnięcie taktowania rzędu 3,3GHz na codzień nie powinno być problemem.

Jeśli różnica między agito i tą hurtownią jest ok 100zł na zestawie to owszem, można brać tam gdzie bliżej, ale jeśli różnica jest większa to już bym się zastanowił (po oddaniu podzespołów własnoręcznie do serwisu też się zwykle długo czeka).

Hm, niby ‘mniejsze cyferki’ a lepsiejszy :wink:

A jak wygląda sprawa z wysyłką? Wysyłają złożony komputer z podzespołami, bez żadnych pudełek?:wink: A gwarancja opiera się na paragonie?:wink: I ile kosztuje tam mniej więcej cena całego złożonego komputera? ze 100zł czy więcej?

pozdrawiam.

EDIT: a ten wentylator na karcie grafiki to nie wiem gdzie by się zmieścił. Za dużo miejsca troche zajmuje, a złącza PCI są ważne :wink: mam jeszcze to wepchniecia tam kartę muzyczną i sieciową.

Plik , W p5q złącza pci są na samym dole więc nie ma żadnego problemu.

A co do składania to powinni składać za darmo i dać wybór - czy przysyłają złożony (dodatkowy czas oczekiwania), czy nieruszane części w oryginalnych pudełkach.

Plik , mówisz o tym co jest już z kartą? Bo jak o tym, to musisz się zapoznać z instrukcją ile, slotów zajmuje. Natomiast, jeśli chcesz kupić nowy, to się za bardzo nie opłaca.

plunio7 , nie no, wspomniałem o tym innym chłodzeniu bo Mariosti* coś pisał :wink:

ale może przydałoby się inne chłodzenie na procka, ale ten boksowy winien wystarczyć ;]

pozdrawiam.

Plik , W zestawie którego zaproponowałem jest odrazu mocne chłodzenie na procesor…