Komputer do 3000 zł

Z tymi dyskami to też takie gadanie - mam jakiegoś chińczyka od dwóch lat, wszystko jest na nim napisane po chińsku i się na nim nie zawiodłem. A gdy kupiłem Samsunga albo później Maxtora to po paru miesiącach awaria. Nie, ja tu nie polecam jakichś no-name’ów tylko mówię, że wypowiedzi, że jakieś dyski są dużo bardziej awaryjne od innych są co najmniej częściowo nieprawdziwe. :slight_smile:

No cóż mój stary komp jechał na FEEL-u 350 W przez 6 lat i sie nie zepsuł. :slight_smile:

Nikt nie powiedział, że kości OCZ są złe, ale że są mało opłacalne (skoro można kupić bardzo dobre GoodRam Pro 1066MHz CL5 60zł taniej).

A odnośnie awaryjności dysków, to doświadczenie jednej osoby (poza tymi z serwisów) nie mówi kompletnie nic o awaryjności dysków.

Dobra to jeszcze mam pare pytań . W zestawie pewne zmiany zrobię

Procesor:

Intel Core 2 Quad Q9550 /2.83GHz, 1333MHz, 12MB, BOX/

969 zł

Płyta główna:

Asus P5Q Turbo /intel P45/

499 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO - wezme goodramy bo tańsze a to samo

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-I F1

225 zł

Karta graficzna:

Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216SP 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 690zł - tą wybrałem bo sami polecacie

Nagrywarka DVD:

Pioneer DVR-216D SATA (ivory) 110 zł - wezme taką ponieważ pioniera podobno najlepsze są

Obudowa:

i tu problem bo ten cool master jakoś mnie odrzuca jakąś z dobrym chłodzeniem i lcd bym wzioł ale tak do 300 zł mi polećcie .

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 500W 240 zł

to teraz jak możecie to mi powiedzcie co pozmieniać tu gdzie zaznaczyłem najlepiej jakby Adalbert się wypowiedział .

lepiej 216 bo jest na sata. Reszta ok

a co z tymi kartami i obudową ? Bo to jest najważniejsze .

tomson93 - oczywiście że lepiej Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216 SP 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

ok karta niech bedzie ta . a jak z tą obudową coś polecacie fajnego ??

RAM git;

Dysk zmień na F2EG (1 talerz 500GB, ten Twój jest na talerzach 250GB);

Jeżeli w Esc musisz wziąć wszystko, to bierz tego Gainwarda, bo ma 216 procesorów strumieniowych, co przekłada się na wydajność, a i jeszcze tańsza jest od Asusa;

Pioneer bardzo dobrze nagrywa, jakbyś chciał oszczędzić to teoretycznie można te 10-20zł, w takim budżecie będzie akurat ten Pioneer (oczywiście 216);

Z dobrych i przewiewnych masz: Cooler Master Elite 33x, Sharkoon Rebel 9, Cooler Master Centurion 53x i Antec Three Hundred.

cooler master elite 335

A czy przypadkiem 2 tależe nie są lepsze od 1? Jak 1 padnie to zawsze jest jeszcze drugi.

Nie nie jest lepsze. :slight_smile:

sory za moją dociekliwość, ale dlaczego?

dobra no to tak :

Obudowa : http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=12839

A dysk : http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=18778 o ten chodzi żeby był 1 tależ ??

Dodane 16.06.2009 (Wt) 19:00

No to cały zestaw wyszedł tak :

Procesor:

Intel Core 2 Quad Q9550 /2.83GHz, 1333MHz, 12MB, BOX/

969 zł

Płyta główna:

Asus P5Q Turbo /intel P45/

499 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO

230 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1R

265 zł

Karta graficzna:

Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216SP 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

690 zł

Nagrywarka DVD:

Pioneer DVR-216D SATA (ivory)

110 zł

Obudowa:

Aerocool AEROENGINE plus (black)

269 zł

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 500W

240 zł

Suma:

3272 zł brutto

To cały zestawik git jest ??

No ja bym sie czepiał dysku, może wziąć jakiś z 32 MB cache, obudowe pierwszy raz na oczy widze, ja bym radził brać cooler master elite 335.

dobra ten dysk mi starczy nie będe już kombinował . A co masz do tej obudowy ?? ten coller master mi sie nie podoba jakoś .

Moim zdaniem źle robisz że bazujesz swój zestaw na LGA775… No ale jest to twoja decyzja i pieniądze, z drugiej jednak strony ktoś musi wyczyścić magazyny ze starego sprzętu… :lol:

“sory za moją dociekliwość, ale dlaczego?”

Nie ma za co przepraszać. :slight_smile: Chodzi o gęstość zapisanych danych, im jest gęściej (jeżeli na talerzy mieści się 500GB, to wiadomo, że jest 2 razy gęściej niż na talerzach po 250GB) tym mniej obrotów dysku trzeba wykonać, by odczytać jakąś ilość danych. Dlatego mimo mniejszej prędkości obrotowej, masz porównywalną wydajność w odczycie danych. Jasne?

Także tomson93 weź http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=17260

Co do obudowy, to ma dobre warunki chłodzenia i z opisów wynika, że jest dość porządna, więc jeżeli masz tyle kasy i podoba Ci się wygląd, to może być.

Rozumiem, że jesteś świadomy, że do tej płyty głównej nie podłączysz już lepszego procesora i w razie chęci modernizacji będziesz zmuszony wymienić i płytę i procesor i prawdopodobnie RAM?

Jestem tego świadom ten komputer bedzie mi służył 4 lata a ten procek pociągnie nowe gry prze ten okres . Inna płyta wyjdzie pare stówek wiecej żeby można było i7 wsadzić tam a i7 jest drogi . Ten procek gdyby zaczoł nie wyrabiać za 3 lata to sie zawsze wykreci go . Takie jest moje zdanie ale gdyby było mylne to prosze o sprostowanie .

Z 2 talerzy trudniej odzyskać dane, jak by jeden z tych talerzy padł to dysk by nie działał.