Komputer do 3000 zł

Tobi , a ten E4300 w czym będzie lepszy od E6300? bo szczerze powiem nie słyszałem jeszcze nic o tym procesorze ;]

Złączono Posta : 30.12.2006 (Sob) 13:54

Remix , ale jak wezmę tą kartę to nie starczy funduszy :stuck_out_tongue:

Witam!

Będzie miał mnożnik 9, a jeśli będzie produkowany z tych samych wafli co E6300 to będzie się bojowo podkręcał :slight_smile:

-EDIT-

Jakbyś wziął zestaw jaki podałem, to by starczyło - zamieniasz tylko 7600GS na tą 7900GS - ale wierz mi warto, bo ta karta ma OC rzędu 645/1720 Mhz, a standardowo ma 500/1400 Mhz.

Mnożnik 9x rdzeń Conroe czyli jak w tych modelach E6600/6700/6800, 2MB podręcznej, podkręca się na 3400 MHz, i mniejszy pobór prądu niż E6300 starsze modele E6300 i 6400 pobierają więcej niż procki EE od AMD, Intel dopiero to poprawia (możesz trafić jeszcze na starszą wer. C2D), a seria 4xxx będzie pobierała mniej.

Wyczytałem jeszcze gdzieś na stronie, ze będzie tańszy ok. 20-30$ od E6300

Tak więc na pewno poczekam na E4600

Jeszcze raz dzięki

A jeszcze płytę, można na Biostara TForce PT 965P ~400 zł (oc wydajnoś cjak na Asusie) (ale w sklepie jej nie kupisz wogle ciężko ją kupić dostępna na znak.pl, ale też nie zawsze) lub:

Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI

http://sklep.benchmark.pl/pelny_35007.html

A widzisz różnice między 6300 a 6600? Widocznie jak wrzucał dane to Twojego wyniku może nie było. Pozatym 6600 jest już troche droższy.

Witam!

Oczywiście, że widzę różnicę… widzę ją również między E6600 a X6800, ale nie o to chodzi… mi chodziło tylko o stwierdzenie “To jest kosmiczny zestaw.” - bo wcale taki nie jest.

To tyle :slight_smile:

aficio zostosował tutaj metaforę (bardzo trudne słowo :stuck_out_tongue: ). Zestaw jest wydajny i o to chodzilo. Za 3k jest bardzo dobry. Nie przejmuj się Twój 6600 też nie jest kosmiczny, tak samo jak x6800 :twisted:

Bardzo proszę o podanie mi jakiegoś super hardcore’owego zestawu komputerowego. Ważne aby proc był firmy AMD, cena nie gra roli…

Pozdrawiam

Witam!

McDracullo - właśnie o to chodzi, że mój również nie jest kosmiczny, nawet C2Q nie jest kosmiczny, a metafora była zła.

Ale zostawmy już ten temat, bo nie o to chodzi.

Aeron - kolejna metafora… i kolejna zła. Super hardcore’owy na AMD - zapomnij.

W tej chwili żaden zestaw na AMD nie będzie super hardcore’owy i to nie jest kwestia ceny.

No dobra w takim razie zaproponujcie coś odjazdowego :wink:

Witam!

Możesz sprecyzować co Ty chcesz?

To ma ładnie wyglądać i szokować formą, czy ma być bardzo wydajne i ładnie wyglądać, a może jeszcze coś innego?

Nie chodzi o wygląd tylko o to aby był MOCNY! i wydajny

Gry mają coraz większe wymagania, chodź by taki Gothic 3 albo Oblivion.

Nie potrzebuje kompa do biura tylko do gier.

Witam!

Więc jeśli do gier i ma być MOCNY to tylko Core 2 Duo, tym bardziej, że jak napisałeś kasa nie gra roli.

Właśnie że była dobra, tylko Ty niezroumiałeś.

To Core 2 Extereme x6800 + Asus z nForce 680 SLi + 2x8800GTX + Fizyka według AIGE (Chyba tak?) i z 8 giga RAMU DDR2 800MHz o najniższych dostepnych opóźnieniach. Do tego jakaś małą elektorwania.

Mów cene albo składaj to co podałem :mrgreen: Monitor etc też ma być?

Witam!

No to jak X6800 to dlaczego RAM 800MHz? nie lepiej 1066MHz albo jeszcze lepiej 1200MHz - przy odblokowanym mnożniku X6800 będzie można sporo wycisnąć podnosząc również FSB :slight_smile:

Do tego chłodzenie wodne na procek, mostek i obie karty i będzie super :slight_smile:

Przydałby się jeszcze z 2Tb połączone w RAID

Bo bierzesz PDP a one jak samolot :stuck_out_tongue:

skoro ma być coś odjazdowego na z AMD, a cena nie gra roli to może 4x4 spróbować? :slight_smile: używał już ktoś tego?

Witam!

4x4 to przereklamowany grzejnik wydający dźwięk jak silnik MiG-a 21.

Niby wielowątkowy, niby wydajny, a tak naprawdę to klapa.

Możesz wiele na ten temat poczytać na necie.