Komputer do 3000zł i wycenienie starego

Chcę kupićnowego kompa za 3000zł, ale nie wiem co wybrać

procesor

Płyta główna

Pamięć DDR2

Karta graficzna

Dysk twardy

Napęd optyczny

Napęd magnetyczny

Obudowa

Zasilacz

Komputer ma zastąpić

AMD K6-2 33MHz

DCS S7AX Rev 1,071

64SDR

Seegate 4GB

GF 4MX440

LG CD-RW

Do tego

Spectec 256MB PC-2100 266MHz

Samsung SpinPoint 60GB 2MB cache

Ile bym za to dostał

Wszystko ok możesz go kupic :wink:

AMD K6-2 333MHz

DCS S7AX Rev 1,071

64SDR

Seegate 4GB

GF 4MX440

LG CD-RW

Do tego

Spectec 256MB PC-2100 266MHz

Samsung SpinPoint 60GB 2MB cache

Ile bym za niego dostać

hmm koło 250 - 300 zł :wink: jedynie ten samsung jest najbardziej wartościowy :wink:

aha zapomniałem, że mam jeszcze nViDIA Riva TNT2, a osobno

http://www.allegro.pl/4216_komputery_klasy_pc_klasy_pentium_ii.html

hmm jak będzie 250 zł za to wszystko to będzie bardzo dobrze :slight_smile:

płyta główna obsługuje

a ram jest

czyli ramik jest za szybki :stuck_out_tongue:

więc nie ma sensu brać takich kostek do tej płyty :stuck_out_tongue:

nagrywarke dvd zmień nie bierz liteona wybierz sony (cena niemal taka sama ale sony lepsze :stuck_out_tongue: )

można zmniejszyć przecież częstotliwość taktowania pamięci na 667MHz

no pewnie że można

ale ddr2 667 mhz będzie chyba ciut tańsze :stuck_out_tongue:

no ale ja chciałbym mieć z radiatorem, a GOODRam’y 667 są bez radiatorów

raditory mozna dokupic złote , srebne , miedziane ,aluminiowe :mrgreen:

lepiej bierz płyte na nforce 570 np. czy 550. skoro takie ramy wybrałeś to TA płyta jest dobra! a tańsza od innych modeli z tym chipsetem dlatego bo nie obsługije technologii SLI i nie ma dwóch slotów PCI E ale to ci nie potrzebne :slight_smile:

a po co ci te radiatory ? :shock:

Właśnie, po co?

dla szpanu np, żeby sprzęt ładniej wyglądał, dla tuningu, ochłodzenia ramów :mrgreen:

Domador czyli po prostu na nic te radiatory :stuck_out_tongue: bo jak się chce kręcić pamięci to się kupuje markowe z dobrymi timingami i się kręci

danzelmario przczytaj sobie to

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700

i to z servisu benchmark.

W osobnym wątku w dziale opinie zebrało się całkiem sporo komentarzy, opisujących wszelakie problemy z płytami wyposażonymi w chipset nForce 570 - przede wszystkim płyt, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu, czyli ASUS M2N-E i MSI K9N.

Tu i ówdzie zasłyszeliśmy, że głównym powodem tych problemów najprawdopodobniej jest nowy chipset nForce 5, a producenci płyt już za to ‘myją głowę’ nVidii. To by wyjaśniało ciekawe zjawisko, które ostatnio zwróciło naszą uwagę - nowe płyty ze złączem AM2 oparte na chipsetach nForce4. Jeśli ktoś z Was zastanawiał się, po co u licha ASUS czy Gigabyte wydają płyty ze starymi chipsetami, teraz ma na to odpowiedź - stare chipsety po prostu działają ‘poprawnie’.

Wobec powyższego, póki co chyba będziemy musieli ‘zawiesić’ naszą rekomendacją, szczególnie dla płyty M2N-E, która dostała od nas ‘super produkt’. Płyta sama w sobie jest świetna, ale jak zauważyło wielu czytelników, rekomendowanie produktu z którym są pewne problemy, jest trochę ‘niezdrowe’. Gdy tylko pojawią się nowe fakty w tej sprawie, będzie Was informować

A TO DRUGIE PODSUMOWANIE PLYTY ASUSA

Prawdziwym problemem okazała się współpraca płyty z pamięciami. Bardzo drogie, kosztujące około 1300 zł kości Kingston HyperX 2 x 1 GB w ogóle nie działały na prezentowanej płycie. Chodziły za to pamięci Kingston ValueRAM DDR2-800 CL5 również 2 x 1 GB. Działały – w tym problem, że z bardzo niską częstotliwością, wynoszącą zaledwie 325 MHz, na dodatek z opóźnieniami 5-5-5-15. Jak widać, płyta jest bardzo problematyczna w kwestii podkręcania, co wymaga zdecydowanej interwencji producenta. Oczywiście wszystkie nasze pamięci oferowały gwarantowaną pracę z częstotliwością 400 MHz! Mimo to nie działały nawet na dzielniku DDR-2 800 (ustawienie gwarantowane przez AMD), który w naszym przypadku (mnożnik procesora 9) dawał na pamięciach częstotliwość równą 360 MHz! Najgorsze jest to, że problem mieliśmy na dwóch egzemplarzach tej płyty, wziętych w różnym czasie ze sklepu komputerowego, korzystając z aż 5 kompletów pamięci (Kingston oraz Patriot). Na forach dyskusyjnych zdarzają się głosy, że jednak ustawienie DDR2-800 działa, ale są to nieliczne wyjątki w gąszczu narzekań na M2N-E. Świadczyć to może o dużym rozrzucie jakościowym, ewentualnie wyjątkowo kiepskiej kompatybilności z pamięciami

To by bylo na tyle,o plytach

I dlatego wole mieć radiatory montowane w fabryce, bo będę kręcił, a GoodRam PRO są dobre do kręcanie

tylko jak kupujesz ramy z radiatorami to przeważnie są to aluminowe a ramy można kupic bez radiatorów i potem dokupic złote i kręcic :stuck_out_tongue:

te co nie maja radiatorów też można kręcic :slight_smile:

Złączono Posta : 17.09.2006 (Nie) 13:28

GoodRam jest dobrą firmą bo to co polskie jest najlepsze heh :mrgreen:

Mrockt dzięki, jakoś ominąłem ten artyluł a przyda mi się w najbliższym czasie

Te Radiotory to Revolteca tylko czy złote czy srebrne

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17789

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29836