Komputer do 3000zł i wycenienie starego

(Mati400) #1

Chcę kupićnowego kompa za 3000zł, ale nie wiem co wybrać

procesor

Płyta główna

Pamięć DDR2

Karta graficzna

Dysk twardy

Napęd optyczny

Napęd magnetyczny

Obudowa

Zasilacz

Komputer ma zastąpić

AMD K6-2 33MHz

DCS S7AX Rev 1,071

64SDR

Seegate 4GB

GF 4MX440

LG CD-RW

Do tego

Spectec 256MB PC-2100 266MHz

Samsung SpinPoint 60GB 2MB cache

Ile bym za to dostał

(system) #2

Wszystko ok możesz go kupic :wink:

(Mati400) #3

AMD K6-2 333MHz

DCS S7AX Rev 1,071

64SDR

Seegate 4GB

GF 4MX440

LG CD-RW

Do tego

Spectec 256MB PC-2100 266MHz

Samsung SpinPoint 60GB 2MB cache

Ile bym za niego dostać

(system) #4

hmm koło 250 - 300 zł :wink: jedynie ten samsung jest najbardziej wartościowy :wink:

(Mati400) #5

aha zapomniałem, że mam jeszcze nViDIA Riva TNT2, a osobno

(system) #6

http://www.allegro.pl/4216_komputery_klasy_pc_klasy_pentium_ii.html

hmm jak będzie 250 zł za to wszystko to będzie bardzo dobrze :slight_smile:

(Clubbasse207) #7

płyta główna obsługuje

a ram jest

czyli ramik jest za szybki :stuck_out_tongue:

więc nie ma sensu brać takich kostek do tej płyty :stuck_out_tongue:

nagrywarke dvd zmień nie bierz liteona wybierz sony (cena niemal taka sama ale sony lepsze :stuck_out_tongue: )

(Mati400) #8

można zmniejszyć przecież częstotliwość taktowania pamięci na 667MHz

(Clubbasse207) #9

no pewnie że można

ale ddr2 667 mhz będzie chyba ciut tańsze :stuck_out_tongue:

(Mati400) #10

no ale ja chciałbym mieć z radiatorem, a GOODRam'y 667 są bez radiatorów

(system) #11

raditory mozna dokupic złote , srebne , miedziane ,aluminiowe :mrgreen:

(Danzelmario) #12

lepiej bierz płyte na nforce 570 np. czy 550. skoro takie ramy wybrałeś to TA płyta jest dobra! a tańsza od innych modeli z tym chipsetem dlatego bo nie obsługije technologii SLI i nie ma dwóch slotów PCI E ale to ci nie potrzebne :slight_smile:

(Clubbasse207) #13

a po co ci te radiatory ? :shock:

(Danzelmario) #14

Właśnie, po co?

(system) #15

dla szpanu np, żeby sprzęt ładniej wyglądał, dla tuningu, ochłodzenia ramów :mrgreen:

(Danzelmario) #16

Domador czyli po prostu na nic te radiatory :stuck_out_tongue: bo jak się chce kręcić pamięci to się kupuje markowe z dobrymi timingami i się kręci

(Mati400) #17

danzelmario przczytaj sobie to

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700

i to z servisu benchmark.

W osobnym wątku w dziale opinie zebrało się całkiem sporo komentarzy, opisujących wszelakie problemy z płytami wyposażonymi w chipset nForce 570 - przede wszystkim płyt, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu, czyli ASUS M2N-E i MSI K9N.

Tu i ówdzie zasłyszeliśmy, że głównym powodem tych problemów najprawdopodobniej jest nowy chipset nForce 5, a producenci płyt już za to 'myją głowę' nVidii. To by wyjaśniało ciekawe zjawisko, które ostatnio zwróciło naszą uwagę - nowe płyty ze złączem AM2 oparte na chipsetach nForce4. Jeśli ktoś z Was zastanawiał się, po co u licha ASUS czy Gigabyte wydają płyty ze starymi chipsetami, teraz ma na to odpowiedź - stare chipsety po prostu działają 'poprawnie'.

Wobec powyższego, póki co chyba będziemy musieli 'zawiesić' naszą rekomendacją, szczególnie dla płyty M2N-E, która dostała od nas 'super produkt'. Płyta sama w sobie jest świetna, ale jak zauważyło wielu czytelników, rekomendowanie produktu z którym są pewne problemy, jest trochę 'niezdrowe'. Gdy tylko pojawią się nowe fakty w tej sprawie, będzie Was informować

A TO DRUGIE PODSUMOWANIE PLYTY ASUSA

Prawdziwym problemem okazała się współpraca płyty z pamięciami. Bardzo drogie, kosztujące około 1300 zł kości Kingston HyperX 2 x 1 GB w ogóle nie działały na prezentowanej płycie. Chodziły za to pamięci Kingston ValueRAM DDR2-800 CL5 również 2 x 1 GB. Działały – w tym problem, że z bardzo niską częstotliwością, wynoszącą zaledwie 325 MHz, na dodatek z opóźnieniami 5-5-5-15. Jak widać, płyta jest bardzo problematyczna w kwestii podkręcania, co wymaga zdecydowanej interwencji producenta. Oczywiście wszystkie nasze pamięci oferowały gwarantowaną pracę z częstotliwością 400 MHz! Mimo to nie działały nawet na dzielniku DDR-2 800 (ustawienie gwarantowane przez AMD), który w naszym przypadku (mnożnik procesora 9) dawał na pamięciach częstotliwość równą 360 MHz! Najgorsze jest to, że problem mieliśmy na dwóch egzemplarzach tej płyty, wziętych w różnym czasie ze sklepu komputerowego, korzystając z aż 5 kompletów pamięci (Kingston oraz Patriot). Na forach dyskusyjnych zdarzają się głosy, że jednak ustawienie DDR2-800 działa, ale są to nieliczne wyjątki w gąszczu narzekań na M2N-E. Świadczyć to może o dużym rozrzucie jakościowym, ewentualnie wyjątkowo kiepskiej kompatybilności z pamięciami

To by bylo na tyle,o plytach

I dlatego wole mieć radiatory montowane w fabryce, bo będę kręcił, a GoodRam PRO są dobre do kręcanie

(system) #18

tylko jak kupujesz ramy z radiatorami to przeważnie są to aluminowe a ramy można kupic bez radiatorów i potem dokupic złote i kręcic :stuck_out_tongue:

te co nie maja radiatorów też można kręcic :slight_smile:

Złączono Posta : 17.09.2006 (Nie) 13:28

GoodRam jest dobrą firmą bo to co polskie jest najlepsze heh :mrgreen:

(Danzelmario) #19

Mrockt dzięki, jakoś ominąłem ten artyluł a przyda mi się w najbliższym czasie

(Mati400) #20

Te Radiotory to Revolteca tylko czy złote czy srebrne

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17789

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29836