Komputer do 3000zł

(Skwaro) #1

Mam zamiar kupić komputer w kwocie 3000zł - maks 3400zł.

Nie znam się na sprzęcie, więc proszę o pomoc.

W zestawie ma się znaleźć koniecznie system Windows Vista Home Premium oraz monitor 17" lub 19" (najlepiej 16:9), lecz bardziej zależy mi na samej jednostce centralnej.

Sam komputer ma służyć między innymi do Internetu, Offica, Photoshopa, nagrywania i kodowania filmów DVD oraz do gier typu Simsy 2 (lub czegoś bardziej wymagającego, ale zapalonym graczem nie jestem).

Zależy mi także na tym, aby móc korzystać z interfejsu Aero Glass bez przeszkód, t. j. bez zacinania się komputera przy prostych czynnościach, oraz włączonych wszystkich nowych funkcjach (chyba wiecie o co chodzi).

Nie wiem czy moje zdanie ma jakieś znaczenie tutaj :wink:, ale zależy mi na procesorze Intel Core 2 Duo, sporej ilości pamięci ram (minimum 1GB) i bardzo dobrej karcie graficznej (słyszałem, że do Visty dobre są Nvidia) z pamięcią najlepiej 256MB lub więcej (jeżeli tak się da) :slight_smile: .

Prosiłbym także o opinię osoby korzystające już z systemu Windows Vista. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 23:48

A zapomniałem tez dodać, że często oglądam filmy, słucham muzyki i pobieram coś z Internetu.

(Błażej) #2

AMD X2 3600+

Abit Kn9 nForce 4 Ultra

2x1GB Goodram 667

Pionieer 111d / LG H22L 130 / BenQ DW 1655

Huntkey 400W / Amacrox Warrior 450W

Seagate 250Gb z serii 7200.10 xxxxAS bufor 16Mb

Palint Sonic 7600GS 256 DDR3

Buda według gustu i zmieścisz się w 2k

Zostanie ci 1000+ na monitor

(Michal Kolatek) #3

Monitor Fuijsu Siemens P19-P ~1300 zł.

Vista 3000 na komp to windowsa :lol:

(Skwaro) #4

Błażej co do procesoru, to nie lepszy byłby Intel Core Duo 2? Jest strasznie zachwalany, a o AMD słyszałem same złe opinie… :?

Co do nagrywarki, wystarczy mi zwykły napęd DVD, ponieważ mam bdb nagrywarkę zewnętrzną, którą mogę podłączyć do płyty głównej.

(Błażej) #5

Ale to napisałeś :mrgreen:

(Skwaro) #6

Tobi o co ci chodziło? :stuck_out_tongue:

(Błażej) #7

To źle słyszałeś 8)

A wyrobisz się…?

Na porządny monitor LCD potrzeba co najmniej 1tys

Zostaje 2k na zestaw w którym ma być C2D

E4300 (będziesz kręcił)?

Asus P5N-E nForce 650i

Dysk 80/160

GF 7300GT Galaxy DDR3

1Gb Goodram 667Mhz (w jednej kości)

Amacrox Warrior 450W

Buda…

Zsumuj ceny na znak.pl/morele.net i zobacz czy wyrobisz się.

Dojdzie do tego jeszcze Vista więc chyba będziesz musiał dołożyć $

(Michal Kolatek) #8

3000 na komputer do oglądania areoglasów i innych bzdetów jest bezsensem.

4 godz snu robi swoje.

To nie zostanie na dobry monitor, proc + płyta + 400 zł

E6300 ~700 zł, płyta Asus P5N-E 430 zł

A gdze słyszałeś takie opinie?

(Skwaro) #9

Np. od nauczyciela informatyki w szkole. :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 0:23

Dobra, dzięki za zaangażowanie, ale jak napisałem, specem od sprzętu nie jestem.

Lepiej wybiorę się do jakiegoś sklepu komputerowego i na miejscu o wszystko się zapytam, bo tak czy inaczej, nic sam nie zdziałam, mimo, że wszystko mam tutaj jasno wypisane (choć i tak niczego nie rozumiem, zwłaszcza z tych błędnie opisanych części :wink: ) :oops: .

Jeszcze raz dzięki. Pozdro. :slight_smile:

(Błażej) #10

W szkole to wiesz… same głupoty gadają :lol:

Powiedz Panu co by kupił jak by nie było go stać na c2d :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 0:26

:x

Broń Cie Panie Boże…

Wcisną ci super Pentiaka 3,5Ghz albo jakiś gotowy zestaw.

Jeśli chcesz zestaw pod C2D to radze zrezygnować z LCD i kupić CRT 17 cali plamka 0.20

(bartus2003) #11

sądząc po moich nauczycielach od informatyki to na sprzęcie sie raczje gorzej ode mnie znali…

Więc nie myśl że to jacyś super spece. Poczytał móże CHIPA i widzi że C2D jest najlepszy :stuck_out_tongue: Lol ale za jaką kasę…

Wybierz się i powiedz nam czy jesteś zadowolony z najszybszego Celerona :mrgreen:

(Skwaro) #12

Hehe, chyba źle się zrozumieliśmy. :stuck_out_tongue:

Wybiorę się do sklepu komputerowego, gdzie składają sprzęt. Podam facetowi (a za razem koledze taty, więc kto wie, może zniży troszkę cenę :wink: ) konfiguracje jakie podaliście no i potem wiadomo. Albo coś zmienimy, albo kupię tego kompa tyle, że bez monitora. :stuck_out_tongue:

Na starym mogę na razie jeszcze jechać… 17" ma więc wytrzymam. :stuck_out_tongue:

Pozdro.:slight_smile:

CRT? Szukałem w internecie, ale nie znalazłem czegoś takiego… :?

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 9:46

A już mam te monitory.

A póki co, tak myślę sobie… jak napisałem wyżej, mam monitor 17" jeszcze ze starego komputera. Fakt, nie ma płaskiego ekranu, ale ogółem jest bdb.

Jak postąpilibyście na moim miejscu - kupić za te 3000zł najpierw tylko jednostkę centralną i system Windows Vista Home Premium i mieć przez parę miesięcy (ok. 3 miesięcy) ten monitor, a potem dokupić coś dobrego czy na siłę kupować cały zestaw od razu i mieć słabszą jednostkę centralną? :?

Proszę o odpowiedzi. :slight_smile:

(bartus2003) #13

Wg. mnie nie spieszylbym sie z monitorem. Ja osobiście wole Tańsze CRT z lepszym obrazem

niektórzy userzy tego forum na bank będą bardziej obcykani w tym temacie :slight_smile: a może już tutaj napisali :slight_smile: no potem porównaj czy w sklep.proline.pl nie oferują taniej :slight_smile: