Komputer do 3000zł

Mam zamiar kupić komputer w kwocie 3000zł - maks 3400zł.

Nie znam się na sprzęcie, więc proszę o pomoc.

W zestawie ma się znaleźć koniecznie system Windows Vista Home Premium oraz monitor 17" lub 19" (najlepiej 16:9), lecz bardziej zależy mi na samej jednostce centralnej.

Sam komputer ma służyć między innymi do Internetu, Offica, Photoshopa, nagrywania i kodowania filmów DVD oraz do gier typu Simsy 2 (lub czegoś bardziej wymagającego, ale zapalonym graczem nie jestem).

Zależy mi także na tym, aby móc korzystać z interfejsu Aero Glass bez przeszkód, t. j. bez zacinania się komputera przy prostych czynnościach, oraz włączonych wszystkich nowych funkcjach (chyba wiecie o co chodzi).

Nie wiem czy moje zdanie ma jakieś znaczenie tutaj ;), ale zależy mi na procesorze Intel Core 2 Duo, sporej ilości pamięci ram (minimum 1GB) i bardzo dobrej karcie graficznej (słyszałem, że do Visty dobre są Nvidia) z pamięcią najlepiej 256MB lub więcej (jeżeli tak się da) :slight_smile: .

Prosiłbym także o opinię osoby korzystające już z systemu Windows Vista. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 23:48

A zapomniałem tez dodać, że często oglądam filmy, słucham muzyki i pobieram coś z Internetu.

AMD X2 3600+

Abit Kn9 nForce 4 Ultra

2x1GB Goodram 667

Pionieer 111d / LG H22L 130 / BenQ DW 1655

Huntkey 400W / Amacrox Warrior 450W

Seagate 250Gb z serii 7200.10 xxxxAS bufor 16Mb

Palint Sonic 7600GS 256 DDR3

Buda według gustu i zmieścisz się w 2k

Zostanie ci 1000+ na monitor

Monitor Fuijsu Siemens P19-P ~1300 zł.

Vista 3000 na komp to windowsa :lol:

Błażej co do procesoru, to nie lepszy byłby Intel Core Duo 2? Jest strasznie zachwalany, a o AMD słyszałem same złe opinie… :?

Co do nagrywarki, wystarczy mi zwykły napęd DVD, ponieważ mam bdb nagrywarkę zewnętrzną, którą mogę podłączyć do płyty głównej.

Ale to napisałeś :mrgreen:

Tobi o co ci chodziło? :stuck_out_tongue:

To źle słyszałeś 8)

A wyrobisz się…?

Na porządny monitor LCD potrzeba co najmniej 1tys

Zostaje 2k na zestaw w którym ma być C2D

E4300 (będziesz kręcił)?

Asus P5N-E nForce 650i

Dysk 80/160

GF 7300GT Galaxy DDR3

1Gb Goodram 667Mhz (w jednej kości)

Amacrox Warrior 450W

Buda…

Zsumuj ceny na znak.pl/morele.net i zobacz czy wyrobisz się.


Dojdzie do tego jeszcze Vista więc chyba będziesz musiał dołożyć $

3000 na komputer do oglądania areoglasów i innych bzdetów jest bezsensem.

4 godz snu robi swoje.

To nie zostanie na dobry monitor, proc + płyta + 400 zł

E6300 ~700 zł, płyta Asus P5N-E 430 zł

A gdze słyszałeś takie opinie?

Np. od nauczyciela informatyki w szkole. :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 0:23

Dobra, dzięki za zaangażowanie, ale jak napisałem, specem od sprzętu nie jestem.

Lepiej wybiorę się do jakiegoś sklepu komputerowego i na miejscu o wszystko się zapytam, bo tak czy inaczej, nic sam nie zdziałam, mimo, że wszystko mam tutaj jasno wypisane (choć i tak niczego nie rozumiem, zwłaszcza z tych błędnie opisanych części :wink: ) :oops: .

Jeszcze raz dzięki. Pozdro. :slight_smile:

W szkole to wiesz… same głupoty gadają :lol:

Powiedz Panu co by kupił jak by nie było go stać na c2d :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 0:26

:x

Broń Cie Panie Boże…

Wcisną ci super Pentiaka 3,5Ghz albo jakiś gotowy zestaw.

Jeśli chcesz zestaw pod C2D to radze zrezygnować z LCD i kupić CRT 17 cali plamka 0.20

sądząc po moich nauczycielach od informatyki to na sprzęcie sie raczje gorzej ode mnie znali…

Więc nie myśl że to jacyś super spece. Poczytał móże CHIPA i widzi że C2D jest najlepszy :stuck_out_tongue: Lol ale za jaką kasę…

Wybierz się i powiedz nam czy jesteś zadowolony z najszybszego Celerona :mrgreen:

Hehe, chyba źle się zrozumieliśmy. :stuck_out_tongue:

Wybiorę się do sklepu komputerowego, gdzie składają sprzęt. Podam facetowi (a za razem koledze taty, więc kto wie, może zniży troszkę cenę :wink: ) konfiguracje jakie podaliście no i potem wiadomo. Albo coś zmienimy, albo kupię tego kompa tyle, że bez monitora. :stuck_out_tongue:

Na starym mogę na razie jeszcze jechać… 17" ma więc wytrzymam. :stuck_out_tongue:

Pozdro.:slight_smile:

CRT? Szukałem w internecie, ale nie znalazłem czegoś takiego… :?

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 9:46

A już mam te monitory.

A póki co, tak myślę sobie… jak napisałem wyżej, mam monitor 17" jeszcze ze starego komputera. Fakt, nie ma płaskiego ekranu, ale ogółem jest bdb.

Jak postąpilibyście na moim miejscu - kupić za te 3000zł najpierw tylko jednostkę centralną i system Windows Vista Home Premium i mieć przez parę miesięcy (ok. 3 miesięcy) ten monitor, a potem dokupić coś dobrego czy na siłę kupować cały zestaw od razu i mieć słabszą jednostkę centralną? :?

Proszę o odpowiedzi. :slight_smile:

Wg. mnie nie spieszylbym sie z monitorem. Ja osobiście wole Tańsze CRT z lepszym obrazem

niektórzy userzy tego forum na bank będą bardziej obcykani w tym temacie :slight_smile: a może już tutaj napisali :slight_smile: no potem porównaj czy w sklep.proline.pl nie oferują taniej :slight_smile: