Komputer do 3000zł

Witam!

Jestem tu nowy więc witam was wszystkich.

Mam zamiar kupić nowy komputer i potrzebuje opinii eksperta czy sprzęt ok czy coś do zamiany.

Płyta Główna:Asus P5K Pro Intel P35 388zł

Procesor:Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz (S775) BOX 679zł

Pamięć RAM: OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4 203zł

Karta Graficzna: GeForce 8800 GT Gigabyte 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) Zalman 699zł

Napęd Optyczny:LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H58N bulk black 107zł

Obudowa: Dowolny black do 132zł

Dysk Twardy: Seagate ST3250620SV Sata 300 250GB 265zł

System Operacyjny: Microsoft Windows XP Home PL SP2b OEM (1`pak) 283zł

Zasilacz: Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-550AB-A) 550W 222zł

Cena: 2978zł

weź patrioty llk

Asus na sata

seagate sata2 es.2 250gb.

dołóż do pro będziesz miał mniej problemów.

OCZ SE 500W

czyli :

Nazwa produktu Cena brutto Ilość Wartość brutto

  1. DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL (Intel P35) [DDR2, PCI-E] 368.00 1 368.00

  2. Intel Core2 Duo Penryn E8200 2.66 GHz BOX (LGA775, 64bit) 678.00 1 678.00

  3. DDR2 2x1024MB PC-800 Dual PDP Patriot Extreme Performance LLK CL 4 183.00 1 183.00

  4. Seagate 250 GB Barracuda ES.2 (ATA/300, 32MB, 7200, NCQ) ST3250310NS 262.00 1 262.00

  5. GeForce PCI-E 8800GT Galaxy DDR3 CM HeatPipe 1,0ns 512 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit) 745.00 1 745.00

  6. Asus DVD+/-RW DRW-2014L1T SATA LightScribe BOX (beżowy + czarny panel) 110.00 1 110.00

  7. Chieftec Aegis CH-02B-BM-OP (bez zasilacza) 224.00 1 224.00

  8. OCZ StealthXStream OCZ500SXS-EU (500W), aktywne PFC (1x120mm) 231.00 1 231.00

  9. Microsoft Windows XP Professional PL OEM 1-pack (E85-04755) 456.00 1 456.00

Suma: 3257.00 zł

Suma netto: 2669.67 zł

składane w znak.pl, warto dołożyć do pro…jeżeli nie będziesz kręcił to MSI FIR p35 płytę główną…

Ale oczywiście da się sporo taniej,niż w znak.pl :wink:

http://hard-pc.pl/czytaj/artykul/169/1/ … zenie.html

Foxconn P35A-S albo Abit IP35 od testowanej PRO dużo sie nie różni… ewentualnie MSI neO2 P35 FIR, choć Foxconn wydaje się być najlepszy w tej cenie

A DFI - słaby dźwięk, słabe chłodzenie, plomby na chłodzeniu

porządna karta dźwiękowa jest na PCI, chłodzenie wystarcza do osiągnięcia stabilnie fsb 500Mhz. reasumując niezła płytka za nieduże pieniądze, można pozostać przy asus p5k pro.

a ty dalej swoje… jak widać autor NIE kupuje dodatkowej karty dźwiękowej a ta na DFI opisywana jest na kiepską (nawet jak na zintegrowany układ) a ta na Foxconnie jako całkiem dobra, więc jeśli nie potrzeba karty dźwiękowej dla entuzjastów(co wiąże się z dodatkowymi kosztami) to Foxconn będzie lepszy… chłodzenie może i wystarcza ale chyba nie trzeba mówić jaki wpływ ma wysoka temperatura na chipsecie i na zasilaniu na żywotność takiej platformy…

Reasumując DFI dobra płytka za 350zł a Foxconn Dużo lepsza za 340zł

poczytaj sobie zagraniczne, popularne serwisy o tematyce informatycznej to raz, dwa nie pisze też że karta dźwiękowa jest istotnym elementem dla niego (widocznie nie meloman) z reszta karta dźwiekowa to 1/3 sukcesu by uzyskać dobry dźwięk - ważniejsza - to głośniki.

nawet nie jesteś w stanie udowodnić swoich tez pokazując wykresy zakłóceń sygnału na wyjściu obu zintegrowanych układów - powołujesz się na cudze niemiarodajne opinie (w zagranicznych serwisach o rzekomo niskiej jakości dźwięku się nie wspomina - wnioski ?? - standardowy układ).

wystarczy zaopatrzyć się odpowiednią obudowę i zamontować zwykle 2 wiatraki by płyta główna była należycie chłodzona. kto zamierza kręcić - powinien się takimi rozwiązaniami zainteresować, jeśli zaś nie - standardowy pasywny kawał aluminium wystarczy.

nie masz żadnych przesłanek by tak twierdzić, baa zdarzają się foxy z wallem na fsb, mało tego - w polsce jest problem z serwisem.

W sumie na jakie fsb płyta pójdzie zależy głównie od sztuki chipsetu… Zapewne jakoś je selekcjonują i te marne sprzedają jako P31. Tak czy siak msi dobre jest, a chłodzenie cieszy oko :slight_smile:

A i słowa “jak nie kręcisz to msi” są nieporozumieniem

nic nie jest selekcjonowane z jednego prostego powodu - koszty, każda parta ma swoje technologiczno-techniczne założenia i na tej podstawie powstają konkretne serie. co do kwestii oc to dfi dzięki zastosowanym rozwiązaniom (opcje w biosie) zawsze zapewni dobre OC. kto miał choć raz jakąkolwiek płytę dfi to dobrze o tym wie ;-).

ale nie cieszy system gwarancyjny, a mianowicie brak w polsce serwisowego przedstawicielstwa firmy MSI co powoduje wzrost kosztów (ze strony sprzedawcy produktu) a co za tym idzie mniejszą chęć do składania zamówień na owe produkty - problem z dostępnością.

właśnie dlatego, że chłodzenie chipsetu nie wiele odstępuje od wersji platinium owej płyt, a także na fakt iż gdy kręcimy jest większe prawdopodobieństwo, że płyta może zdechnąć w okresie trwania gwarancji - co przekłada się na reklamacyjne frustracje, a także bogate wyposażenie dodatkowe (oraz troszkę bardziej skomplikowane oc) sprawa, że jest to dobra alternatywa dla użytkownika który nie będzie kręcił ani inwestował w dodatkowe chłodzenie obudowy - względem dfi (która jest dość uboga w dodatki ale znakomita do OC).

sam nie raz piszesz że sprzedawca ma ustawowo 21dni na reklamację więc nie wiem oczym mowa

pokaż mi test/człowieka któremu się taki FSB wall zdarzył

a co do przesłanek to napisałem je kilka postów wyżej i w nie jednym teście są napisane

zagraniczne serwisy to też cudze opinie i skąd wiesz że takie miarodajne, a o niskiej jakości dźwięku nie pierwszy serwis pisze (a pokaż mi zagraniczny test/porównanie płyt z uwzględnieniem dźwięku gdzie piszą że dźwięk w DFI jest tak dobry jak w Foxconnie/Abicie)a co do wykresów to jak dla mnie i końcowego odbiorcy się nie liczą tak jak by nie było wiadomo to w kwestii dźwięku ważniejsze jest to co słychać a nie to co widać

po co męczyć się z kolejnym hałasem w obudowie(nie mówiąc już o kolejnych dodatkowych kosztach), skoro na Foxconnie chłodzenie jest lepsze nawet do OC??

powiem tak oparłeś się na to DFI i nie widzisz jego wad a za cenę płyty karty dźwiękowej, wentylatorów na radiator chipsetu, oraz na radiatorów na sekcję zasilania można kupić coś dużo lepszego

są też klauzule o warunkowym przyjęciu towaru w celu diagnozy przez autoryzowany serwis (producencki), serwis może zrobić wszystko…

nick Błażej ?? z tego co pamiętam…

jeżeli się potwierdzają na 3-4 serwisach to trudno nie uwierzyć.

kilka uwag z innego forum :

http://www.nvision.pl/forum/lofiversion … 37496.html

podsumuję to tak, nie masz wielu argumentów - lub są one naciągane w sposób wyjątkowo marny i nudny, o rzekomo znaczniej różnicy na korzyść fox’a.

z tego co ja widzę to jemu E8400 prawie do 4,7GHz dobił

są tam uwagi zarówno na temat DFI jak i Foxconna - zwykła kłótnia

na 3-4 serwisach to się powtarzają informację na temat kiepskiego dźwięku w DFI - a w to Ci trudno uwierzyć

a ty masz jakieś argumenty na korzyść DFI?? prócz rzekomo występującym w wersji A-S FSB wallu?? to samo może się zdarzyć w DFI i tak samo można w totka wygrać

z tym marnym i nudnym sposobem to naprawdę przyciąłeś ja Ci tu z testami a ty mi tylko teorie o zagranicznych testach, których nawet nie pokazałeś…

a o różnicy na korzyść foxconna to mogłaby być duuużo mniejsza żeby ktoś rozsądny się na nią zdecydował podsumuje róznicę na korzyść foxa

ciut niższa cena

dźwięk

chłodzenie chipsetu

chłodzenie na sekcji zasilania(w DFI czegoś takiego nie ma)

plomby na chłodzeniu

Kiepski dźwięk w DFI wielka mi wada, kupuje się kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Audigy SE za 50-70 zł i już nie ma kiepskiego dźwięku :stuck_out_tongue:

Walla to miał ale na procku DC E21xx nie na płycie.

ja bym wolał te 70zł dołożyć np do procesora i mieć E8400 albo dołożyć 100zł do 500GB dysku twardego Seagate 7200.11 jest sporo rzeczy, które można zrobić z tą kasą a na foxie też możesz taką kartę dokupić