Komputer do 5000 zł

Witam :slight_smile: wreszcie udało mi się uzbierać 5000 zł na komputer :slight_smile:

I teraz mam prośbę abyście złozyli dla Mnie jak najwydajniejszy sprzęt do gier. Sama skrzynka bez monitora,myszki,klawiatury itp. sama buda :slight_smile:

Odrazu mówie ze nie bawię sie w OC ! Także proszę bez postów typu “weź C2D e6300 i podkręć”

Komputer + system czy sam sprzęt?

Sam sprzęt ;]

Procesor Intel Core2 Duo E6400 2.13 GHz (S775) BOX

element zawiera: wentylator procesora 1 szt. 934.00

Płyta główna Gigabyte GA-965P-DQ6 Intel P965

element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 1 szt. 812.00

Karta graficzna GeForce 7950 GX2 Gigabyte 1GB TV & DVI (PCI-E) 1 szt. 2299.00

Dysk twardy IDE/SATA Samsung SpinPoint P120S 200 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ) 1 szt. 293.00

Obudowa Chieftec BA-01B-B-B - 500W 1 szt. 659.00

Pamięć RAM Corsair Value Select DDR2 2x 512MB 667MHz

1 szt. 456.00

Razem brutto: 5453.00 zł

Razem netto: 4469.71 zł

Troszkę ponad 5000zł ale jak zechcesz to sam zmienisz to i owo.

Pozdrawiam

Asus P5N32-SLI SE Deluxe

730.00 zł

Intel Core2 Duo E6400

888.00 zł

Radeon X1900XT PCI-E Asus Extreme

1047.00 zł

Seagate 320 GB Barracuda

378.00 zł

DDR2 1024MB PC-667 Kingston

453.00 zł

Pamięci RAM radziłbym kupić na miejscu w sklepie komputerowym z firmy Kingston z CL 4.0 tryb dual 2 x 1024 lub 2 x 512 (będzie taniej)

Zasilacz Chieftec (500 W) lub Modecom (500 W) + obudowa ok. 350 zł

Razem = 3874 zł plus te poniższe

Nagrywarkę DVD, napęd FDD (jezeli chcesz), zasilacz i głośniki wybierzesz sobie => http://www.znak.pl

Zmieścisz się w 5000 zł. Jak zostanie to wtedy przeznacz na pamięc RAM czyli zamiast jedna pamięć 1024 dokup drugą kostkę 1024.

E6300 bez oc jest lepszy od FX62, lub 6400

Biostar TForce PT 965P

Totalny bezsens Galaxy 7900GS lub MSI 7900 GTO z nastawieniem na MSI

Segate Barracuda 250 GB 16 MB SATA2 z opisem jakieś tam cyferki AS

Obudowa np. Mustang za 40-80 zł. Zasilacz Tagan/Topower 400-450W

Karta za 2000 zł a pamięci 667 do tego tylko 1 GB, lepiej 800 MHz GoodRam Pro/PDP Patriot 2x 1 GB CL4-4-4-12

Nagrywarka Liteon, BenQ, lub LG 22L

Nie wybierałbym tej płyty głównej Biostar TForce PT 965P

Procesora z najnizszej półki E6300 również nie

:x

:x

Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz BOX

Biostar Tforce 965PT/Gigabyte GA-965P-DS3/Asus P5W DH Deluxe

DDR2 2x1024MB PC-800 Goodram Pro CL 5 5-5-15

Seagate 250 GB Barracuda (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ, RoHS)

GeForce PCI-E 7900GS Galaxy DDR3 1,2ns Zalman 256 MB TV-out / DVI BOX (256-bit)/GeForce PCI-E 7900GTO Microstar NX7900GTO-T2D512E 512 MB 2xDVI BOX (256-bit)

Benq DVD+/-RW DW1655

Zasilacz Antec Neo HE 430/Chieftec GPS-450AA-101A (450W)

Powód, nie wybrał bym to za mało, bardzo dobra wydajna płyta, jedyna wada do brak Raidu, którego nie każdy używa . Ja nie brał bym tego Asusa NF4 lepiej na Intelu.

Z najniższej o jaki francuski piesek, ten procesor wystarczy dla typowego użytkownika czy NestoR będzie obrabiał potężne bazy danych itp, i napisałem lub E6400.

Bo to nie jest płyta przy zakupie komputera w cenie 5000 zł, po drugie jest mało znana, swoje pazury pokazuje dopiero przy stosowaniu oc no i posiada wiele małych wad.

Firma Asus jest sprawdzoną firmą i ten chipset jest bardzo wydajny. Jedna z najlepszych kombunacji dla Core Duo 2.

Akurat sam niedawno testowałem ją na procesorze Core Duo 2 E6400 z kilkoma kartami graficznymi. Wyniki są zadawalające dla zwykłych użytkowników. Powiedziałbym aż. Nie muszą nic wiedzieć o oc. Jak stanieje za rok procesor E6700 to korzyści są spore.

Chipset z Intela ? Które ? i975X i 945G ? Nie dorównują wydajnością

Słyszałeś o serii NVIDIA nForce4 SLI X16 dla Core Duo 2 ? Są jeszcze innej generacji ale akurat piszemy o tej płycie.

Nie doczytałem do końca ale OK.

Jest mało znana w Polsce i jakie ma niby ukryte wady? O żadnych nie słyszałem, a jestem bardzo ciekawy bo niedługo zaczynam składać dla siebie i dla znajomego.

Ej ej właśnie pojawiają się testy grafy 8800gtx i gts od nvidii, NestoR wstrzymaj się chwilę, a jeszcze lepiej jakbyś poczekał po świętach, bo tera to idzie wszystko do góry, w połowie stycznia kupisz kompa, i to taniej niż teraz, powaga :wink:

Spoko poczekam :slight_smile: w sumie to racja wszystko teraz do góry idzie :slight_smile: Po swietach kupię :wink:

weź mi powiedz ajie te wady :shock: Brak RAIDu? Też mi wada… ;]

Wady:

  • layout

  • nie do końca stabilny na maks ust.

  • problemy z napięciami pamięci

  • brak firewire

  • brak RAID

  • brak drugiego złącza PCIE x4

  • ATX

  • skromne oprogramowanie

  • trzeba trafić na dobrą wersję mobo

  • bios (odpowiedni mod lub nowy update)

  • trzeba posiadać wiedzę z oc i podstawy z elektroniki

Z wydajnością różnie bywa. Raz piszą, że jest super a inni, ze nie mogą takiej wydajności uzyskać. Trzeba jeszcze poczekać jak sprawdzą na innych konfiguracjach i firma Biostar dopracuje. Piszę o egzemplarzu wersji 965 ale nie Deluxe.

Mimo wszystko warte jest dla tych, których nie stać na droższe płyty i umieją dobrać sprzęt i podkręcać.

To ma służyć do używania a nie do oglądania.

Nie wydaje mi się. Obecnie kolega kręci E6300, i też nie ma problemów. Zresztą poczytaj recenzje w necie - więszkość serwisów zachwala tą płyte i nie ma do niej zastrzeżeń.

Podaj dokładnie problem. O żadnycm dotychczas nie słyszałem.

Można dokupić na PCI, za zaoszczędzony pieniądze. Mało kto używa Firewire.

Raidu używa jakieś 10% całej populacji. Nic nie tracimy.

Co zamierzasz w nie wsadzić?

:shock: A w czym ma być? BTX został wycofany, a micro i mini ATX raczej do małych komputeró.

Pozatym w Micro czy mini ATX napewno nie miałbyś drugiego PCI-e x4 o które się dopominasz.

Sterowniki wystarczą. Kręcisz z BIOSu. ;]

Nie słyszalem o złej wersji tejgo produktu.

A co Ty chcesz od tego BIOSu. Aktualnie wydawane są nowe wersje. Więszkośc producentów wypuszcza nowe po tym jak okazuje się, że w poprzednich wersjach czegoś brakuje.

Do kręcenie czego kolwiek wypada mieć podstawową wiedzeę o O/C. A elektronika w jakim celu? Czyżby jakiś ukryty Vmod?

Na jednym chipsecie różna wydajność? Ciekawe… ;]

ok zacznijmy od tego. Po co komuś teraz Ge force 7950SLI jak za niedługo będzie GF8Series. A po 2 gier nie ma takich co mają takie super mega wymagania

już jest :smiley:

Demo NFS Carbon, wszytsko na High, rodzielczośc najwyższa dostepna w demie (tj 1600x1200) i AAx4 i AF x16. GF 7950GX2 uzyskuje średnio niespełna 16 klatek (brak obsługi SLi?), x1950XTX mamy 33,5 FPS.

EDIT!

Call Of Juraz rozdzielczośc 1920x1440 wszystko na high + HDR AAx 16

Nowy GF 8800GTS niespełna 19 FPS (wina sterów beta?), x1950XTX - 22FPS o płynnym graniu można zapomnieć.

Do jakiego oglądania? Ja pisałem o konstrukcji płyty. Przy okazji zobacz jak umieszczone są np. sloty pamięci i procesor.

No cóż. Każdemu wydaje się inaczej. Znam recenzje.

Np. zaniżanie pamięci

Napewno? Ja używam. Teraz są takie cuda jak technologia cyfrowa a do tego jeszcze zewn. dyski czy nagrywarki.

Żle napisałem. Chodziło o dodatkowe złącze PCI-E x16 działające w trybie x4

Chodziło o umiejscowienie ATX

To usłyszałeś.

Podstawy to dopiero początek aby cokolwiek ruszyć. Ale jak przychodzi co do konkretu to nie wiadomo co dalej. Sama tylko znajomość oc to za mało.

No pomyśl.

Właśnie ja też się zastanawiam po co to komu. Nie należy się sugerować benchmarkami typu 3DMark.

To niekoniecznie tylko wina sprzętu, sterowników czy nadmiaru efektów specjalnych ale może to tez być wynikiem kiepskiej optymalizacji silnika gry.

Po drugie ile osób gra w takich rozdzielczościach?

Na koniec aby nie otować dalej przypomnę co napisał NestoR. Jego nie interesuje oc.

jak nie interesuje oc to niech bierze asrocka 775vsata czy jak jemu tam… A brać niech bierze E6600/6700 i wydajność w górę…

chodziło pewnie o porównanie z radkiem,

możesz rozwinąć?

chodzi Ci o 3 slot pcie16? A niby do czego on by miał służyć? Już gf8800gts/x zajmują się fizyką.

przecież napisał, że jak potrzeba to można kupić.

a po co kupujesz lepszą grafę/droższą? Żeby grać w wysokich rozdziałkach.

NestoR napisz po świętach topic, żebyśmy nie zapomnieli i wtedy coś doradzimy i mam nadzieję, że lepszego niż teraz…