Komputer do 6500 zł

ale będziesz musiał żeby wykorzystać sprzęt np dx10 tylko vista

No niby tak, ale zanim wyjdzie jakaś interesująca dla mnie gra, która wymaga DX10 to pewnie trochę czasu minie…


A ten XP x64 ma coś ciekawego oprócz możliwości obsługi większej ilości ramu? Warto się w niego pchać?

Może być problem ze sterami (brak) i grami, ten system jest dobry dla np grafików z 8 GB ramu na płycie.

To samo jest z Vistą x64?

OTy-kosmos,pogaduszki proszę na PW.JNJN

Też mogą być problemy, brał bym 32 bit.

Po co ciągnąć ten temat tak długo.

Ja bym brał 64 bitową Vistę. Uruchomisz na niej programy i 32 bitowe, a przed zakupem poszukaj w necie czy są sterowniki pod Vistę a pewnie są.

cece mylisz się już wychodzą ciekawe gry które wykorzystują DX10.

Jakaś fajna wojenna gra działa prze bajerancko ale na viście i DX10 … więc 4 gb ramu i vista x64 jak najbardziej się przyda :wink:

64 bitowy jest też na przyszłość.

Wydaje mi się, że tylko specjalne 64bitowe wersje odpala się na 64bitach. Niektóre programy 32bit co prawda idą na 64, ale generalnie 100% sprawność osiągają specjalne wersje na 64bit :wink:

Teraz zauważyłem, że ta nagrywarka nie ma Lightscribe. Możecie polecić jakąś, która by to miała?

Każdą inną, aby była markowa, a nie z nazwą medion, chuang wa czy no-name. Lite-On, LG.

Może byc Pioner, Lite-On, LG,Samsung

Tylko

moge Ci z czystym sumieniem polecac LG. mam na ten temat relatywnie obiektywna opinie, bo widziałem jak dzialaja te wszystkie Samsungi, BenQ itd… i wiem jedno, LG wyróżnia sie genialną wręcz niezawodnością na tle konkurencji. wszystkie aktualnie obecne modele na rynku tej firmy posiadaja oczywiscie Light scribe, mozliwosc nagrywania DVD-9, no i przede wszystkim w porownaniu z Samsungami- nie padaja po 3 miesiacach (dwoch znajomych toto ma)

Hmm… jedyną nagrywarką z LS, która działa na SATA i którą znalazłem jest Asus DVD+/-RW DRW-1814BLT… Czy LG DVD+/-RW GSA-H42L też pasuje do mojej płyty głównej?

a czemu miałoby nie pasować? :roll:

ten LG co podałes ma interfejs IDE

tu masz SATA >>> http://www.esc.pl/product_info.php?prod … 93d7de0cda

A bo Asus P5N32-E SLI Plus obsługuje SATA i ATA.

Radius898 , dzięki za linka, ale potrzebowałbym coś ze Znaku. Nie chcę potem bawić się z instalowaniem nagrywarki.


Chyba daruję sobie ten LS - i tak pewnie więcej niż parę razy z tego nie skorzystam. Co polecacie z “normalnych” nagrywarek - Pioneer DVD+/-RW DVR-212 czy LG DVD+/-RW GSA-H30N? A może coś jeszcze innego?

Odradzam szczerze mówiąc :slight_smile:

Trochę bez sensu na SATA no ale jak chcesz…

Ja nie chcę, to płyta główna, którą mi poleciliście chce :wink: A dlaczego bez sensu?