Komputer do biura

Witam,

prosiłbym o pomoc w złożeniu komputera (jednostka centralna, monitor, klawiatura/mysz, głośniki), który będzie pracował w biurze.

/Office, Internet, Mutimedia, żadnych zaawansowanych programów graficznych/

Budżet to około 2200 zł + 300 zł na Windowsa

ważne:

  1. stabilność

  2. energooszczędność i cicha praca

  3. dwa dyski w raid 1 dla bezpieczeństwa danych

  4. zintegrowana karta graficzna

  5. prosta, solidna obudowa

  6. klawiatura+mysz bezprzewodowe

  7. w miarę przyzwoite głośniki 2.0

Wstępnie wybrałem:

-Athlon X2 4400+ ~180 zł

-Foxconn A690GM2MA-RS2H ~150 zł

-OCZ Platinum DDRII 2GB/800 (2 x 1GB) CL4 ~150 zł

-2x Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB w raid1 ~320 zł

-Corsair CMPSU-450VXEU 450W ATX PFC ~200 zł

-Cooler Master Elite 331 ~120 zł

-nagrywarka DVD sata Pioneer/LG/NEC ~90 zł

-głośniki Creative Labs Inspire 280 ~70 zł

koszt ww to ok. 1300 zł (komputer będzie kupowany w lokalnym sklepie, więc pewnie więcej)

do tego:

-??? bezprzewodowy zestaw klawiatura+mysz ok. 100 zł (dobrze, by klawiatura miała niski profil klawiszy)

-??? monitor 19"-20" (nie panoramiczny) ok. 800 zł

dokupić do tego lepsze chłodzenie procesora, czy box będzie wystarczająco cichy, również w upalne dni?

UPS jest

bardzo dobry zestaw… tylko nagrywarka to weź Pioneer DVR-215D ~90zł

bezprzewodowa? a wiesz że trzeba je ładować i nie jest to wygodne? lepiej dobrą klawę i myszkę z kablem…

możesz kupić jakieś dobre, pasywne chłodzenie… albo dobre aktywne i ściągnąć wiatraczek… powinien wystarczyć jeśli nie będziesz kręcił i załączysz CnQ :wink:

za tyle wyłapiesz coś na matryce PVA

Zestaw oczywiście nie będzie podkręcany.

Prosiłbym o podanie konkretnego modelu monitora, bo nie mam w tej chwili żadnego typu. Nie musi mieć super matrycy; nie będzie wykorzystywany do pracy z programami graficznymi, ani tym bardziej do gier. Myślę, że ważna byłaby możliwość swobodnego, wygodnego ustawienia położenia ekranu, łatwa konfiguracja itp.

Bezprzewodowy zestaw byłby jednak wygodniejszy (problem z kablami), ale można by też kupić zestaw na USB i podłączyć go do monitora z wbudowanym hubem USB. W związku z tym prosiłbym o wskazanie takiego monitora.

no to nie opłaca się brać niczego lepszego niż to:

http://allegro.pl/item339548508_hit_bel … gw24h.html

Ja jakoś tak Belinea bym jednak nie polecił … :stuck_out_tongue: Widziałem parę i jakoś tak nie wiem ale mam uraz.

Może taki ?

http://www.nokaut.pl/monitory/monitor-lg-l197wh-pf.html