Komputer do biura

(Wektork) #1

witam , chce wlasnie zlozyc takowy komputer...

mam trochę czesci od starego kompa , ale co nieco trzeba bedzie kupic...

asrock dual sata2,radeon9550,athlon3ghz,hdd 80gb,512ram .

1. szukam obudowy(atx) + zasilacz , nie wiem czy kupic razem czy osobno ? zazwyczaj gdy jest razem, nie pisza jaki to zasilacz... przedewszystkim zalezy mi na tym aby byl on nieslyszalny ...

2. monitor lcd, planuje wydac na to ~500zl, nie wiem co wybrac? 17cali? czy 19 bedzie rownie dobre?

(Longhorn2009) #2

Ja do takiego komputera nie brałbym jakiegoś szczególnie dobrego zasilacza. Właściwie to dobry no-name by wystarczył.

Co do monitora, to lepiej wziąć 19", ponieważ różnica w cenie niewielka, a komfort pracy na większym ekranie jest dużo wyższy. W szczególności dotyczy to biur itp. Na parametry także nie trzeba zwracać szczególnej uwagi, ponieważ praktycznie wszystkie LCD w cenie ok. 500zł mają zbliżone parametry.

(Wektork) #3

wzasadzie mam obudowe tracer bez paru srobek i urwanymi gwintami... i do tego zasilacz 400w tracera , ale on strasznie wyje...

znacie jakas obudowe z zasilaczem (pewnie nawet 300w wystarczy) ktory nie wyje? chce kupic w tym sklepie www.apollo.pl

(Micoud81) #4

lepiej kupić oddzielnie obudowę i oddzielnie zasilacz.

Obudowa Cooler Master Elite 330 + zasilacz Chieftec GPS-350EB-101A

(dudpis) #5

Do tego to chyba Fortron 350W wystarczy...

(Himmak5g) #6

Do tego to spokojnie jakis drugoligowy 300W. Moze bys wymienił karte graficzną na jakas słabsza bo nie opłaca się jej wsadzac do biura.

(system) #7

Pomyśl po co mu taka buda do takiego komputera ? O/C robił nie będzie więc wystarczy jakaś obudowa do 40zł.

(Himmak5g) #8

Takich się pełno wala. Używanych i starych. Raczej na wygladzie to Ci nie zalezy.

(Wektork) #9

innej karty nie mam a kupowanie czegos za 60zl niema sensu.

postanowilem zostawic stara bude, kupic monitorek + zasilacz

co do monitora moze byc 19 wide? karta graficzna uciagnie taka rozdzielczosc?

(Emilmlo) #10

Radeon 9550 uciągnie taką rozdzielczość.

(Adalbert) #11

A już chciałem sprzedać tanio taki zestaw: [http://www.komputronik.pl/Obudowy/Modec ... ,id,55421/](http://www.komputronik.pl/Obudowy/Modecom/Harry/Modecom_Harry czarna bez_zasilacza__Zasilacz_do_obudowy_Modecom_Feel_III_350ATX_12cm_FAN_PFC/pelny,id,55421/)

Może jednak interesuje? :slight_smile:

(Wektork) #12

no pomozcie monitor wybrac. nie rozumie czemu wide jest tanszy od 5:4?

(Longhorn2009) #13

Do biura i tak lepiej jest wziąć zwykły ekran (5:4).

(Adalbert) #14

Bo głównie sprzedawane są detalicznie komputery do domów, a tam zazwyczaj lepiej sprawdza się wide, poza tym jest trendy i każdy takiego chce mieć. :slight_smile: Większa popularność, to i cena spada.

(Himmak5g) #15

a do biura lepiej się nadaje bo ma wymiary jak kartka w wordzie.