Komputer do biura

witam , chce wlasnie zlozyc takowy komputer…

mam trochę czesci od starego kompa , ale co nieco trzeba bedzie kupic…

asrock dual sata2,radeon9550,athlon3ghz,hdd 80gb,512ram .

  1. szukam obudowy(atx) + zasilacz , nie wiem czy kupic razem czy osobno ? zazwyczaj gdy jest razem, nie pisza jaki to zasilacz… przedewszystkim zalezy mi na tym aby byl on nieslyszalny …

  2. monitor lcd, planuje wydac na to ~500zl, nie wiem co wybrac? 17cali? czy 19 bedzie rownie dobre?

Ja do takiego komputera nie brałbym jakiegoś szczególnie dobrego zasilacza. Właściwie to dobry no-name by wystarczył.

Co do monitora, to lepiej wziąć 19", ponieważ różnica w cenie niewielka, a komfort pracy na większym ekranie jest dużo wyższy. W szczególności dotyczy to biur itp. Na parametry także nie trzeba zwracać szczególnej uwagi, ponieważ praktycznie wszystkie LCD w cenie ok. 500zł mają zbliżone parametry.

wzasadzie mam obudowe tracer bez paru srobek i urwanymi gwintami… i do tego zasilacz 400w tracera , ale on strasznie wyje…

znacie jakas obudowe z zasilaczem (pewnie nawet 300w wystarczy) ktory nie wyje? chce kupic w tym sklepie www.apollo.pl

lepiej kupić oddzielnie obudowę i oddzielnie zasilacz.

Obudowa Cooler Master Elite 330 + zasilacz Chieftec GPS-350EB-101A

Do tego to chyba Fortron 350W wystarczy…

Do tego to spokojnie jakis drugoligowy 300W. Moze bys wymienił karte graficzną na jakas słabsza bo nie opłaca się jej wsadzac do biura.

Pomyśl po co mu taka buda do takiego komputera ? O/C robił nie będzie więc wystarczy jakaś obudowa do 40zł.

Takich się pełno wala. Używanych i starych. Raczej na wygladzie to Ci nie zalezy.

innej karty nie mam a kupowanie czegos za 60zl niema sensu.

postanowilem zostawic stara bude, kupic monitorek + zasilacz

co do monitora moze byc 19 wide? karta graficzna uciagnie taka rozdzielczosc?

Radeon 9550 uciągnie taką rozdzielczość.

A już chciałem sprzedać tanio taki zestaw: [http://www.komputronik.pl/Obudowy/Modec … ,id,55421/](http://www.komputronik.pl/Obudowy/Modecom/Harry/Modecom_Harry czarna bez_zasilacza__Zasilacz_do_obudowy_Modecom_Feel_III_350ATX_12cm_FAN_PFC/pelny,id,55421/)

Może jednak interesuje? :slight_smile:

no pomozcie monitor wybrac. nie rozumie czemu wide jest tanszy od 5:4?

Do biura i tak lepiej jest wziąć zwykły ekran (5:4).

Bo głównie sprzedawane są detalicznie komputery do domów, a tam zazwyczaj lepiej sprawdza się wide, poza tym jest trendy i każdy takiego chce mieć. :slight_smile: Większa popularność, to i cena spada.

a do biura lepiej się nadaje bo ma wymiary jak kartka w wordzie.