Komputer do filmów HD za ok. 400zł

Planuję niedługo złożyć rodzicom komputer (sama skrzynia), który będzie służył do przeglądania internetu, słuchania muzyki i oglądania filmów (w tym FULL HD). Chodzi o to, żeby filmy w rozdzielczości 1080p nie przycinały się podczas oglądania. Obudowę, napęd i dyski twarde mam. Potrzebna mi reszta. Jeśli chodzi o procesor to obojętnie czy to będzie Intel czy AMD. Pamięci ram wezmę firmy GOODRAM 2x1GB (1GB, jak wystarczy). Części mogą być używane, tylko jakie? Płyta główna może mieć wbudowaną kartę graficzną, pod warunkiem, że będzie port HDMI (albo DVI z możliwością podłączenia przejściówki DVI-HDMI). Jako, że komputer w pierwszej fazie swojej pracy będzie podłączony do zwykłego telewizora, chciałbym aby miał do tego stosowne wyjścia (nie pamiętam nazwy).

Szkoda, że na D945GCLF filmy HD się tną. Wtedy skorzystał bym z jednego z gotowych zestawów

Pozdrawiam

P.S Płyta główna może być każda, pod warunkiem, że nie będzie to AsRock. Na Athlonie 64 3000+ s754 będzie działać HD?

za 400 zl ? :o

Produkt Cena Ilość Wartość

Goodram DDR2 1024MB 800MHz CL5.0 BOX » Opis 37,00 37,00

Gigabyte GA-MA78G-DS3H » Opis 327,00 327,00

AMD Athlon 64 LE-1640 AM2 BOX » Opis 152,00 152,00

Wartość produktów: 516,00 zł

chyba że używany dell

Dlatego piszę, że mogą być używki. Mnie interesuje tylko to żeby filmy HD nie przycinały :slight_smile:

no to kiszka bo taki film w 1080 moze sie nawet na quadzie Q6600 2,40GHz przycinac

nie masz szans w tej cenie kupic nic co by te rozdzielczosc obsluzylo bez przycinania sie (nawet jesli to bedzie uzywany sprzet)

http://www.allegro.pl/item546677225_del … _fvat.html

Rayearth - Gadasz straszne głupoty… Ja na swoim Athlon’ie 3200+ oglądam takie filmy, i wszystko jest OK! Dodam że mam 2GB DDR2 667Mhz i GeForce 7600GT… Czyli dla takich filmów zwykły athlon wystarczy spokojnie :wink:

W tej cenie raczej ciężko cokolwiek wykombinować. Żeby taki zestaw miał ręce i nogi powinieneś poszukać czegoś na 780G lub 760G + najtańszy dwu-rdzeniowy procek do tego.

Bzdura! :evil:

Też chyba nie mówisz o tym o co chodzi autorowi tematu. Oglądasz ripy 1080p (8, 12, lub 16GB) na takim sprzęcie? Jakich kodeków używasz?

Hmmm… Też możliwe że źle się wypowiedziałem. Oglądam BluRayRip, zarówno w wersji 720p jak i 1080p, kodeki normalne, K - Lite Codec Pack i MPC. I te filmy zazwyczaj mają ok 4GB :wink: te 1080p :wink: Te 720p do 2.5 GB :wink:

Mi ripy 720 i 1080 śmigają na Dual Core 1,8 Ghz, 2GB, GF 7300 GT. Kumplowi chodzą na laptopie z 512 ramu i crap grafiką. W obu przypadkach kodeki K-Lite.

mialem Q6600 wiec wiem co gadam

Muszę cię zmartwić. Nie śmigają ci dobrze. Sam mam lapka z tym procesorem. No chyba że masz ripy w stylu takim jak kolega powyżej. Właśnie, z ciekawości, skąd bierzesz takie ripy? One są zdecydowanie źle wykonane. Bitrate na pewno jest za niski dla takiej rozdzielczości, skoro film 1080p ma zaledwie 4gb.

Dodane 03.02.2009 (Wt) 20:18

Co nie znaczy że procek nie wystarcza. Zakładam się, że filmy były dekodowane dobrze tylko nie było synchronizacji między renderem a sterownikiem graficznym.

Żeby odkodować film 1080p o bitrate około 11 000KBps na samym procesorze potrzebny jest procesor pokroju Pentium Dual Core e2200.

Ja mówię o ripach co zajmują minimum 8 GB. I nie wmawiaj mi zbiorowych halucynacji, chyba wiem co widzę:) Żadnego ścinania, audio idealnie z obrazem. Filmy z Rapida.

Podaj nazwę ripa, średni bitrate i profil x.264 (powinno być w pliku nfo, albo przeczytaj informacjie z kontenera filmu) w którym został zakodowany (chyba że to MPEG2 albo DIVX wtedy nie ma o czym rozmawiac) jakbym mógł prosić. Powiedz też jakiego dekodera używasz.

Zaraz wyślę na PM co by offtopu nie powiększać:)

Chipsety 780 i 770 chyba mają zintegrowaną grafikę która odciąża procesor dekodując sprzętowo filmy Full HD był kiedyś nawet taki test, sam procesor (A64 x2 4200+) użycie procesora na poziomie 95%, po włączeniu przyszpieszania Full HD obciążenie procesora spadało do 20 - 30 %.

770 nie ma zintegrowanej karty, tylko 780G i 790GX mają, ale masz racje odciążają procesor podczas oglądania filmu HD.

i rzeczywiscie mozna stworzyc cala platforme do 400zl na tym :wink:

najlepiej poszukać jakiegoś używanego procesora dwurdzeniowego na allegro i do tego płyta gigabyte na 780G