Komputer do gier - Co kupić?

W cenie tego procka masz E8400. Chyba, że znów wkradła się literówka, bo o E4500 nie było chyba mowy, a E8400 bedzie lepszy.

no i chyba jeszcze przydala by sie jakas obudowa i naped :stuck_out_tongue:

Nie bierz Samsunga! !!

Wczesniej napisal juz, ze nagrywarki nie potrzebuje. Obudowe tez podal - CME 331.

smadny wez E8400 i nie sluchaj plunio w sprawie dysku - bzdury jakies gada (aczkolwiek kiedys samsungi byly kiepskie, ale to sie zmienilo - teraz sa swietne).

witam, podepne sie pod ten temat ponieważ tez skladam komputer a moje zasoby finansowe wynoszą rownież ~3000zł.

Moje pytanie o płytę i te pamięci.

1.Czemu akurat taka płyta? za podobna cene sa też asusy. np taka: http://allegro.pl/item417772577_asus_p5 … _ddr3.html

  1. czemu takie pamięci? nigdy o takich nie slyszalem stad moje pytanie:)

  2. czy na plycie głownej z ddr3 można wrzucic ddr2?

Pozdrawiam

  1. Asus P5Q3 obsluguje tylko DDR3 - nieoplacalne i bezsensowne.

  2. Czemu takie? Poniewaz sa bardzo dobre - mozna je swietnie podkrecic ale bez OC tez sa bardzo dobre.

  3. Zdaje sie, ze nie

Na płycie głównej tylko z DDR3 nie wejdą DDR2. Natomiast, jeśli mobo ma sloty na oba typty pamięci to da radę włożyć i to i to, przy czym nie da rady łączyć obu typów pamięci.

vercyn , dodatkowo dławiki to nie fazy zasilania, tak więc opis wprowadza w błąd, layout jest taki sobie, te dwa dolne pciex16 sloty to poroniony pomysł, wifi dorzucane do płyt głównych odkąd pamiętam zawsze stwarza problemy i zwykle lepiej wychodzi się biorąc najwyklejszego horneta za 60zł na pci, no i to chłodzenie jest troche zbyt wysoko skierowane w stronę gniazda procesora, inni producenci starają się aby chłodzenie idąc w górę oddalało się od chłodzenia procesora aby nie wadzić. Chociaż sprawdziłem że mugen wchodzi na p5q, więc raczej to ostatnie faktyczną wadą nie jest.

Nie gadam głupot niestety. Weź coś od konkurencji: Hitachi, WD, albo Seagate.

Smutne to jest, ale Samsungi teraz wymiataja.

Gadasz, bo awaryjność dysków jest na podobnym poziomie bez znaczeni czy to Seagate, Samsung, WD czy Hitechi - wszystko zależy od szczęścia.

Opieram na opini mojej i innych użytkowników firmy Samsung. Po za tym po co ma oddawać, skoro można to sunąć ręcznie i nie podlega to awarii. No ale niech składający komputer robi jak uważa - nie mam zamiaru sie kłócić i robić offtopu.

A ja właśnie widziałem same pozytywne opinie na temat F1 wśród użytkowników.

Liczy się doświadczenie nie opinie.

Doświadczenia z dyskami firmy Samsunga nie masz, bo 9 dni temu chciałeś dysk Samsunga kupić a nabrać doświadczenia przez taki krótki czas nie można.

viewtopic.php?f=19&t=262801&p=1754072#p1754072

Strzelałem, wybrałem coś na chybcika z ceneo, by spełniało moje wymagania. Zmieniłem zdanie na: http://www.ceneo.pl/271801, bo dysk to nie karta graficzna tu nie trzeba rozmyślać. Natomiast wybór innych podzespołów był już przemyslany. A dysk Samsunga 160GB mam w obecnym komputerze i nie jestem zadowolony.

A może to?

http://www.ceneo.pl/1454322

Rex nie, przestań, jeszcze przez przypadek zrobi rozsądny zakup :]

Witam ponownie,

Kupuje Radka :slight_smile:

Napiszcie proszę czy lepiej kupić od Sapphire’a czy od Asus’a ??

I czy myślicie że jest szansa na to że karta potanieje do 10 września ?

szukaj wersji toxic od sapphire może do tego czasu będzie normalnie dostepny np w agito gdzie w wersji litebox kosztuje tylko 510zł

Jeśli możesz - czekaj. Myślę, że jeszcze trochę stanieje…