Komputer do gier do 1000zł 2017

[quote=“w.skubi, post:14, topic:521172, full:true”]
Własnie dlatego napisałem, bo myślałem, że ktoś z was taką gdzieś widział

PS; czym się różnią od siebie te dwie karty ?

allegro.pl

KARTA PALIT GeForce GTX 1050 2GB StormX

Kup teraz na allegro.pl za 562,00 zł - KARTA PALIT GeForce GTX 1050 2GB StormX (6711159955). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

emag.pl

Karta graficzna ZOTAC GeForce GTX 1050 OC, 2GB GDDR5 128 Bit - eMAG.pl (dawniej…

eMAG.pl (dawniej Agito.pl) - Kup Karta graficzna ZOTAC GeForce GTX 1050 OC, 2GB GDDR5 128 Bit w dobrej cenie na eMAG.pl a my dostarczymyu go szybko i bezpiecznie pod Twoje drzwi.
[/quote]Druga jest głośniejsza. Brałbym Zotaca, ale jednowentylatorowego (wersja Mini) obojętnie czy Ti, czy nie. 1050 Ti ma więcej VRAM, bo 4GB i jest szybsza od 1050 2GB bez Ti w nazwie.

[quote=“w.skubi, post:18, topic:521172”]
Pamięć GoodRam PLAY DDR4, 8GB, 2400MHz, CL15, niebieskie (GYB2400D464L15/8G)
[/quote]Pamięci 2400 CL14, ponieważ są szybsze i w dwóch kościach, co pozwoli na działanie w trybie dual channel (test). Druga sprawa, pozwolą na zniwelowanie różnic względem ciut szybszej I3-6100. [quote=“w.skubi, post:18, topic:521172”]
MSI GeForce GTX 1050 2GT OC 2GB GDDR5
[/quote]Grafika ta, albowiem 4GB VRAM zaczyna być wymaganym standardem. Karta będzie dużo bardziej przyszłościowa.

Wiem, że odbiegliśmy znacznie od założonego początkowego budżetu, ale IMHO nadmieniony zestaw jest skromnym minimum jeżeli myśli się o współczesnych grach AAA.
Alternatywą mogłyby być używane części, lecz niestety są najczęściej źle wycenione, mniej przyszłościowe (paroletnia technologia), bez gwarancji, trzeba tracić czas na ich kompletowanie, istnieje ryzyko oszustwa i tym samym poszarpania oprócz portfela, też i nerwów, a co ważniejsze wypadałoby się trochę na sprzęcie znać kompletując całość.
Inna droga wyboru, to konsole.

[quote=“tobexor, post:19, topic:521172”]
segate zawsze miało dobre dyski
[/quote]Pozwolę sobie, się nie zgodzić.

[quote=“Longhorn2009, post:17, topic:521172”]
Osobiście nie upierałbym się przy 8GB RAM w tak małym budżecie.
[/quote]A ja bym się upierał, gdyż 4GB w zwykłym przeglądaniu internetu lub pracy biurowej może dać o sobie niemiło znać.

[quote=“tobexor, post:23, topic:521172, full:true”]
kto co lubi ja nigdy nie miałem z nimi problemu na forach też nigdy nie czytałem żeby ktoś miał problemy z dyskami segate jednak że WD green to padaki to wiew każdy obeznany i odradzam
[/quote]Nie chodzi tu o gust bądź preferencje osobiste, a o suche fakty. O zepsutym firmware w 7200.11 słyszał? O całkiem niezłym(na bazie Samsungowych schematów), dopóki go nie zepsuli, ST1000DM003, w którym po cichu cache obcięli i dysk potrafi dostać zadyszki, słyszał?

Natomiast z Greenem jest inna sprawa. Po pierwsze, nowe WD się reorganizowały. Po drugie, Green nie miał nigdy w założeniu służyć jako dysk dla gracza.

kto co lubi ja nigdy nie miałem z nimi problemu na forach też nigdy nie czytałem żeby ktoś miał problemy z dyskami segate
jednak że WD green to padaki to wiew każdy obeznany i odradzam

[quote=“w.skubi, post:18, topic:521172”]
Płyta główna ASROCK H110M-DGS Intel LGA1151 DDR4
[/quote]Nie zapomnij poprosić w sklepie o aktualizację BIOS, bo procesora nie uruchomisz.
Albo dołożyłbym od razu do płyty z nowym chipsetem tj. Gigabyte GA-B250M-DS3H, która nie wymaga tego zabiegu i przy okazji ma 4 gniazda na RAM (w przyszłości będzie miejsce na dołożenie pamięci).

dzięki wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru. To prawda budżet był 1000zł ale nieco się zwiększył, mam nadzieje, że na moje to wyjdzie :slight_smile: