Komputer do gier do 1500 zł :)

(Darion19) #1

Hej witajcie :smiley:

Jako że mój aktualny komputer jest baaardzo stary i żadne gry na nim już nie działają to myślałem o zmianie. Problem w tym że nie mam dużego budżetu na komputer (1500 zł). Doradźcie jaki kupić komputer w tej kwocie. Komputer głównie będzie przeznaczony do nagrywania przygód z Minecraft Frapsem a jak wiemy FRAPS bierze dużo FPS a w Minecrafcie optymalizacja jest tragiczna. Oprócz tego już bez nagrywania chciałbym pograć w Mafia 2, Gta 4 itp.

Co myślicie o TAKIEJ konfiguracji :

AMD X6 FX-4100 3.6 GHz (6 rdzeni)

MSI 760GM-P21 (FX) AMD760G s.AM3+

Kingston HyperX 4GB (2x2GB) 1600 MHz

ASUS HD6670 1GB DDR5

AeroCool PGS Warrior Black

Tacens Radix V 650W

Nagrywarka Samsung

Zestaw ma być bez dysku twardego ale z nagrywarką !

(sla17) #2

FX-4100 póki co nie jest opłacalny, płyta główna - zależy co się wymaga, RAM jak RAM, grafika słaba do gier dosyć, lepiej HD6770, zasilacz za mocny (wystarczy np. XFX Core 450W) oraz nagrywarka jak nagrywarka.

(Danni1100) #3

Może takie coś:

Bdb procek, umożliwi bezproblemowe kupno lepszej karty graficznej w przyszłości...

Co do twojej konfiguracji - jakim cudem wyszło Ci poniżej 1500 zł :smiley: Patrząc na ten osprzęt, to tyle byś wydał na sam proc, płytę i grafę :smiley:

(sla17) #4

Nieźle, tylko lepiej wziąć lepszy zasilacz, bo ten taki sobie (chodzi o okablowanie) i poczytać o obudowie CoolerMaster Elite 430. Grafika się zbytnio nie nada do gier, można wziąć tańszą płytę główną (niestety, okrojoną no ale coś za coś) i tańszą nagrywarkę. Nie powinno tak być źle gdy poszukasz w innych sklepach, bo esc.pl jest dosyć drogi z tego co widzę (4GB w innych sklepach kosztuje 70-80zł, nagrywarka kosztuje 60zł w innych sklepach (nie ta, ale również dobra)

(Darion19) #5

danni1100 Takim cudem że konfigurowałem w sklepie ProLine który ogólnie jest dosyć tani i wyszło mi 1537 zł :smiley:

A co myślicie o GAINWARD GTS450 1GB DDR5 ?

Aha i jak myślicie pójdzie mi Mafia 2 GTA IV i z nagrywaniem Minecraft i ile będę +/- miał FPS

(Piter9713) #6

Ja mam tą kartę, z grami typu NFS World, SC: Chaos Theory itd. radzi sobie doskonale. Jedyne co mi przeszkadza, to wentylator, który jest strasznie głośny, kiedy karta jest w stresie.