Komputer do gier, ocena propozycji [2500 zł]

o 500 zł, nie ale myślę ze ok. 150 zł dałoby jeszcze radę

a co myślicie o takim zestawie, trochę zmieniony jeden z powyższych i mieści się dobrze w budżecie:
Zestaw 1:

Edit1:
Czy może lepiej dołożyć trochę do lepszej karty?
np. tej sapphire radeon rx 580 nitro

Edit2:
Kuzyn podwyższa budżet do 2800 zł, czy taki zestaw dobry w tym budżecie? (co można by zmienić żeby się chociaż trochę zmieścić w budżecie)

Czy może lepiej byłoby coś na ryzenie, jakieś propozycje? (bo ostatnio nie jestem na bieżąco z nowościami w podzespołach)

Musiałbyś dorzucić prawie 250-300zł do RX580 8GB lub GTX 1060 6GB. Dopłacanie do bardziej wypasionych odmian tego samego układu nie ma sensu.

1 polubienie

Ogólnie do gier ten zestaw i na i5 oraz g4560 byłby dobry?
A co do kompa na ryzenie, to jest to opłacalna inwestycja?
Którą płytę można by zastosować do niego (ryzena), bo fx’y odpadają wnioskując z wcześniejszej dyskusji.

Edit:
A ten zestaw na ryzenie? Mocno nadszarpnięty budżet, jednak koniecznie chce kuzyn mocniejszy procek, ten zestaw jest ok?

A może zasilacz zmienić na jakiś np. thermaltake 530W pół modularny? : klik

Zakup tego procesora nie ma sensu. Jeśli koniecznie chcesz Ryzena, to wersja 5 1500X. Nie ma też sensu brać tej obudowy i dokupować do niej adaptera na SSD. Za te same pieniądze dostaniesz znacznie lepszą SilentiumPC Gladius M35. Pamięci 2x4GB Corsair 3000MHz CL15.
Za niemal te same pieniądze masz też MSI B350M Bazooka, która jest lepiej zbudowana.

Ten dysk SSD zmienić na Adata SU800 128GB, Goodram CX300 jest na słabiutkich kościach TLC.
Ja bym zamiast dysku SSD dorzucił do GeForce’a GTX 1060 6GB lub Radeona RX580 8GB, ale to twój wybór. Dokupienie dysku później to żaden problem, godzina roboty. Wymiana karty będzie bardziej kosztowna.

1 polubienie

Po twoich sugestiach wyszedł mi taki zestaw (ewentualnie zamiast SSD lepsza grafika).

Zasilacz jest dobry na taką jednostkę, czy nie za mocny (zawsze lepiej zostawić trochę zapasu) oraz
czy to jest porządny model, bo niektóre opinie, raczej przemawiają na jego niekorzyść (głównie głośna praca przy obciążeniu) ?

  • jak ten zestaw wypada w porównaniu z wspomnianymi wcześniej w tym temacie?

  • Obudowa będzie ok? (Posiada kieszeń 2,5") Ma wyglądać w miarę efektownie -.-, dla mnie liczy się głównie wnętrze, no ale coż nie buduję jednostki dla mnie ;).

  • Jednostka na i5, będzie bardziej wydajna w grach niż na tym tańszym ryzenie, tak?

A może taki zestaw

W tej cenie i tak ograniczeniem będzie karta graficzna ,dodatkowa zaleta wyboru Ryzen będzie lepsza kutura pracy,i większa wydajność w innych zastosowaniach,obrobka grafiki itp.Dodatkowo możliwość OC.Jak chodzi o same gry to musisz patrzec jakie to sa gry i jaka jest karta graficzna.O takich przypadkach wydajnosc procesora w grach mozna dyskutować przy topowych kartach graficznych.Przy kartach z przedzialu low-mid a o takich mowa to karta będzie ograniczac procesor w grach a nie odwrotnie.

1 polubienie

Te zasilacze antec, rozumiem, że to nie są jakieś niepewne jednostki. A ta karta nie jest za słaba z tymi 3 GB, pewnie będzie dostępna w sklepie, czego nie można powiedzieć o nowych rx’ach.

Te Antec sa dobrymi zasilaczami


Co do karty graficznej to musisz sie zastanowic w jakie grasz gry ,ja tylko zlozylem zestaw ktory wg mnie powinien się sprawdzić.Ale nie wiem czego dokladnie wymagasz i w jakie gry grasz co bedzie najlepsze.Musisz sam troche pogłówkować,ja tylko podałem propozycje ktora wg mnie powinna sie sprawdzić w tej cenie.

1 polubienie

Jaka kultura pracy? O czym Ty piszesz?

I polecasz fatalne pamięci, zwłaszcza dla Ryzena. Płyta główna bez jakiegokolwiek chłodzenia sekcji zasilania. W tej cenie ma lepiej zbudowaną MSI B350M Bazooka.

Jak Ryzen to 1500X.
Absolutne minimum pamięci to te, jest szansa, że puści je na 2666MHz.

Tak. Jeśli Ryzen to 1500X.

Ogólnie może być, zaoszczędzić możesz na pamięciach (weź wyżej wymienione Goodramy), ponieważ na płycie z B250 nic ponad 2400MHz nie odpalisz.

Ma pojedyncze miejsce na SSD, więc będzie ok.

Ogólnie, możesz iść w Ryzena 1500X, ale wyjdzie drożej.

1 polubienie

Prawdopodobnie zdecyduję się na ten zestaw:


https://www.morele.net/inventory/info/UAhwsP/

  • Czy lepszy będzie wpsomniany wcześniej antec 500W
  • czy zostawić lepiej tego Korsarza 550W z zapasem watów?

Edt: Dopiero przed chwilą zauważyłem, albo przed chwilą zmienili na niedostępną tą kartę co mam w zestawieniu, jakieś propozycję co do tej karty w okolicach 900-950 zł, na dostępnego rx’a, który by mnie satysfakcjonował to na prawdę trudno trafić :confused:

W tej cenie dostaniesz tylko GTX 1060 3GB (np. Palit Dual za 899zł), który ma identyczną wydajność co RX570.
Dostępność Radeonów jest fatalna na chwilę obecną, co powoduje wzrost cen. Jeśli koniecznie chcesz RX570, to pozostaje poszukać w innym sklepie, cena z wysyłką wyjdzie nawet niższa. Płacenie ponad 950zł za te karty mija się z celem.


Wybór byłby prostszy po dopłacie 200zł, bo masz tutaj RX580 8GB i GTX 1060 6GB w cenie 1150zł


[quote=“piotrekplay, post:31, topic:527581”]
W tej cenie dostaniesz tylko GTX 1060 3GB (np. Palit Dual za 899zł), który ma identyczną wydajność co RX570.
Dostępność Radeonów jest fatalna na chwilę obecną, co powoduje wzrost cen. Jeśli koniecznie chcesz RX570, to pozostaje poszukać w innym sklepie, cena z wysyłką wyjdzie nawet niższa. Płacenie ponad 950zł za te karty mija się z celem.
[/quote]1060 3GB to kolejna pomyłka. 1060 6GB, to nie tylko skok cyferki z 3 na 6 w vRAM, ale też wydajniejszy układ. Dorzuciłbym - skoro dostępność RX taka marna - te 200 zł do 6GB (wykorzystałbym cashback, gotowe rozwiązanie już nadmieniłem). Oszczędziłbym nawet kosztem dysku (można dokupić później), karty wi-fi lub płyty (są jakieś h110m z już zaktualizowanym BIOS).

RX570 to też przecież obcięty układ.
Skądś różnica w cenie musi wynikać.

Ta MSI obsługuje Kaby Lake z pudełka, to B350. Co do WiFi, jeśli to jedyny sposób w jaki może połączyć kompa z netem, to raczej nie ma opcji żeby odpuścić kartę.

3 Gb czy 6 GB przeciez to jest GDDR5 czyli roznice w grach miedzy 3 GB a 6 GB sa malo istotne.NBie oplaca sie brac wersji 6 GB przy doplacie.Pamieci GDDR5 maja taka przepustowosc ze spokojnie dadza rade przy nizszej pojemnosci.Roznica moze bedzie max 5 FPS.To ze wam tzw. polecaczom komputerowym kierujacym sie jakimis testami z jakichs serwisow watpliwej jakosci typu purepc moze to wydawac nieprawdopodobne to trudno.W grach jest ciezko zauwazyc roznice miedzy 3 GB a 6 GB vram

Nie do końca. Wersja 3GB ma obcięty rdzeń, to nie tylko sama pamięć. Zresztą, tak samo ma się kwestia RX570, to uboższa wersja rdzenia niż RX580.

Ogólnie, zestaw jest wyśrubowany do granic możliwości. Niezależnie czy weźmie RX570 czy 1060 3GB, to wydajność będzie miał niemal identyczną.

no i co z tego to sobie gosciu obnizy jakies ustawienia graficzne,nie bedzie dramatu.Ten moj zestaw jak za te kase jest optymalny.Kupi gorszy bedzie zalowal.

[quote=“piotrekplay, post:33, topic:527581, full:true”]
RX570 to też przecież obcięty układ.
Skądś różnica w cenie musi wynikać.

nietopyrz:
Oszczędziłbym nawet kosztem dysku (można dokupić później), karty wi-fi lub płyty (są jakieś h110m z już zaktualizowanym BIOS).

Ta MSI obsługuje Kaby Lake z pudełka, to B350. Co do WiFi, jeśli to jedyny sposób w jaki może połączyć kompa z netem, to raczej nie ma opcji żeby odpuścić kartę.
[/quote]Lecz ma już te 4GB, które IMHO są minimalną wartością, jeżeli ktoś myśli ogólnie o graniu w gry wszelakie (z naciskiem na nowości). MEMORY ON GRAPHICS CARDS: 3, 4, 6 & 8 GB VRAM in direct comparison

Nie o tym mówię. Jakaś płyta za ~210 zł ma BIOS w odpowiedniej rewizji. https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h110m-dvs-r3-0-h110-ddr4-sata3-dvi-d-microatx-90-mxb4a0-a0uayz-1096449/
ASrock H110M-DVS R3.0 czy trzeba aktualizować bios?
W Opiniach na morelach.net potwierdzają.

Reasumując. Za te 2700 zł złożyłbym autorowi coś na g4560, 1060 6GB (1049 zł).

Jest też promocja Visa Checkou w Euro. Wziąłbym tam tylko jedną część przekraczającą 500 zł i zaoszczędził na niej 100 zł np. GeForce GTX 1060 WindForce OC 6GB.

Zerknąłem jeszcze raz. No to oszczędność na napędzie, jak nie na wi-fi. Da się bez niego żyć, a jak bardzo potrzebny, to można używany w serwisie za grosze kupić.

Do FHD 3 GB vram wystarcza ,nie ma obaw ze slabo gry beda chodzic,Rzeczywiscie ogromna roznica chyba tylko dla purystow gamingowych www.youtube.com/watch?v=IvNxTJjUZtw

[quote=“eskimosek, post:38, topic:527581, full:true”]
Do FHD 3 GB vram wystarcza ,nie ma obaw ze slabo gry beda chodzic,Rzeczywiscie ogromna roznica chyba tylko dla purystow gamingowych www.youtube.com/watch?v=IvNxTJjUZtw
[/quote]Uno, nie kupujesz karty na teraz, tylko na 2-4 lata.
Due, http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/09/gfx_geforce_gtx1060_3gb/charts/perf_1080p.png
http://pclab.pl/art71359-34.html
Tres, wyżej link do computerbase.
Cuatro, 570 nie ma, 1060 3GB są nieopłacalne względem alternatywy od AMD, ergo można sięgać tylko segment wyżej.

Nadal nie widze powodu zeby doplacac do 6 GB ,w pamieciach VRAM sie liczy bardziej przepustowosc a nie ilosc pamieci.Takie kity to mozecie wciskac przypadkowym osobnikom.