Komputer do gier, ocena zestawu do 1500 zł

a jak byś się chciał pozbyć wszelkich ograniczeń to najlepsze płyty do podkręcania są na chipsecie Z97 

 

będziesz mógł wymienić na i5 ,ale tylko z serii Haswell

 

PS.

tam może jeszcze odnośnie obudowy, jak umiesz sobie to sam wszystko zamontować i tymczasowo możesz zostać na tej starej obudowie zawsze to 130 zł  do wykorzystania na coś lepszego ,a uzbierasz pieniążków to przełożysz sobie do nowej 

Te płyty na chipsecie Z97 to już niestety trochę kosztują.

Dzisiaj rozmawiałem z kolegą i on mi doradził, żeby zamiast tego pentiuma g3258 kupić jakąś i3 albo jakiegoś amd cztero rdzeniowego. Sam się przez chwilę zastanawiałem nad i3 z technologią hyper threading, ale podałem g3258 ze względu na cenę, lecz gdy teraz przeglądam testy i wymagania nowszych gier, gdzie potrzeba 4 rdzenie, to tam ten i3 sobie radzi, a g3258 już ma podcięte skrzydła.

Jak uważacie? I co sądzicie o tej i3? Ma taktowanie 3,6 i tą w.w. technologię Hyper threading. 

Czy płyta Gigabyte H81M-HD3 nadal wystarczy by bezproblemowo korzystać z i3? 

Wacając do AMD to osobiście nigdy nie miałem, ale krąży o nich opinia, że się strasznie grzeją, oraz, że pod względem gier lepiej sprawują się intele. 

 

Boję się że potencjału tej R9 nie wykorzystam, więc uważam że lepiej będzie gdy kupię np. tą R7 260X od MSI.

 

Trochę mieszam, ale chce jak najlepiej wykorzystać posiadane pieniądze i wybrać najlepszy dla mnie wariant. 

Dzięki, że służycie mi radą :slight_smile:

 

P.S. Czy to prawda, że podkręcanie procesora zmniejsza jego żywotność? 

 

Jeszcze nie montowałem nigdy, ale myślę, że sobie poradzę :slight_smile:

 

Tutaj znalazłem takiego AMD FX-6300, czy on będzie pod względem gier i ogólnej wydajności lepszy od tamtej wyżej wymienionej i3? 

Jeśli będzie lepszy to jaką płytę główną moglibyście mi polecić, ale tak do (250, ewentualnie jeśli będzie warto mogę dołożyć kilka, kilkanaście złotych) 

Zawsze możesz wziąć też AMD Radeon R7 265, który plasuje się między R7 260X a R9 270. Jest minimalnie tańsza, więc jeśli chcesz parę złotych zaoszczędzić i masz dylemat, to może jest to dobry wybór. A co do procesorów AMD, to jest podobnie jak z kartami - znaczna część ludzi ma uprzedzenia i za dużo się naczytała. O ile w wypadku kart graficznych AMD ma dość dobrą pozycję, o tyle w kwestii procesorów jednak pozostaje w tyle. Ale… ja sam nigdy w PC nie posiadałem procesora Intela, zawsze miałem AMD, a w laptopach zdarzało mi się mieć Intel, ale równie często miałem AMD. Nigdy nie narzekałem na AMD - ani na wydajność, ani na temperatury i cokolwiek innego.

A co uważasz na temat tego procesora  AMD FX-6300 i jaką płytę główną mógłbyś mi polecić? 

Tylko nie FX jak grasz to czym dalej od amd.

Nie powiem Ci o zaletach tego procesora ani o jego wydajności - w internecie jest kilka testów, nawet takie, w których jest porównanie tego procesora do Intel Pentium G3258. Powiem Ci natomiast, że gdybym sam miał wybierać, to wziąłbym procesor AMD - tu masz test procesora Intel Pentium G3258 i jest w wykresach uwzględniony też procesor AMD. W większości wypadków AMD jest lepszy i to zauważalnie. Przeanalizuj, może wyciągniesz jakieś wnioski i podejmiesz decyzję.

 

Jeśli się zdecydujesz na AMD, to pogadamy o płycie.

Mógłbyś rozwinąć dlaczego nie FX? Za bardzo się grzeje może, awaryjny? Bo to zbyt wiele nie mówi :slight_smile:

Tak tylko co dalej? Wybierając AMD zamkniesz sobie modernizację może minimalnie lepszy procek wsadzisz w to mobo a na Intelu z czasem wymienisz procka na i5 a nawet na i7.

AM3+ to podstawka, która jest powszechna od kilku lat i można się spodziewać, że jeszcze przez długi czas będzie można kupić do niej procesory. Zawsze można włożyć AMD FX-8xxx lub nawet AMD FX-9xxx - bardzo wydajne procesory, pewnie ustępujące kilku procesorom Intela, ale za to dość tanie, szczególnie ten FX-8xxx. Uważam, że to dobry wybór, ale niekoniecznie najlepszy.

W tym teście w niektórych gierkach FX-6300 wypada nieźle, a niekiedy musi ustąpići3-4330, trudny wybór :/ 

FX-6300  natomiast jest tańszy o blisko 100 złotych, więc chyba jednak lepiej byłoby go kupić. 

Tylko czy nadal zasilacz  będzie sobie radził z tym prockiem?

 

Edit:

Znalazłem tutaj taką opinię o FX-6300

FX 6300 jest wydajniejszy od i3 przy kodowaniu X264 , w programach typu adobe premiere i ogólnie wszystkim co się wiąże z obróbką zdjęć i materiałów wideo ,  I3 jest wydajniejszy za to w grach

Jeśli martwisz się wydajnością, to bardziej zwróć uwagę na kartę graficzną, bo procesor ma mniejsze znaczenie w większości wypadków. Jeśli kupisz lepszy procesor, ale średnią kartę, to procesor i tak nie będzie w pełni wykorzystany. Zależy od Twoich preferencji i od tego, w jakie gry grasz. Ja swojego PC sprzedałem ok. rok temu - miałem w nim AMD FX-4100, czyli słabszy od tego, który Ty rozważasz. Do tego miałem kartę AMD Radeon R7 260X 2GB. Na sprzęcie tym grałem w rozdzielczości FullHD w prawie wszystkie moje gry, a wśród nich są takie tytuły jak Call of Duty 10 - Ghosts, Max Payne 3 czy Wiedźmin 2. Grałem na ustawieniach wysokich/ultra i nie było problemów, chodziło płynnie.

 

Oczywiście inaczej sprawa wygląda w laptopach, ale jako ciekawostka:

Teraz mam laptopa MSI z procesorem AMD APU A10-5750 2.5-3.5GHz. W recenzjach i testach procesor wypada bardzo przeciętnie. Szału nie ma, ale gdy zastanawiałem się nad zakupem, to wiedziałem, że w grach większe znaczenie ma karta, więc w rezultacie kupiłem tego MSI, który ma na pokładzie AMD Radeon R9 290X 2GB. Sprzęt wymiata, jestem zaskoczony wydajnością i również gram w FullHD, a wszystko chodzi porównywalnie a nawet lepiej niż na wyżej wspomnianym PC. Dla porównania wcześniej miałem laptopa Lenovo z procesorem i3-4000M - niby lepiej wypada ten procesor od mojego obecnego AMD z MSI, ale w laptopie Lenovo była karta NVIDIA GeForce GT745 2GB i w rezultacie znacznie słabiej wszystko działało mimo lepszego procesora.

Ekro

a jest możliwość wziąć teraz samo i5 bez karty graficznej ?

A taki złoty środek między obróbką i graniem to jest bardziej i3 czy fx-6300?

 

Tutaj znalazłem dwa procesory i3, które przykuły moją uwagę 

i3-4160 którą kupiło 470 osób

i3-4150 którą kupiły 324 osoby

 

natomiast fx’a kupiło 370 

 

Jaka jest wasza opinia, który procesor wy byście wybrali?

Tym bardziej, że chce żeby ten komputer mi posłużył przez jakieś następne 2,3 może nawet 4 lata. 

ten z lepszą płytą

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4160-lga1150-64bit-3-6ghz-54w-cache-3mb-box-bx80646i34160-655429/

 

 

tak :slight_smile: ale ja bym mu już dał lepszą płytkę 

 

nie sugeruj się za bardzo ile osób co kupiło :wink:

Lepsza płyta główna to by była jaka? W sensie za ile, bo budżet jest ograniczony. 

 

Bo rozważam też nad fx’em z jakąś płytą główną do 300 i do tego  AMD Radeon R7 265 <- ten radeon który kolega przytoczył wyżej. Do tego ten zasilacz VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN  Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V  ramy, a dysk już mam i napędy 

 

Zważając na to, że jestem TI w którym też będę obrabiał filmy, zdjęcia i potrzebował wydajniejszego procesora :slight_smile:

tylko 30 zł więcej od poprzedniej , do tego i3

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85m-g43-intel-b85-lga-1150-matx-b85m-g43-585576/

Ekro

 

Procesor Intel będzie miał niewielką przewagę w grach nad AMD, jednak jest droższy. W innych kwestiach to AMD jest lepszy. Poza tym uważam, że dla Ciebie dobrym wyborem byłoby kupienie tańszego procesora z lepszą kartą graficzną - dzięki temu pograsz sobie i porobisz inne rzeczy na tym sprzęcie.

 

Tutaj masz płyty główne do procka AMD na podstawce AM3+.

tylko dokładnie jaka jest obudowa bo tutaj jest płyta pełny ATX jak coś :slight_smile:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-970-pro3-r2-0-572933/

http://www.morele.net/procesor-amd-fx-6300-socket-am3-64bit-3-5ghz-95w-cache-14mb-box-fd6300wmhkbox-532173/

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-265-2gb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-r7265-dc2-2gd5-635791/

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

 

1803  zł 

Obudowę mam prawdopodobnie kompatybilna z maty i ATX, bo w komputerze mam zamontowaną płytę mATX i dookoła niej w odległości ok. 1 cm są jeszcze uwypuklenia do wkrecenia płyty głównej