Komputer do gier (ok.1800zł)

Zamierzam złożyć kompa za około 1700-1800 zł, na którym ruszyłyby najnowsze gry w max detalach w rozdzielczości 1280x1024 (nie liczyć wyjątków GTA IV i Arma II). Tak jak mówiłem główne przeznaczenie kompa będą gry, czasami podstawowe czynności takie jak: nagrywanie frapsem, słuchanie muzyki, oglądanie filmów, WinRar itp.,itd. Zakupu planuję dokonać lada dzień w esc.pl. Oto co dotychczas wybrałem:

Procesor: AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ 359 zł (i tu największy dylemat, wziąć tego Athlona X4 czy może Phenoma X2 550 BE? Raczej nie planuję OC, ale jeśli trafi mi się dobra seria w Phenomie to spróbuję odblokować 2 rdzenie, oczywiście jeśli się na niego zdecyduję ;p)

Chłodzenie: BOX (czy da się na tym chłodzeniu odblokować 2 rdzenie w Phenomie i czy będą one stabilne na tym chłodzeniu? Niektórzy mówią że lepiej kupić wentylator gdy chce się odblokowywać, to prawda?)

Karta Graficzna: XFX Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 459 zł (czy XFX to dobra firma?)

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/ 290 zł

Pamięć RAM: Patriot 2GB (2x1GB) 1333MHz CL7 LLK 210 zł (zastanawiam się czy nie lepiej wziąć 4GB Ram ale DDR 2)

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S222A (black) 95 zł (Pionier niestety jest tylko z wersji DVR-215, ale w polecanych jest 216)

Zasilacz: Pentagram 400W Silence Value (lepiej wziąć to czy Corasair 400W? czy ten zasilacz pociągnie bez problemu ten zestaw?)

zestaw-komputerowy-porady-opinie-t357864.html

zajrzyj

  • to weź 3 GB DDR3.

Dzisiaj niestety ci nic nie złożę, ale jutro się zobaczy.

co byś nie składał, pamiętaj o wyciszeniu, kota idzie dostać od tych wiatraków :slight_smile:

Phenom X2 550 BE jest słabszy o ok 39% od Athlon 620.

Po odblokowaniu rdzenii 550 jest wydajniejsza od 620 o ok 5%.

W nowych procesorach odblokowanie rdzenia jest już niemożliwe gdyż nawet jeśli są to uszkadzane specjalnie w procesie technologicznym.

Ale tylko w aplikacjach czterowątkowych.

A to co ?

http://www.purepc.pl/podkrecanie/pierws … _wersji_C3

W nowych rewizjach.

Puki co nie znalazłem gry czy programu która nie korzysta z 4 rdzeni. Posiadam 620 i wszystkie gry nawet te starsze automatycznie mają przydzielaną koligacje rdzeniu procesora.

Pewnie tylko grasz w GTA IV, Arma 2, Lost Planet, Far Cry 2, Assassin

Gry/programy korzystające z 1 lub 2 rdzeni nie mogą chodzić lepiej na czterordzeniowcu.

Przejrzałeś chociaż ostatnie tematy z forum?

zestaw-komputerowy-porady-opinie-t357864.html

Obudowy nie potrzebujesz?