Komputer do Gier?

(Ploki622) #1

Witam znalazłem na allegro komputer http://www.allegro.pl/item334216979__phenon_quad_4gb_ddr2_500gb_hdd_8600gt_1gb_ddr.html jak myślicie czy nadaje się on do najnowszych gier??

(Żółta`Ciżemka) #2

NIE! !!

(dragonn) #3

Karta- chwyt nie wykorzysta nawet 512mb a co dopiero 1gb do najnowszych gier to co najmniej 9600gt/8800gt ewentualnie 8800gs

Zasilacz- nie wiadomo co to ale na pewno nie dobre

procesor- lepiej penrym dwujajowy

(Ploki622) #4

Ale ta karta graficzna ma 1GB pamięci to chyba dużo

(Żółta`Ciżemka) #5

A jednostki cieniujące? Prędkość GPU, wogle proces technologiczny gpu? A szybkość pamięci?

Zestaw na PDC/c2d i 8800gt (+ jakiś dobry zasilacz) były 100x wydajnieszy w grach!!

A jeśli chodzi o penrymy to lepiej poczekać bo amd dopiero ma wypuścić poprawione modele!

(dragonn) #6

Ale ten silnik graficzny tego nie wykorzysta :!: Zanim wykorzysta tyle to ci prędzej zacznie gra przerywać.

EDIT

Żółta`Ciżemka chyba ci chodziło o Phentomy a nie penrymy.

(Żółta`Ciżemka) #7

I to jeszcze pamięć DDR 2

A obudową można najwyżej sobie żyły podciąć :wink:

Racja, ale obie nazwy na P

(Ploki622) #8

Więc mogli byście mi złożyć komputer do najnowszych gier w granicach 2 tyś zł

(Żółta`Ciżemka) #9

Adres??

A tak na serio, zobacz w moim podpisie jest dobry zestaw :wink:

Można w nim zmienić ew. dołozyć do procka zaoszczędzając na karcie (8800gt) na lepszy (patrz bez karty muzycznej i obudowy :wink:

Jeśli komuś nie pasuje można inne ramy(ocz, crossair)…ale te moje są też bardzo dobre

(dragonn) #10

No procesor to można na E2160 (OC i będzie dobrze) zasilacz można na Modecom MC-400.

(system) #11

Procesor: e2160 ( kręcisz do 3Ghz)

Płyta główna: Asus p5kc

Ramy: 2x1Gb Geil/Patriot 800Mhz

Karta graficzna: Galaxy/Palit 8800GT 512mb (oba nieźle się kręcą)

Zasilacz: MC-Modecom 400

jakieś chłodzenie

I mieścisz się w granicy 1500zl:)

(Agatonster) #12

Ploki622 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Żółta`Ciżemka) #13

Za 2k można jakiś c2d kupić np. 4500. Ja osobiście nie brał bym PDC.

alienuch20 , 400W powinno wystarczyć tyle że z chifteca/crossaira! Ale jak już koniecznie z modecoma to 450W!

I jak napisał destroy wyżej lepiej zainwestować w mocniejszy zasilacz np. 450W Chifteca-dla pewnosci

(Mateusz 931) #14

Napisz co najmniej trzy sensowne powody dlaczego nie pchałbyś sie w PDC.

(Żółta`Ciżemka) #15

JA OSOBIŚCIE!! Ja sie ciebie nie pytam co ty byś brał a co nie. Nie chce mi się kłócić, bo każdy ma inne poglądy.

Ale ok: mi osobiście wystarczy jeden powód, podkręcanie - czyli bardzo skrócona żywotność dla kogoś to może nie być problemem jak będzie wymieniał proca za 2lata. Wolałbym kupić sobie coś z amd ( można kupić tanio bardzo dobrą płytę główną co taka sama kosztowałaby pod intela drożej ok.100-200zł - a proce nie są takie złe).

(system) #16

Z tego co wiem to PDC bardzo dobrze się kręcą, ale oczywiście z dobrym chłodzeniem. Nawet do ok. 3,5 GHz :mrgreen:

(Mateusz 931) #17

Żółta`Ciżemka ,

Spokojnie mamy święta tonuj. nie którzy mają głupkowate poglądy nie brałbym “bo nie”

Proc osiąga takie same wyniki w oc jak E4XXX , ma mniejsza pamięć drugiego stopnia co nie wpływa znacząco na wydajność.

Co do płytki … tak pod AMD kupisz za 160zł , ale pod Intela kupisz za 190zł bardzo dobrą płytę.

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+P31-DS3L