Komputer do Gier

Witam wszystkich,

Zamierzam kupić nowy komputer. Oto parametry, które sam wybrałem po kilku dniach siedzenia na różnych forach.

Procesor

AMD Phenom II X4 955 Quad-Core /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/ 669,-

Płyta główna

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/ 290,-

Pamięci Ram

Kingston 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 320,-

Karta Graficzna

Sapphire Radeon HD4870 Toxic 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 699,-

Obudowa

Cooler Master Elite 335 (Black) 149,-

Zasilacz

no i tutaj problem, ponieważ kupuje od kumpla monitor LG Monitor FlatronLCD W2252TQ-PF 22’’ , i on podobno potrzebuje 2. wejść do zasilacza??

Dodam, że komputer będzie do gier. Mam nadzieje, że pomożecie mi w ew. lepszym wyborze części (płyta,pamięci,zasilacz)

edit: dodam, że komputer ma być w granicach 2500 zł +/- 200zł

Monitor ma swój osobny zasilacz króry podłączasz do gniazdka.

Wszystko spoko, tylko pamięci zmień na Goodramy/Patrioty bo Kingi się psują. Zmień kartę na najtańsze wersje HD4890 (najtańsza to wydatek 669 zł) :slight_smile:

Ciekawe od kiedy się psują. :stuck_out_tongue:

Również nie wiem od kiedy :slight_smile:

W poprzednim komputerze też miałem Kingstona i żadnych problemów.

hmm, miałem też Kingi i nie narzekałem, a to że obecnie mam Patrioty to już inna bajka :wink:

na 4890 pomyśle, a co z zasilaczem do tego monitora?? on potrzebuje jednego wejscia do zasilacza

Warto czytać ze zrozumieniem :slight_smile:

Nie wiem od kiedy, nie miałem, opieram się na opinii innych :slight_smile: Co nie zmienia jednak faktu, że Goodramy o takich samych parametrach można mieć o 60 zł taniej :slight_smile: Pozatym, Goodramy to nasze, Polskie, swojskie :stuck_out_tongue:

Poza tym zamiast Ati wziąłbym GF 260, ale ja zawsze mam karty GF i procesory AMD :slight_smile: I jakoś nie nażekam :slight_smile:

chodzi mi jaki zasilacz proponujecie… może źle sprecyzowałem pytanie

Jakiegoś Tagana 500W+

No nie było do końca jednoznaczne :slight_smile:

Proponuję Tagana lub BeQuiet, Enermaxa odradzam wcale nie jest cichy o czym sam się przekonałem :confused:

To, że tobie trafiła się wadliwa sztuka, nie oznacza, że wszystkie Enermaxy są głośne, mam Enermaxa PRO82+ 425W i jest bardzo cichy, żadnego terkotania ani piszczenia.

goodramy na DDR3 to totalny chłam…

lepiej brać Patrioty, G.Skill, OCZe, a nie ten polski bubel

co do zasiłki…

mam OCZ SXS 500W, i muszę przyznać, że również jest bardzo cichy, napięcia trzyma bardzo dobrze (badane miernikiem), więc poleciłbym go

Nie powiedziałem że wszystkie to po pierwsze.

Po drugie jeśli ja mam jak to określiłeś wadliwą sztukę to świadczy to tylko o słabej kontroli jakości w tejże firmie. W związku z tym ryzyko, że ktoś kupi również głośny egzemplarz jest spore.

Osobiście uważam, że Tagan i BeQuiet - zwłaszcza, to bardzo dobre wybory, na pewno przy następnym zestawie będę brał któryś z tych zasilaczy. Zresztą słyszałem w rzeczywistości jak pracują i mój w porównaniu z nimi to suszarka. Choć trzeba przyznać że mam bardzo cichy zestaw, wyłącznie wentyle 120mm.

Wiadomo każdy chwali co posiada, ale szczerze polecam Modecom Volcano 550W. Jest dość cichy (pracuje ciszej niż reszta sprzętu więc go nie słychać), posiada 14cm wiatrak, fajne czerwone podświetlenie, no i nigdy się nie zawiodłem na nim. Trzyma mi sprzęt wymieniony w sygnie (m.in. prądożerny i7) na podkręconych zegarach. Jeszcze nigdy mi się komp nie wyłączył, czy zresetował.

Kartę, którą wybrałeś również mogę polecić, chodzą mi na niej wszystkie gry na najwyższych możliwych detalach w 1080p (jedynie w crysisa grałem na maksymalnych, ale mniejsza rozdziałka, bo fps było ok. 15 i nieprzyjemnie się grało). No to chyba tyle.

Ja bym zabrał procesor Intela Core2 Quad cenowo różnica ok 200zł dla mnie Intele są lepsze

Nie musi to być wadliwa sztuka, równie dobrze mogło coś się uszkodzić podczas transportu.

Tagan jest dla mnie za drogi jak na możliwości które oferuje, BeQuiet, Corsair, Huntkey, Fortron tańsze, mocniejsze, a tak samo dobre.

Intel fakt w zegar w zegar wydajniejszy, ale Core 2 Quad nie warto obecnie brać, już lepiej Core i5.