Komputer do gier

(Kansai125) #1

Witam

Mam pytanie który komputer lepiej nadaje się do gier to jest pierwszy :

1.Płyta główna asrock 775dual vsta

2.Procesor intel 920 2.8 dual core

3.Karta graficzna ati hd 2600

4.Kingstone 2gb 667

A to drugi

1. Płyta główna asus a8n sli delux

2.Procesor amd athlon 64 x2 3800+

3.Karta graficzna ati hd 2600

4.Goodram 2gb 400

Jak sądzicie ?

(Pbk24) #2

Ten pierwszy to jakiś dwurdzeniowiec, a ten drugi to jednordzeniowy procek. Tyle, że te kompy są dość stare i karta graficzna nienajlepsza.

Do gier oba są dobre, ale nie do nowszych gier.

(Kansai125) #3

ten amd tez jest 2 rdzeniowy

(Skrzynka Pocztowa) #4

Witam kolego do gier ja polecam konsole PS3 Slim

(Johny) #5

Zależy do jakich gier polecasz PS3,na konsole nie ma strategii i RPGów,praktycznie to co ostatnio wyszło na PC Fallout i RUSE,a tak jest cienko,na PC jest Wiedżmin,Drakensang the Dark Eye,Drakensang Rivers of Time

(Skrzynka Pocztowa) #6

Ale na PS3 są tekie gry jak Uncharted Killzone GT5 :D. Miałem kompa do gier, zawsze mówiłem nie ma to jak komp do gier, ale myliłem się, do gier jest konsola, ale za kompa nigdy nie wywalę tysiące żeby komfortowo pograć w gry, kupuje konsole za np 1200 zł i gram komfortowo i sie nie martwię czy mi gra pójdzie czynie lub skokami, czy za rok lub dwa muszę cos dołożyć itp, na konsoli takiego czegoś nie ma :slight_smile: bo to jest konsola przede wszystkim PS3 :D. odpalam władam gre i gram :D, i przede wszystkim niema cd-key ze trzeba instalować gre wpisać klucz i jeszcze coś żeby pograć w sieci, konsole odpalasz wkładasz gierkę i grasz w sieci bez zadnym ale itp :)...

Zapomniałbym :smiley: FIFA na Konsoli co jest coś :D:D...

Nie chwale sie tutaj itp ale sama nazwa mówi i tak jest, do gier jest KONSOLA przede wszystkim Sony PlayStation3

(boger) #7

martin_125 ,

podaj ceny tych komputerów, bo możliwe, ze można coś lepszego złożyć w tej cenie. W jakie gry planujesz grac?

(LORDEK) #8

Kolega się pyta o komputer, a ten mu konsole wciska... Dobra wracając do tematu to Ty składasz komputer czy po prostu pytasz czy te zestawy nadają się jeszcze do gier?

(Kansai125) #9

chodzi mi o to ze mam dwa komputery ale jedna karte graficzna ati 2600hd xt.

I na ktorym beda lepiej chodzic gry nie jakies nowe tylko starsze jakies

(LORDEK) #10

Hmmm... Oba procesory są 2 rdzeniowe. Wrzuciłem sobie oba do porównania na http://benchit.pl/procesory/porownanie/ i po namyśle stwierdzam, że dużej różnicy nie odczujesz. Intelowski procesor ma 4 MB cache'u L2, a AMD ma 1MB. Szybkości magistrali też są różne Intel 800 Mhz AMD 1000 Mhz. Jeszce jednym czym się różnią to zużycie energii, Intel 95, a AMD 65 W, ale to taki drobiazg. Na płycie z intelem masz 2 GB ramu 667 a na drugiej 400 co oczywiście też ma znaczenie w wydajności zestawu i do płyty od Asusa (z AMD) niestety nie przełożysz ramy z płyty Asrock'a, bo obsługuje tylko DDR, a na płycie Asrock'a są już DDR2. Wkładaj kartę do zestawy z prockiem intela, wydajność będzie trochę większa niż w przypadku płytki z prockiem AMD.