Komputer do oglądania filmów(Netflix,CDA,Player.pl)

Pytałem, [quote=“Mygomoku, post:1, topic:522057”]
Nie wiem, czy uda się znaleźć coś ciekawszego, ale liczę że wasza znajomość mi coś doradzi
[/quote]

a kryterium główne to właśnie cena :wink:
oczywiście dziękuję ci za odpowiedź :smiley:

Mam nadzieję że Cie kolego nie obrażę czy urażę ale by używać teraz takiego komputera to trzeba mieć skłonności masochistyczne. Jak można to sobie robić.
Firmę AMSO polecam. Kupowałem u nich, kupowali znajomi.
Tylko z ich oferty to minimum:

https://amso.pl/product-pol-32022-Viglen-Tower-i3-550-4GB-RAM-200GB-HDD-DVD-RW-.html

Komputer nie będzie jedynym komputerem w domu.
Posiadam jednostkę z 8GB RAM,Athlon x3 455, oraz starszą grafiką HD4850.

W związku z tym, że raz na 3 dni moi rodzice potrzebują skorzystać z komputera po pare godzin właśnie na oglądanie filmów czy napisanie dokumentu, nie chce im kupować sprzętu którego i tak nie wykorzystają :wink:

Jeszcze rok temu aż do śmierci z powodzeniem służył im Duron 1400 i 384 MB RAM pod Puppy Linux.

Co oni te filmy będą oglądać w rozdzielczości 240p? Na takich podzespołach jak ty proponujesz to nawet wczytanie większości współczesnych stron zajmuje tyle co zaparzenie kawy… Możesz wziąć kredyt jeśli dołożenie 100zł to duży wydatek, będziesz płacił po 8zł miesięcznie lub po 4zł jeśli kredyt rozłożysz na 2 lata :smiley: a rodzice nie będą skazani na wykastrowany system operacyjny działający na prehistorycznym sprzęcie.

Najgorzej gdy wiekowa integra przerzuci całość obciążenia przy wyświetlaniu wideo na proc, a że ten już dość niezły dziadek zrobi się z tego wszystkiego niezły muł.

360p lu 480p, HD nawet nie zauważą przy monitorze.
tego Pentiuma 4(bo model nie jest znany) zamieniłbym na Pentium D 925 który już posiadam.

Karta tu faktycznie racja(bo nie wiem jak zadziała), dołożenie zewnętrznej na PCI-E po niskich kosztach?

2 tyg temu pisałeś że posiadasz:
https://forum.dobreprogramy.pl/t/upgrade-karta-graficzna-do-450zl/521362
Pisałeś że kupiłeś RX 460 i Ci Wiesiek śmiga.
Więc daj im ten komputer z Athlon x3 455 o którym tutaj piszesz.
Jak możesz tak nisko rodziców cenić? Sprawi Ci przyjemność że będą się mordowali? Bo komfortowe używanie komputera to nie będzie.
Chciał być dostać od nich chińskie trampki z bazaru zamiast adidasków :stuck_out_tongue_winking_eye:

Umiesz czytać?
RX 460 nie był dla mnie :wink:
Przejedź cały post i zobacz a nie oceniaj :wink:
Pozdrawiam :wink:

Jeśli uda się podmienić P4 na Pentium D i ewentualnie dodać 1GB RAM to ten komputer za 49 może być zupełnie wystarczający dla rodziców.

Masz u nich podobne ale na C2D za chyba 89 złociszy, P4 raczej słabo sobie poradzi z czymkolwiek.

Z 1GB może być problem, bo są 2x512MB na 2 slotach, ale jeśli uda mi się je sprzedać i za to po 22zł(na allegro) kupić 2x1GB to może się uda.

Socket się zgadza LGA 775, więc problemu z wymianą raczej nie będzie :wink:

No też nie głupia propozycja, zależy czy przy tym co mam a co jeszcze bym musiał dokupić nie przekrocze 89zł.
To sobie przeliczę :wink:

Z tym, że tam może być jakaś tania płyta nie obsługująca w ogóle procesorów 2-rdzeniowych.
512 MB ciężko jest sprzedać.

Też prawda, jednak swoje lata już ma, postaram się dowiedzieć w AMSO. Jeśli nie będzie obsługiwał Pentium D. Ten za 89zł wydaje się najlepszą opcją

A za ile chciałbyś to sprzedać?
5 złociszy?
To więcej roboty niż zysku, takie kości złomowałem już kilka lat temu.

skoro 1GB DDR2 jest za 11zł to Analogicznie w okolicach 5zł :wink:
z czego by mi się jedna kostka ramu zwróciła. O ile by się sprzedały :wink:

DDR2 do Pentium 4?

Czemu nie?
Tak samo jak DDR3 do C2D.

Wiem, że można, ale w tym komputerze za 49 zł pewnie nie ma płyty która obsługuje DDR2

Jest DDR2 pytałem w AMSO w jakiej technologi pracuje RAM.