Komputer do ok.2000zł

Dobry wieczór

Od niedawna myślę nad kupnem nowego komputera. PC wykorzystuje głównie do surfowania po internecie, oglądania filmów (FullHD-już niedługo) oraz do znikomego grania (głównie gram w grę FPS-Queke Live). Czy opłaca się wydawać forsę na drogi zestaw, jeżeli nie gram w wymagające gry? Ostatnio myślałem nad wydaniem nawet 3000zł, aby uzyskać jak najlepszą wydajność w samym Window’sie (ale to chyba paranoja). Myślałem również, aby nowy komputer wyposażyć w Windows7, ale nie wiem czy mi to potrzebne, jeżeli (znowu…) nie gram w żadne gry, ani nic…

I jeszcze drugie pytanie:Czy kabel HDMI różni się od DVI tylko tym, że przesyła on również dźwięk? Na zwykłym DVI też będę cieszył się FullHD?

1 tak 2 nie pamiętam odpowiedzi,ale kabel hdmi kosztuje 20zł tylko. Acha no i zależy czy monitor ma wyjście .

Mobo: asrock M3A770DE 209zł

Proc: Athlon x4 640 3.0 ghz 359zł

RAM: 4gb Goodram ddr3 1333mhz 255zł

Grafika: Gigabyte Geforce gtx460 768mb 192bit 619zł

Dysk: Samsung 500gb 7200rpm 16mb F3 149zł

DVDRW: Liteon ihas124-19 x24 DL SATA oem czarna 72zł

Obudowa: coolermaster elite rc 310 125zł

Zasilacz: OCZ modstream pro 500W modularny PFC 240zł

Razem: 2028zł

Ceny są ze sklepu www.arest.pl gdzie sam komputer kupowałem.

4rdzenie, 4 giga ram ddr3, bardzo dobra grafika, najszybszy dysk na rynku 500gb, solidna firmowa obudowa i dobry markowy zasilacz z odpinanymi kablami

Co do obudowy to można wybrać do koloru, do gustu, ale proponuje coolermaster, a sam mam wersje elite 330. a co da napędu to wybrałem tą firmę którą sam mam na swoim kompie.

To jest sprzęt do bardziej grania z mocną grafiką, można jeszcze dać inną grafikę typu 5750 która będzie dużo gorsza a np dołożyć do lepszego procesora. A do 4gb i tak potrzebujesz mieć 64bit windows, ja mam windows7 bo grzech by marnować potencjał kompa na starym xpeku.