Komputer domowy za 1100-1200zł

Witam,

tak jak w temacie chciałbym w niedługim czasie kupić komputer do użytku domowego; głównie chodzi mi internet (2500 kbps), oglądanie filmów i słuchanie muzyki, w gry praktycznie żadne nie gram więc stwór nie z tej ziemi nie jest mi potrzebny. Stary komputer wygląda tak:

płyta główna ASUS A73X, KT400

procesor 2.0 AMD ATHLON

pamięć 2x512mb DDRAM

karta graficzna RADEON ATI 9200 DDR TV SHAFIRE

karta muzyczna zintegrowana

dysk twardy 80GB WD /7200/

stacja 1,44MB FDD

zasilacz CODEGEN 6013

napęd CD-RW LG GCE 8523B oraz SAMSUNG DVD-RW SH-S182D

i jak do tej pory wszystko z nim jest w porządku, ale nadszedł czas żeby sprawić sobie coś nowego, a stary zestaw sprzedać czy to cały czy na części (sam nie wiem - może doradzicie i podacie orientacyjną cenę za tego staruszka?).

Jeśli chodzi o rozbudowanie to w przyszłości napewno nad tym pomyślę i chciałbym aby była tak możliwość w zaproponowanym przez Was sprzęcie.

Moje uwagi to:

  • dysk wystarczy 250gb

  • napęd jeden dvdrw

  • super gdyby na przednim panelu był chociaż jeden port usb

aha i najważniejsze: najlepij gdyby sprzęt był już cały tzn w jednym kawałku bez konieczności składania

http://allegro.pl/item1151176401_asrock … _1_hd.html

Poczytaj to: komputer-1200-t403492.html

Ja jednak bym doradzał byś samodzielnie (ew. z czyjąś pomocą) złożył komputer z oddzielnych podzespołów. To zawsze da Ci większą elastyczność w przyszłości i raczej większą satysfakcję z użytkowania. Oto moja propozycja:

ceny podane są dla dla Agito, ale można pewnie znaleźć taniej jak się dobrze poszuka.

Dysk twardy - Seagate Barracuda ST3250318AS (250GB, 8MB, SATA/300, NCQ) - 140zł

Napęd DVDRW - Lite-On iHAS124-19 czarny OEM - 81zł

Procesor AMD Sempron 140 AM3 BOX - 124zł

Płyta główna - Asus M4A87TD/USB3 - 355zł

Pamięć - Patriot DDR3 2048MB 1333MHz CL 9.0 - 177zł

Karta graficzna - Asus GeForce 9500 GT 1GB DDR2 PCI-E BOX v2 - 230zł

Obudowa - Tracer Mach czarna 400W - 165zł

Razem: 1272zł

Jest to moim zdaniem zestaw dobry zarówno na teraz jak i do rozbudowy w przyszłości. Wystarczy później dokupić drugi moduł pamięci 2GB zwiększając ją w ten sposób do 4GB, oraz wymieć procesor na slocie AM3 na szybszy, 4 rdzeniowy. Zaproponowany procesor zawiera już radiator z wentylatorem. Karta graficzna ma gniazda D-Sub, DVI-I oraz HDMI, więc nie będzie problemów z podłączeniem dowolnego monitora. Płyta główna ma zintegrowaną kartę dźwiękową oraz sieciową. Dodatkowo są też 2 porty USB 3.0 (obok 12 portów USB 2.0). Obudowa ma port USB z przodu.

o fajnie że już coś się dzieje

przejrzałem teraz allegro i np taka oferta:

http://allegro.pl/item1154146186_radian … _lodz.html

co o nim myślicie? szczerze to zabardzo sie nie znam,a chciałbym dostać coś w dobrej cenie

bart25

akurat nie bardzo mi pomogłeś bo w tamtym temacie nic konkretnego nie ma i cena 1400 przewyższa moją granicę

zasilacz pewnie nie powala, ram też nie reszta ok.