Komputer działa bardzo wolno, czy ktoś wie ocb?

Witam mam talki problem.

Kiedyś uzywałem komputera. Był to Caleron 700 mhz, 128 mb ram i zintegrowana grafika (i810). No i uzywałem tego komputerka przez długie lata. Najpierw win98SE, później millenium, 2k pro. I w koncu XP pro.

Wszytko chodziło dość płynnie. Trochę na xp może wolniej, ale nie narzekałem. Po jakimś czasie dokupiłem jeszcze 128 mb ram i działało jak błyskawica :slight_smile: Grałem w q3 i wiele innych “wymagających” gierek bez najmniejszego zgrzytu. Jednak jak to często bywa, komp w koncu wysiadł.

Od tamtej pory pracuję na laptopie dell cpi 366mhz 128 mb ram i 2mb karta. Mam windowsa xp (bo nic innego nie miałem pod reką ;p) i musze powiedzieć ze nie ma rewelacji, ale można wygodnie pracować, pograc w q1 i q2 (no q2 to już gorzej ;p).

No i teraz dochdzimy do meritum: Kupiłem na allegro nową płyte do starego kompa (bo to ona wysiadła) i GeForce’a 2 Titanium. Zainstalowałem xpeka, i strasznie mi muli ;/ Działa okropnie. Ustawiłem wszytko by osiągnąć jak najwiekszą wydajność kosztem wyglądu, ustawiłem kompozycję pulpitu na classical, itp.

Ale komp strasznie muli… Próbowałem grac w internetową grę zwaną “tibią” niestety wyciąga ledwo 7-9 FPS (na laptopie ok 5 fps). Sciągnąłem najnowsze sterowniki ze strony nVidii, dirextX 9, zainstalowalem wszytko. Dalej komp chodzi okropnie… Po odpaleniu quake 1 w ogóle nie da się grać !!

Ktoś wie jaka może być przyczyna tak masakrycznie wolnego działania tego sprzetu ? Z internetem łącze się za pomocą neostrady. Nie ich programem tylko programikiem “autoconnect”. Zżera on znacznie mniej zasobów…

Ale myślę że to nie jest raczej wina neostrady… Na laptopie w każdym razie działa dość dobrze (na laptopie jest jeszcze zainstalowany Antywir+Firewall) Na PC nie. Jest to nowo postawiony (wczoraj) system. Ktoś wie jaka jest przyczyna takiego zachowania ?

załe sterowniki,do tej karty najlepsze są 53.03.

i przeprowadź optymalizacje systemu i będzie hulać :wink:

optymalizacja krok po kroku

53.03 to detonatory czy już te nowe Force coś tam ;>?

Zaczynam już powoli optymalizację ^^ (dzieks)

A co do sterowników,jak już sciągnę, to wywalić z menadżera karte graficzna, zrestartować kompa, zainstaluje się windowsowy sterownik, zrestartowac (lub nie :p) i zainstalować nowe sterowniki (53.30) a później DX. Jaki dX najlepiej zainstalowac ? 9 ? 8.1 (jest już chyba w windowsie ?)?

Forceware

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … instalacja

9.0c zawiera poprzednie wersje więc możesz zainstalować.

Brando

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Brando a nie lepiej zainstalowc Linuxa ?? Będzie Ci chodzić szybko i stabilnie :wink:

No własnie po to reaktywowalem pcta zeby sobie poexperymentowac na lapku z linuxem, zeby moc miec jakis dostep do internetu w czasie instalacji (juz nie mowiac o wypaleniu plytki) :slight_smile: