Komputer działa bardzo źle - co robić - to może być wirus

Witam. Od wczoraj mój drugi komputer działa bardzo źle. Po uruchomieniu komputera wyświetla się komunikat Avast - ochrona nieaktywna. Otwieram okienko avast, klikam aktywacja ochrony jednak ochrona jest nadal nieaktywna. Menu start dziala jednak kiedy klikam w “przywracanie systemu” komputer nie reaguje. W przywracanie systemu wejdę tylko w trybie awaryjnym jednak nie mam punktów przywracania. Wpadłem na pomysł wykorzystania jakiegoś dysku przywracania F-Secure lub Kaspersky. Nagrałem na DVD-RW najpierw kasperksy - sprawdziłem ale próba załadowania shell powoduje zawieszenie i już nic nie zrobię. Dość podobnie jest na F-Secure Rescue Disc. CO mogę zrobić? I co to może być?

Hej,

Przede wszystkim przeskanuj komputer programem OTL i zamieść logi. Szczegółową instrukcję znajdziesz w temacie OTL, GMER, RSIT, DDS i inne instrukcje oraz Zasady wklejania logów na forum, tytułowania tematów.

Ewentualnie spróbuj przeskanować komputer przy pomocy programu Dr.Web LiveCD - obraz i instrukcję znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus