Komputer gaśnie

Przy włączeniu PC-ta zapala się dioda zielona na płycie gł. następnie wszystko rusza , a po chwili gaśnie zostaje włączona tylko czerwona . Czy to możliwe jest , że zasilacz jest zepsuty ?

Cześć,

prawdopodobne. Wszystkie wtyczki do płyty głównej są dobrze wsadzone? Miałem tak, że nie ruszał komputer ale dioda się świeciła, bo kabel nie był do końca włożony

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Jeszcze raz obejrzę jeśli to nie pomoże to zasilacz …

Witaj,

Po chwili to znaczy? Po minucie? Po 10ciu sekundach?

Podaj konfigurację komputera, bo tak to można zgadywać i zgadywać :)…

Po chwili … 10 sekund .

Nie podam wam tutaj dokładnych danych PC-ta . Bo on dosyć długo stał w garażu …

to jak stał w garażu może wilgoć go dopadła?

otwórz kompa i się przyjrzyj czy kondensatory są całe, pewnie co już napuchło albo napuchnie…

Zdaje mi się, że coś się przegrzewa albo gdzieś jest jakieś zwarcie. Wyjmij wszystkie podzespoły, zostaw tylko płytę, i procesor (i zasilanie do nich oczywiście) i wtedy uruchom. Jak się nie wyłączy to wkładaj kolejno resztę podzespołów. Wyczyściłeś go chociaż? Może w budzie pasą się kurzowe owieczki i robią gdzieś zwarcie ;).

Komp jest wyczyszczony dosyć dokładnie . Kondensatory są w jakości normalnej . Wilgoć ? - hmm. Raczej bym tego nie powiedziała tam jest cieplej niż w moim domu . Nawet jeśli go wilgoć dopadła to po czym niby mam to rozpoznać ?

Dodane 31.05.2013 (Pt) 10:57

Sprawdzę .

Dodane 31.05.2013 (Pt) 10:59

Sprawdzę .

Dodane 31.05.2013 (Pt) 22:13

Wymieniłam zasilacz i nagle komp ruszył jak go włączyłam nawet były widoczne literki na monitorze trochę , ale po chwili znowu zgasł . Możliwe że źle są podłączone kolorowe Powery ?