Komputer głośniejszy od odkurzacza? [Jaki wentylator]

Witam

Mój komputer strasznie się grzeje i w dodatku chodzi głośniej od odkurzacza :frowning: (dosłownie)

Próbowałem za pomocą programu ‘speedfan’ zmniejszyć jego obroty do 75%, wtedy komp chodził cichutko, ale wtdy grzał się do 70*C i bardzo wolno pracował !!

Na początek spróbuj totalnego odkurzania tylko wyłącz kabel zasilający kompa.Powinno pomóc,tylko wszystko łacznie z odkurzeniem zasiłki

Witaj kolego.proponuje wymienić wentylator na procesorze-to najważniejszy wentylator.W sklepie ci doradzą jaki zainstalować.

Proponuję odkrecić obudowę i zaobserwowac który hałasuje ?

jesli używasz kieszeni na dysk to tam też jest malutki wentylatorek i czesto lubi hałasować,możesz go odłączyć.

Też proponuje kompleksowe czyszczenie kompa najlepiej sprężonym powietrzem - to zawsze pomaga.

wentyl swoją drogą

-sprawdż czy radiator pomiędzy went a procesorem nie ma

"zabitych śmieciami"kanałów drożnch przepływu powietrza

witam

‘odkurzenie’ komputera jest raczej niemożliwe, gdyż jest on zaplombowany i mam na niego gwarancje…

sadze, ze musze kupic nowy wentylator, zawiesc kompa do serwisu i oni mi wymienią…

chyba że zna ktoś jakieś inne rozwiązanie

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 12:15

znalazłem na forum.satra.pl

Napiszcie, czy tego programu moge uzyc pod mojego procka intela i czy by nie wywolywal skutkow ubocznych…