Komputer i artefakty

(Kifar121) #1

Witam grałem sobie w Tom clancy H.A.W.K i po 3 minutach pokazały mi się artefakty (w niektórych grach też tak miałem).Kupiłem pastę do procka i posmarowałem.Pograłem 10 minut więcej i to samo za każdym razem musze resetować.Moja temperatura w spoczynku to 49 C GPU a kiedy gram to 60-70.

Procesor Core Procesor 4200+

karta graficzna Ge Force 8600

2GB ram

(Łukash) #2

Ge Force 8600 podkręcany ? Jak tak to za bardzo ,jak nie to nie dobrze.

(Kifar121) #3

Podkręcany czyli? sory ale nie łapie się w tym wszystkim

(Łukash) #4

No to na pewno nie podkręcana. przez Ciebie,kupiłeś nową/z kompem/od kogoś ?... Gdy pokazują się artefakty karta graficzna może być uszkodzona ,lub na etapie "upadłości".

(Kifar121) #5

Nowa kupiłem z kompem a nie można jakoś ją teraz podkręcić?

(Łukash) #6

Podkręcanie (OC) ,to podniesienie wydajności karty ,za wysokie parametry=artefakty-spalenie karty ,więc w tym wypadku to chyba nie trzeba :wink: .

Jak komp na gwarancji ,to ja bym zgłosił usterkę.

(Kifar121) #7

a załóżmy teoretycznie jakby mi wygasłą gwarancja to co? nie można jakoś inaczej załatwić?

(Łukash) #8

No to jak teoretycznie nie masz gwarancji ,i również teoretycznie artefakty są związane z uszkodzeniem karty ,to teoretycznie będziesz biedniejszy o parę stów ,bo będziesz musiał kupić nową kartę ,bo ta teoretycznie padnie :slight_smile: Ale to tylko teoria,może ktoś coś doradzi.

(Kifar121) #9

a tak za ile może pajść?

(Łukash) #10

Na to pytanie nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć....Spróbuj może wyjąć kartę graficzną zobacz czy są jakieś przepalenia,zaśniedziałe styki-jakiekolwiek nie pożądane widoki >przedmuchaj slot i włóż , zobacz co i jak...

(XMan) #11

Gra spełnia wymagania sprzętowe i nic nie kreć :

Nie piszesz jaki masz system i czy gra jest legalna ?

Oprócz tego do gier są tzw. łatki/patche poprawiające działanie gier.

Wpisujesz łatka/patch do gry... w wyszukiwarkę i już masz.

Przeczyść komputer programem CCleaner.

CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy :

u góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza -> Uruchom Cleaner

póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy -> Napraw zaznaczone problemy.

Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Efekty wizualne - zaznacz tylko 6 pozycji - Zastosuj - OK.

klik :

b6f4bd33aeb1d059m.jpg86e86da81e7e892fm.jpg

Na Windows XP zainstaluj :

DirectX.

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX.

W razie dalszych problemów zmień sterowniki do karty graficznej.

/ starsze mogą być dużo lepsze /.

Sterowniki do płyty głównej Chipset są zainstalowane ?

To nic że komputer prawie nowy, może składali go handlowcy a nie informatycy :frowning:

(Łukash) #12

Aha ,jaka pasta ,jaki procek ,i jak smarowany ?

(Kifar121) #13

Pasta trudno powiedzieć mała strzykawka za 5 zl smarowana na tym kwadracie a procek

CPU #0 AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+, 2211 MHz

(Łukash) #14

:lol: Najpierw popatrz tu nakladanie-pasty-termoprzewodzacej-cpu-polecane-pasty-t72248.html aby zrozumieć mniej więcej sprawę.

(Danielm86) #15

a wentylator na karcie działa?

(fiesta) #16

kifar ,

Proszę zatytułować wątek konkretnie.

Zignorowanie prośby topic :arrow: Śmietnik