Komputer i monitor do 4000 zł

Hmm tylko ten zasilacz będzie brał troszku więcej prądu, co nie? A ten pionier nie ma oprogramowania ;/

To teraz mi został monitor :stuck_out_tongue:

Ten zasilacz wcale nie brał by więcej prądu. Na sprawność 80% (chyba dokładnie 82?)A więc podobnie lub nawet lepiej od Be-Quieta.

Nie ważne czy masz zasilacz 1000W czy 500W jeśli oby dwa maja taką sama sprawność to biorą tyle samo prądu. To komputer pobiera prąd i pobiera tyle ile potrzebuje więc nie martw się. 600W nie będzie ciagnąć bo inaczej każdy by zbankrutował. :wink:

Aha :slight_smile: to tak to działa :stuck_out_tongue: DZięki za wytłumaczenie :stuck_out_tongue:

Czyli zestawik wyglądałby tak:

Procesor:…Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz (S775) BOX

Płyta główna:…Foxconn P35A-S

Karta graficzna:…GeForce 8800 GT Galaxy 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) (CoolerMaster Heatpipe)/ A może wziąć GeForce 8800 GTS Gigabyte 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) ?

Pamięć RAM:…GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz PRO

Dysk twardy:…WD Caviar SE-16 320 GB WD3200AAKS16MB cache SATA-II

Zasilacz:…OCZ StealthXStream 600W SLI

Napęd:…Pioneer DVD+/-RW DVR-215D BOX black (Serial ATA)

Obudowa:…Aplus CS-3010 Qubic czarna

Karta telewizyjna:…Avermedia PCI AverTV Studio303 +FM Nicam

I został monitor :stuck_out_tongue: Czy ktoś się zna na monitorach LCD?

No niestety jeśli chodzi o Monitory to nie znam się za bardzo.

Jeśli Ci starczy Kasy to wejś 8800GTS 512MB. Może być od Asusa, Galaxy, Evga, BFG czy Inno3D. Do Gigabyte nie jestem przekonany :stuck_out_tongue:

Z tym Gigabyte’em też nie wiem :stuck_out_tongue: Kumpel gada, ze ta firma jest super itd itd:P Ale niestety nie mogę potwierdzić:P

To wezmę od Galaxy:P i Będzie git:P teraz to tylko podliczyć :slight_smile: Dzięki Ci bardzo:P Został tylko ten monitor nieszczęsny;/

Nie ma za co, pierwsza osoba która dziekuje. :slight_smile:

No niestety nie mam jakiegoś respektu do Gigabyte, sam nie wiem czemu, może dlatego że nic nigdy nie miałem tej firmy.

Co do Monitorów polecają tutaj jakiegoś BenQ za ok 800zł podobno dobry ale nie pamietam jaki to model. Poszukaj w innych postach :wink:

Benq FP93GP :stuck_out_tongue:

A co powiecie na ten monitor?

http://www.ceneo.pl/825927

Czas reakcji matrycy: 2 ms (pewnie zapomnieli dopisać 1 czyli 12ms ale nie wiem dokładnie:P )

Jasność: 300 cd/m2

Kontrast: 1000:1

Zastanawiam się nad nim.

Teraz zauważyłem ze ta mobo ma crossfire’a, a mi ona do szczęścia nie jest potrzebna :stuck_out_tongue: NIe mam zamiaru mieć ATI :stuck_out_tongue:

hmm to może wziąć DFI infinity?

Ciekawy:P a ponoć iiyamy sa jedne z lepszych :stuck_out_tongue: a z tym czasem reakcji to prawda:P Ale ma maly kąt widzenia ;/ Szkoda, że większość monitorów LCD ma matryce TN -,-

Foxconn i ten DFI kosztują tyle samo więc czemu miał byś zmieniać płytę? na Foxconnie też działają pojedyncze karty GeForce.

Co do Monitora to nie wierze za ponad 800zł dostaniemy 2ms.

Heh, a może zmienię na Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI tak se pomyślę, że później trzeba by było w grafikę inwestować, tylko nie pokoją mnie niektóre opinie na komputroniku…

Bierz Foxconna… Nie ma sensu wydawać tyle kasy na taką płytę, lepszy będzie Foxconn, poczytaj recenzje na http://www.egielda.com.pl/

Jeśli już tak bardzo chcesz mieć SLI to płyta 680i EVGA. Ma bardzo dobre opinie i dużo osób jej używa jak wpiszesz na YouTube np Crysis SLI 8800 to prawie kazdy ma EVGE 680i .

Ta evga jakoś mnie przekonuje… porównaj sobie na komputroniku obie te płyty:P Asus ma więcej PCI E x16, ma firewire…

Trudny wybór…

A sk91 polecasz swoja płyte główną?

A będziesz używał SLI? Przecież to nie potrzebne do niczego…8800GTS pociągnie wszystko na max detalach, byle tylko proc wyrobił…

tzn?

hmm po dłuższych przemyśleniach chce kupić raz, a dobrze:) czyli kompa z SLI. Nie stać mnie, żeby kompa wymieniać co 2-3 lata…

Jak już tak bardzo chcesz to:

Asus Striker II 780i

I jakiś 9800GX2(BFG za 1.7k?).

ale po tych 2-3 latach twój komp będzie goowno wort. Taka prawda.

E8200

Evga 680SLI

Asus 8800GTS 512mb

2GB Goodram Pro

Moją płytę też bym Ci polecił, jak sie pytałeś ale ona ma Crossfire :stuck_out_tongue:

Wiesz co… Zaraz poszukam testów tej Evgi 680i bo ja też nigdy ich nie czytałem, po prostu widziałem że dużo osób jej używa. Też mnie Ciekawi czy jest dobra.

Dobra, ale nie przyszłościowa

Mogą być problemy z kompatybilnością z prockami 45nm

780i chipset zupełnie nie udany

http://www.frazpc.pl/artykuly/492/RZUT/ … VIDIA/680a

Tutaj znalazłem testy Evgi 680i SLI.

W takim razie jeśli ktoś chce SLI to co ma wybrać?