Komputer jako AP

Witam ,

Mam do mieszkania doprowadzony sygnał internetu jako kabel z końcówką Rj45 ( gdzieś w piwnicy jest router) , chciałem kupić router by korzystać z 2 komputerów ale odkryłem że Windows (7 nie wiem jak inne) ma opcje udostępniania internetu - jako sieć ad hoc.

Mój komputer z połączeniem na kablu jest większość czasu włączony wiec jest to dla mnie wystarczające rozwiązanie

Ale pojawia się problem - po każdym wyłączeniu komputera mimo że sieć nadal jest widoczna w ustawieniach to nie jest widoczna dla innych sprzętów z powodu tego iż sygnał (sieć lokalna z kabla) nie jest udostępniona .

Czy istnieje jakiś sposób lub program by przy każdym włączeniu internet zostawał automatycznie udostępniony ?

Ustaw automatyczne połączenie na komputerach z których się łączysz. Btw masz kartę wifi na tym pc ? :slight_smile:

Tutaj masz ciekawy program Connectify . Sieć ad-hoc w Win7 działa do 10m i nie zawsze chce działać poprawnie.

Wszystko dzieje sie w kawalerce wiec nie ma miejsca by było ponad 10 metrów a na ogół jest ze 2.5m

Sprawa dotyczy 2 laptopów oba maja wifi - przy łączeniu się z siecią ad-hoc nie ma kwadracika(możliwości) pt. łącz automatycznie

Sprawdze ten program