Komputer jest za głosny!

Siemka, mam pytanie co moge zrobić aby mój komputer aż tak strasznie niewył bo kilku minutach grania w jakoś mocniejszo gre? komputer tak wyje że wrzystko się trzęsie, mam 3 wentylatory- procesor, zasilacz, i chłodzenie. w grafice mam chłodzenie pasyfne… wrazie czego ja moge kupić coś żeby komp chodził cicho!

sprawdź który to wiatrak robi tyle wrzasku - ja miałem identyczny problem - wydzierał się wiatrak na grafie.

dokonaj dokładnej konserwacji kompa

ps. jak na razie sprawdzona porada to nie jest :mrgreen:

no dobrze ale gdy wylukam wiatrak to co z nim zrobić

bo ja wiem że to jest od procesora

przeczysc go i naoliw… lozysko sie zatarlo…

Pisz normalnie i używaj polskich znaków.Następnym razem post kosmos.JNJN

A najlepiej wymienić na nowy.

Tylko oliwą techniczną, a nie tak jak niektórzy mówią, że olejem roślinnym :?

Oczywiście radzę to co napisali koledzy wyżej, czyli najpierw spróbuj wyczyścić, a jak nie da to skutku to wymień.

Jeszcze może zajrzyj do tych tematów:

:arrow: Wyciszamy Komputer obniżając równocześnie Temperaturę

:arrow: Chłodzenie => Jak to ugryść?

najepszą metodą wyciszenia komputera jest zamontowanie cichych wentylatorów ( tych droższych ).

Możesz również zastąpić mniejsze wysokoobrotowe (duzo hałasu) wiatraczki, większymi puszczonymi na mniejszą ilość obrotów (regulatorem).

Troche zabawy z tym jest, wydatek też jest niemały jeśli chcesz mieć cisze i jakości produktu być pewien, ale uwierz warto. Ja to mam już za sobą.

Ja tam sobie robie obwód, dołączam żarówke i ten sam efekt.

nie wątpie, ale żarówką w razie czego sobie nie pokręcisz zeby zwiększyć ilość obrotów :stuck_out_tongue:

pozatym nie każdy chce choinke zrobić :stuck_out_tongue: choć powiem ci że jeśli serio jest tak jak mówisz to ciekawy pomysł, genialny wręcz i tani :stuck_out_tongue:

niestety ma również to i wady :? Ale i tak tanie i dobre :mrgreen: