Komputer laguje podczas używania napędu DVD

Witam.

Mam pewien problem z moim komputerem. Otóż gdy włożę płytę do napęndu DVD (obojętnie czy to płyta z filmem, czy z grą) i uruchamia się instalowanie, bądź przegrywanie plików na komputer, maszyna z niewiadomych mi przyczyn działa wolniej. Np. gdy instaluję jakąś grę i chcę oglądać w tym czasie film na youtube.com, film nie działa płynnie, tylko zacina się, bądź jeśli w czasie instalacji rozmawiam na gg z kolegami sygnał wysłania wiadomości idzie bardzo powoli. To są tylko przykłady, po prostu komputer chodzi bardzo wolno, co w przypadku tej maszyny nie powinno mieć miejsca.

Dane komputera: Procesor- Intel Core Quad (4 rdzenie) Karta graficzna- Nvidia GeForce 8800 GTS 512 3,25GB Ram Oczywiście Windows XP.

Dodam jeszcze, że robiłem forma komputera jakiś czas temu i przed formatem jak i po formacie taka sytuacja nie miała miejsca. Komputer zaczął zwalniać, kiedy przegrywałem filmy od kolegi z płytki na kompa.

Komputer laguje również w tedy, gdy przegrywam filmy z płyty na płytę za pomocą programu Ashampooo Burning Studio.

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam.

albo walnięta nagrywarka dvd albo zasilacz ma już dość :slight_smile: sprawdż czy na innym napędzie występuje ten problem jeżeli tak to zasilacz do wymiany.

Uruchomiłem płytę z napędu DVD podłączanego prze USB i działa dobrze.

Czytałem gdzieś, że pomaga odinstalowanie sterowników od kontrolerów IDE ATA/ATAPI w menadżerze urządzeń, ale nie wiem czy to jest bezpieczne.