Komputer łapiąc WiFi nie może go użyć

Witam serdecznie :slight_smile:

Mój problem jest natury następującej: kiedy wpadłem na nocke do kumpla i chciałem gdy podłączyć się u niego pod WiFi, napotkałem na 2 przeszkody. A więc:

  1. Komputer nie chciał się połączyć z owym WiFi, ciągle wyskakiwał błąd i uprzejme pytanie, czy chcę, by rozpoczęto szukanie problemów (sprawdziłem, nic nie dało);

  2. Kiedy już jakimś cudem (żaden z nas nie wie, jak to się stało) komp złapał WiFi i widać było, że jest sygnał, po włączeniu przeglądarki (Mozilli) wyskoczył błąd, jakoby połączenia nie było, podczas gdy sygnał docierał. Co tu robić?

Obaj posiadamy Windows 7.

Sterowniki od WLAN zainstalowane najnowsze?Zaktualizuj sterowniki

Na pewno router ma włączoną opcję filtrowania adresów MAC i odrzuca twojego laptopa trzeba najlepiej ręcznie dopisać do listy akceptowanych adresów mac twoją kartę wlan jej adres mac albo nie które routery mają z tyłu specjalny przycisk

może też być tak, że ruter ma wbite ograniczenie przydzielania ip dla połączeń wifi, np. do 2 ip dla wifi i limit ten został już wykorzystany, a dla Ciebie po prostu nie starczyło puli adresów

Po nawiązaniu połączenia z Wi-Fi wejdź do start - wszystkie programy - akcesoria - uruchom - cmd - wpisz ipconfig /all, wykonaj zrzut ekranu i pokaż.

Z jego WiFi czy może być moje?

Po nawiązaniu połączenia z Wi-Fi, z którym masz problem.