Komputer łapiąc WiFi nie może go użyć

(M Gawronski) #1

Witam serdecznie :slight_smile:

Mój problem jest natury następującej: kiedy wpadłem na nocke do kumpla i chciałem gdy podłączyć się u niego pod WiFi, napotkałem na 2 przeszkody. A więc:

1. Komputer nie chciał się połączyć z owym WiFi, ciągle wyskakiwał błąd i uprzejme pytanie, czy chcę, by rozpoczęto szukanie problemów (sprawdziłem, nic nie dało);

2. Kiedy już jakimś cudem (żaden z nas nie wie, jak to się stało) komp złapał WiFi i widać było, że jest sygnał, po włączeniu przeglądarki (Mozilli) wyskoczył błąd, jakoby połączenia nie było, podczas gdy sygnał docierał. Co tu robić?

Obaj posiadamy Windows 7.

(system) #2

Sterowniki od WLAN zainstalowane najnowsze?Zaktualizuj sterowniki

(Rupertm) #3

Na pewno router ma włączoną opcję filtrowania adresów MAC i odrzuca twojego laptopa trzeba najlepiej ręcznie dopisać do listy akceptowanych adresów mac twoją kartę wlan jej adres mac albo nie które routery mają z tyłu specjalny przycisk

(Walkiria 84) #4

może też być tak, że ruter ma wbite ograniczenie przydzielania ip dla połączeń wifi, np. do 2 ip dla wifi i limit ten został już wykorzystany, a dla Ciebie po prostu nie starczyło puli adresów

(adam9870) #5

Po nawiązaniu połączenia z Wi-Fi wejdź do start - wszystkie programy - akcesoria - uruchom - cmd - wpisz ipconfig /all, wykonaj zrzut ekranu i pokaż.

(M Gawronski) #6

Z jego WiFi czy może być moje?

(adam9870) #7

Po nawiązaniu połączenia z Wi-Fi, z którym masz problem.