Komputer mi się bardzo przegrzewa!

(Michcio22) #1

od jakiegos czasu mam własnie problem z przegrzewaniem się procesora, wymieniłem wentylator na lepszy ale i tak rezultat był mały i nadal ale trochę mniej mi sie przegrzewa procesor. Gdy za bardzo się przegrzał to mi kompa resetował, co mam zrobić??

(Pyra20) #2

pasta na procku i wszystko git ? nie ma tony kurzu na procku ?

(Dragonlnx) #3

Wyczyść kompa dokładnie,

Zdejmij jedną stronę obudowy,

Kup radiator ...

Nasmaruj pastą,

Jak nie pomoże - ładuj wentylatorki,

(Michcio22) #4

wentylator jest nowiótki ma zaaledwie dwa dni, a pastę też nakładałem. Mój komputer stoi pod biurkiem i to może mieć wpływ na wyższą temperaturę??

(JNJN) #5

Jaki procek.

A jaka to temperatura tego twojego procka - odczytaj z biosu.

Dobry cooler i pasta i umiejętne jej nałożenie.

Zadbaj aby temperatura w budzie była jak najniższa.

(Michcio22) #6

powiem ci temperature z speed fana: temp1 40, temp2 54, hd0 33c.

(Pyra20) #7

ee speedfun pokazuje fałszywe temperatury, najlepiej z biosa a jka nie to ściągnij programik

everest home edition tam śa wiarygodniejszcze pomiary

(Michcio22) #8

to masz z biosa: CPU 53c, M/B 35c

(Dragonlnx) #9

Wyczyść kompa dokładnie, aby nie było kurzu! !!

(Michcio22) #10

mam wszystko wyczyszczone bo wymieniałem niedawno płytę główną, pamięć, zasilacz i wentylator.

(JNJN) #11

I dalej nic nie wiemy,jaki procek.

Czy ta temperatura to przy normalnej pracy,czy w stresie.

Czy zrobiłeś konserwacje kompa,nałożyłeś paste na CPU i dałeś mocniejszy cooler.

Daj palec na cooler czy Cię parzy.

Tak to sobie będziemy pisać do jutra.

(Michcio22) #12

procesor to athlon 2600 xp, a komp mi się resetuje gdy uruchomie coś większego np. gre. już mówiłem że nakładałem pastę na procka, i dałem mocniejszy coler. a cooler mnie nie paży!

(Anonim1518) #13

Ja mam podobny problem, po dluzszym czasie uzytkowania kompa cuchnie d niego spalenizna (ale dziala), dotykalem go i okazalo sie ze karta graficzna jest bardzo ciepla, ale mnie sie zdaje ze to wina plyty glownej bo jak mialem inna karte graficzna to tez byla ciepla. co zrobic?

(Michcio22) #14

za bradzo miałem podkręcone procka :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: dlatego mi się zawieszało :frowning: teraz ustawiłem go do normalnej szybkości i wszystko jest cacy :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ZAMYKAM WĄTEK :smiley: :smiley: