Komputer mi się co chwilę resetuje

Jak w temacie, piszę szybko bo zaraz mogę mieć reset, na początku był czasami, teraz już prawie co chwile, nie wiem co się dzieje, nie obciążam komputera bo zaraz po 5 min jest reset. Miałem kiedyś podobny problem to mi dysk padł, nie chce kolejnych strat i proszę o pomoc… W tedy problem był po stronie przegrzewania się komputera… Teraz mam temperaturę w momencie restartu płyty głównej na 30 stopni, a dysku na 37, procesor też pewnie w tych granicach, mam 3 wiatraki, karta graficzna nie przekracza w momencie restartu 50 stopni. Proszę bardzo was o pomoc, nie wiem co robić.

Wklejam wam log z everesta, tam jest coś o pamięci, może ktoś się zna, bo może to być jej wina

http://wklejtekst.pl/sb

Daje też log z OTL, bo może to być jakiś wirus… Od tygodnia nie miałem anty wirusa, choć 2 tygodnie temu czyściłem komputer…

http://www.wklej.eu/index.php?id=f1bdc83845

extras

http://www.wklej.eu/index.php?id=3adb25ee26

Ze SpeedFana również mi wychodzi że temperatura jest w porządku, nawet, że jest za niska. Chociaż CPU mi skacze czasami do nawet 45 stopni, tak samo Core 0

Może mi ktoś wyjaśnić co to jest core 0? Chyba pamięć tak? Mogę zmienić jej gniazdko? może to polepszy jej sprawność… Bo mam 4 miejsca na ramy, dwa w kolorze żółtym i dwa w czarnym, zajęte mam te na żółto…

  1. W logu jest: YOU HAVE NOT CONNECTED THE POWER CABLE TO YOUR VIDEO CARD.PLEASE REFER TO THE ‘GETTING STARTED GUIDE’ FOR PROPER HARDWARE INSTALLATION… Czyli sprawdź kabelek zasilający od karty graficznej.

  2. Sprawdź kabel od wentylatora.

Bardzo mnie tym zaskoczyłeś…, ale sprawdziłem kable i nie były poluzowane, wentylator jest na karcie, ale jego kabelek był poprawnie dopięty… eh czyściłem komputer niedawno, ale to nie pomogło… no nie wiem co się dzieje. Zaraz dam edita czy pomogło dopięcie kabelków.

Polecam też popatrzeć w obudowę w trakcie działania sprzętu czy wiatraczki się obracają. Ściągnij tez program SpeedFan i popatrz w temperatury sprzętu - może się przegrzewa i stąd takie Emenergency Crashe?

mój komputer nie ma obudowy, wiatraczki są dobrze zainstalowane, patrzyłem speedfanem, jest wszystko ok, co to jest Emenergency Crashe?

pryng , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych szybkich pomocy w tytule. Inaczej zostanie usunięty. Zapoznaj się proszę z tym tematem.

viewtopic.php?f=16&t=394978

Emenergency Crash - awaryjne wyłączenie kompa kiedy się przegrzewa - wiele płyt głównych ma takie zabezpieczenie - kiedy temperatura przekracza dozwoloną maksymalną (wpisana w sam sprzęt do obejrzenia najczęściej w BIOSie) to komp się wyłącza żeby się nie spalić.

a może zasilacz do wymiany?

podaj moc zasilacza i ile już ma, średnio zasilacz zaczyna sie sypać co 3/2 lata

no ma rok, może póltora, był sprawdzany 2 miechy temu i było wszystko ok, technika dopięć kabli nie pomogła, dalej mam resy, mam zasilacz Tracera 500V, nie jest gorący ani nic, wygląda ok, ostatnio go czyściłem dokładnie…

Proszę o pomoc…

Dodane 24.05.2010 (Pn) 19:57

odświeżam… proszę o pomoc

brak obudowy jest błędem, może dojść do spalenia jakiegokolwiek układu przez zabrudzenie.

1 rzecz zainwestuj w obudowe

  1. zakup nowy kabel