Komputer mi się przycina

Witam :slight_smile:

Na wstępie pragnę przeprosić, jeśli temat jest w nieodpowiednim miejscu. Ale …

Mój problem jest następujący: praktycznie za każdym razem, kiedy włączam komputer, wszystko się uruchamia wporządku ale po ok.20-30 a czasem po kilku godzinach wyłącza się dźwięk (nie zawsze) i komputer się przycina. Nie wiem co to może być. Nie pomógł format, nie pomogło nie instalowanie dziwnych i nie sprawdzonych programów. A więc pytanie do Was: co to może być ? Windows (moze zainstalowac inną wersję-obecnie mam XP Pro 2002 SP2) czy hardware. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich :slight_smile:

Może masz za mało ramu :?:

Nie żartuj :stuck_out_tongue: Bez przesady. Wszystko u mnie chodzi b.dobrze dopóki się nie przytnie …

Jaką masz kartę dźwiękową?

Nic dobrego :cry: Podaję dokładne dane :

probkh9.th.jpg

Wklej logi. Może to wina jakiegoś programu/usługi.

Proszę bardzo :slight_smile:

Jeśli ktoś to sprawdzi - to wielkie dzięki.

Zafiksuj te wpisy, a folder zaznaczony na niebiesko usuń ręcznie z dysku:

Ale to nie wina wpisów :expressionless:

Często korzystasz z ww. programów?

Bardzo często 8) To źle :?:

Proszę zmienić temat postu na konkretny,użyj opcji zmień.JNJN

Wymienione programy są bardzo “pamięciożerne”, więc gdy pracują równocześnie, mogą powodować zacinanie się komputera.

Sprawdź, czy problem będzie występował po ich wyłączeniu - jeżeli tak najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z alternatywnego programu (albo programów), np. Shareaza, która obsługuje obydwie sieci p2p, z których korzystasz.

Gdy komputer zaczyna się przycinać, lampka sygnalizująca pracę dysku twardego miga z dużą częstotliwością ?? Jeżeli tak spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do swojej kart graficznej. U mnie kiedyś był ten sam problem. Inastalacja nowszych sterowników do karty graficznej usunęła problem.

Odinstalowałem już Bearshare’a bo myślałem, że on robi zamieszanie ale … to nic nie dało :confused:

Shareaza chodziła mi baaaaaardoz cienko. Z wszystkich programów, które testowałem najlepszym okazał się Bearshare. Dla mnie jest on bezkonkurencyjny.