Komputer mi się resetuje

Sytuacja wygląda tak…

nie wiadomo kiedy- w jakiej chwili się to stanie ale np. podczas oglądania filmu lub grania w CSa :smiley: albo czasem nawet podczas zwykłego siedzenia na gg…komp sam się resetuje…

Mam podkręconego celorona III z 633MHz do 790MHz( tyle ile idzie wycisnąć z biosu)…ale nie wiem…wydaje mi się że o przegrzewaniu nie ma mowy ponieważ temperature na procku mam “na wolnych obrotach” około 33 stopni a w stresie max 39…więc nie wiem…

Fakt że jak zwolnie do procka do standardu nie wiesza mi się komp ale filmy działają wolniej i nie moge sobie sopkojnie pograć:(

Prosze o pomoc…jeżeli ktoś ma jakąś propozycje(oprócz zwolnienia go do normy) to będe wdzięczny.

Panele Sterowania-Wydajnośc i konserwacja-Narzędzia administracyjne-Podgląd Zdrazeń.

Kopiujesz kod błedu, zaraz przed restertem.

Nie napisałeś jaki masz System Operacyjny?

No własnie podkręciłeś FSB i tym sposobem przetaktowałeś również inne podzespoły , moim zdaniem albo karta grafiki albo pamiątki nie wyrabiają , może spróbuj podnieś napięcie na procka ale nie wiem czy to co pomoże.

przeczys procka z kurzu i bedzie dobrze miałem taki problem i poskutkowało

Własnie i podaj cała konfigurację kompa

Microsoft Windows XP Professional

Intel Celeron, 791 MHz (9.5 x 93)

Matrox Millennium G400 DualHead AGP

ECS P6BAT-A+ (2 ISA, 4 PCI, 1 AGP, 3 DIMM)

Mikroukład płyty głównej VIA VT82C693A Apollo Pro133

Creative SB PCI128 (Ensoniq ES5880) Sound Card

ST320423A (20 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/66)

HL-DT-ST CD-RW GCE-8525B (52x/32x/52x CD-RW)

192Mb Ramu

Mogą grzać sie również pamięci chipset etc. :stuck_out_tongue: :wink: przeczyść wszytko. Działo sie tak wcześniej??

Zpisz kod błedu tak jak mówi Zenek Rolnik

Nigdy wczęsniej takie problemy nie występowały!!a jak przeczyścić procka z kurzu??Pozdro

To raczej wina tego, ze słaby jest komputer. Mało RAM-u i słaby procesor dla Windows XP, ktory wymaga minimum 128 RAM do pracy. A na pozostałe programy lub gry brakuje juz mocy przerobowej dlatego sie wiesza.

Wystarczy kupic procesor i RAM, bedzie szybciej chodził.

Do poprawnej pracy Windows XP wymagane jest conajmniej 256 RAM

A co do czyszczenia to uzyj sprezonego powietrza lub specjalnego pedzelka. Mozna to kupic w sklepach komputerowych.

ja kiedyś miałem podobny problem, jak miałem kompa jeszcze na gwarancji, resetował się też kiedy sobie chciał w zasadzie i pojechałem do serwisu.

Wina: płyta główna

Naprawa: 2 tyg. z małym szantażem

Osiągnięcie: Nowa i ciut lepsza płyta główna

A zobacz czy masz możliwość podnieść napięcie procka w biosie lub na płycie o 0.05 V do 0.1 V powyżej nominalnego.

I jak to też nic nie da zostaje ustawić procka na standard lub metoda prób i błędów,podmieniać podzespoły i sprawdzać.

Zacznij od zasilacza.