Komputer mi się sam uruchamia

Mam mały problem. Wczoraj wieczorem wyłączyłam komputer po jakims czasie (nie wiem bo juz zasypiałam) wyrwał mnie z łóżka głos uruchamiającego się komputera. Myślałam, że może źle wyłączyłam. No ale ok wyłączyłam go znowu no i już jakos o 5 właczam moniutor i widze ze komp jest właczony. W sumie to troche dziwne bo przedwczoraj kupiłam ten komputer i miałam na nim linuksa i nic sie nie działo. Wczoraj zainstalowałam windowsa xp i od razu takie rzeczy… Może ktoś wie o co chodzi.

Może coś go budzi lub nie został wyłączony.

Sprawdzić opcję w biosie taką lub podobną : AC Back Function, AC PWR Loss Restart, PWRON After PWR-Fail, , Restore On AC Power Loss, State After Power Failure ma być na OFF lub disabled i zapisać bios Save.

Sekcja biosu z reguły Power Management Setup

Instrukcja do płyty i sprawdzić.

  1. Może nastawiłeś uruchomienie o tej godzinie

  2. Możesz mieć jakiegoś wirusa

Wejdz w Menedżera urządzeń,karty sieciowe,prawym przyciskiem myszy na zarządzanie energią i zaznacz tylko zezwalaj na wyłączanie tego komputerowa.

A gdzie ja znajde menadzera urządzeń? moze te pytanie nie jest madre, ale czego innego sie spodziewac po blondynce :wink:

Mój komputer PPM -> właściwości -> menadżer urządzeń (opis z W7).

ok juz nie wazne. mam. ale nie ma czegos takiego jak zarzadzanie energia…

Dodane 07.11.2010 (N) 10:57

nie nie. tam mam wszystko dobrze. mam zaznaczone “Zezwalaj komputerowi na wylaczanie tego urzadzenia w celu oszczedzania energi” nic wiecej …

Dodane 07.11.2010 (N) 11:01

ale w klawiaturze było zaznaczone zeby wyprowadzał ze stanu wtrzymania wiec moze to był ten problem?