Komputer mi sie sam wlacza... POMOCY

witam moj problem jest nastepujacy gdy wylaczam komputer on po pewnym czasie sie sam ponownie wlacza jakby nigdy nic… nie mam pojecia co to moze byc… przez ten problem wychodzi na to ze moj komputer praktycznie caly czas dziala… czy to moze byc jakis problem z zasilaniem?? POMOCY !!

Od kiedy tak sie dzieje ?? czy nie czasem od czasu podłaczenia neta??

W BIOSIE, sprawdz czy niema opcji właczania automatycznie właczania komputera o ustalonej godzinie, oraz WAKE on Key, WAKE on LAN, należy powylączać .

wlasnie nie pamietam… bo jakis miesiac temu mialam formata i chyba odrazu po formacie tak mialam ale tez mozliwe ze jak neta podlaczylam… co mam z tym zrobic?? jakies pomysly??

wchodzisz so BIOSU, czyli podczas startu kompa wciskasz DEL lub F2.

Wchodzisz do BIOSU, szukasz w zakłądkach BIOSU wpisu

“WAKE on LAN”, ustawiasz na Disable, chyba ktoś robi ci poprostu głupi kawał … Idioci … Jest taki prgramik gdzie wpisuje sie IP kompa i on go włącza o ile jest ta opcja ustawiona

Niepowiedzine że to głupie kawały , kiedy funkcja WAKE on LAN jest załaczona to nawet skan sieci załaczy kompa , reset serwera również.

Sprawdzić w biosie to co piszą koledzy.

Posiłkować się książką do płyty głównej.

Odłączyć na próbę kable z netu od kompa i zobaczyć.

Zmienić gniazdo zasilania 230V - ma być z bolcem.

Sprawdzić kable i wtyczki.

Zastosować listwę zasilającą i na niej dodatkowo wyłączać kompa.

z tym biosem nie pomoglo wiec bede musiala kupic ta listwe zasilajaca co zreszta i tak zamierzalam zrobic… dzieki wam bardzo za pomoc