Komputer mi się wiesza stale

(Kbr) #1

Kupiłem jakiś czas temu procesor Intel Pentium 4 2.8/1M/533 prescott oraz płyte główną do niego Gigabyte 8SGXL, mam 256MB DDR266.

No i sie wiesza... Słucham muzyki dłużej, muza się wyłącza, komp jeszcze nie wiesza.

Kupiłem sobie nawet oryginalnego NeedForSpeeda most wanted bo sie cieszyłem że w końcu mam pożądny proc a nie głupiego celerona...

Reinstalowałem system a to mi pomogło tylko w wyrzuceniu czasu w błoto. Otóż.. Gram wyścig, wszystko niby ok aż nagle dźwięk sie zacina i odtwarza jedną sekwencję trwającą ok. 1/2s w kółko.. ja jeszcze moge grać, aż po pewnym czasie nie wytrzymuje i sie tnie no i reset.. Jesteście moją jedyną nadzieją, co robić ? Może ram lepszy kupić?

(Duch) #2

karta dźwiękowa zaintegrowana :?:

sterowniki poprawnie zainstalowane :?:

jakieś błędy się pojawiają :?:

(D Ark) #3

RAM może być 'palnięty', trzeba go sprawdzic. Wgraj najnowszy BIOS do plyty glownej.

(Kbr) #4

Karta dźwiękowa zintegrowana, jest napisane że urządzenie działa poprawnie.

(JNJN) #5

A jakie błędy wywala.

A zasilacz to masz przynajmniej 400W i najlepiej markowy,ten procek lubi zjeść.

Jak tam temperatury wszystkiego.

(Kbr) #6

Zasilacz zły ? nawet nie wiedziałem że to ma wpływ. W sklepie mi jak go kupowałem mówili że to wszystko i tak sprowadzane na kilogramy z Chin.

Żadnych błędów.

Temperatury:

Procesor, gdy pracuje tylko w windzie bez gry /35 C

Procesor, gdy gram /40 C

Płyta główna /35 C

(JNJN) #7

To zacznij od tego - na dobry i markowy zasilacz kasy nie żałuj.

(Kbr) #8

JNJN:

Co prawda jeszcze nie zaglądałem do środka kompa by sprawdzić moc zasilacza ale wyelimonowałem jedną z przyczyn zacinania się.

Wyłączyłem karte dźwiękową w biosie. Rozmawiałem z pewnym informatykiem-kolegą który mnie uświadomił że karty dźwiękowe zintegrowane obciążają również procesor w jakimś tam stopniu... Możliwe że ona go zamulała na tyle skutecznie, iż w połączeniu ze słabym ramem wychodziło zawieszenie systemu.

Póki co mi sie nic nie wiesza i jest dobrze... tyle że dźwięku nie mam :D. ale to sie wytnie bo niedługo mój ojciec zmienia MoBo więc wezme sobie jego nie zintegrowaną karte dźwiękową która nie korzysta tak z proca gdyż ma swój akcelerator.

(JNJN) #9

z

Każde urządzenie kompa w jakimś stopniu obciąża procesor.

Może wystarczy zastosować najnowsze stery do karty muzycznej - odwiedź stronę producenta płyty i pobierz stery do twojego modelu płyty i karty i systemu.

Wcześniej odinstaluj oprogramowanie i stery karty muzycznej i zrób czystkę po sterach.

Możliwe również że zintegrowana karta muzyczna jest uszkodzona.