Komputer mi sie zawiesza podczas słuchania muzyki

Czesc mam problem z moim komputerem.Od 2 tygodni mój komputer sie zawiesza.Jak leci piosenka z winampa to komputer zachowuje sie tak jak by nie miał siły pociągnąc tego utworu.Sprzet mam w miare nowy…Na gwarancje woziłem swój komputer 5 razy ale u nich komputer chodzi bez zarzutów ale jak juz u siebie go mam to znowu sie zaczyna zawiecha.Jestem bezsilny qurcze

A sprawdziłeś w serwisie że tak jest.

Byłem i patrzyłem i nic

A woziłeś kompletny,może problem w peryferiach kompa.

Sprawdź zasilanie 230V - zmień gniazdo zasilajace 230 V dla kompa.

Sprawdź dzwięk na słuchawkach.

Czy zawiesza się tylko na dzwięku.

Tak na dzwięku jak słucham mp3 to tak przycina z 5sekund a później sie odmula i za 1 lub 2 godziny znowu

Złączono Posta : 11.11.2005 (Pią) 22:04

-----------a o co chodzi z tym! !!

W sumie to chyba nic nie da,ale przełącz kompa do innego gniazda zasilania 230V celem sprawdzenia.

Czy na słuchawkach sprawdzałeś.

Czy odinstalowałeś Winnapa i zainstalowałeś inny,starszy i sprawdziłeś.

Sprawdź tryby pracy dysku i napędów,mają być w UDMA - opis dla 2000/XP.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

Odłącz wszystkie urządzenia peryferyjne od kompa i sprawdź,podmień mysz i sprawdź,podmień klawiaturę i sprawdź.

I dziwne że ten sam Winnap w serwisie odtwarza dobrze, a u Ciebie nie.

Używam systemu Xp sp 2

czym to sie różni bo nie bardzo rozumię.I czy dzięki temu ustawieniu komputer stabilniej chodzi???

Proszę zmienić tytuł wątku na sensowny, inaczej skasuję go z forum :!: :!: :!:

JNJN ustawiłem tak jak opisałeś własciwości mój komputer---->sprzęt—>menadzer urządzeń------>kontrolery IDE------>podstawowy kanał IDE–>właściwości ustawienia zaawansowane-------> tryb transferu mam ustawione DMA jeżeli jest dostępne a bierzący tryb transferu to ustawiło mi automatycznie ULTRA DMA Tryb 5 ,natomiast pomocniczy kanał IDE mam ustawiony na DMA lecz bieżacy tryb transferu mam ustawiony na Multi Word DMA Tryb 2 chce podkreślić ze 1 dysk nowy mam podłączony do jednej taśmy a 2 dysk stary do 2 taśmy i do cd roomu???i JNJN napisz mi czym to sie różni od wczesniejszych ustawień bo jestem ciekawy i na przyszłośc bede stosował twoje zalecenia bo to moze mi pomóc Te ustawienia mogą być kluczowym rozwiązaniem ,którem moga zapobiec zawieszanie sie systemu podczas słuchania muzyki

też tak miałem pomogło dociśnięcie kabla IDE

Na I kanale IDE masz dysk systemowy i transfer UDMA5 - widać że dysk ATA66/100/133 i płyta główna też obsługuje ATA66/100/133.

Na II kanale IDE masz dwa napędy i transfer MWDMA2 - Cdrom obsługuje max ATA33/UDMA2,a dysk widać też ma max ATA33/UDMA2 i dlatego jest tak ustawione - widać to starsze napędy i mają mniejszy transfer.

Ustawienie to zależy od urządzenia(dysk,napęd CD) i jego max transferu ATA33/66/100/133 i kontrolera płyty głównej,czy obsługuje ATA33/66/100/133 - wtedy jest odpowiednie ustawienie transferu w systemie.

Poczytaj tu masz wszystko.

http://www.tomshardware.pl/storage/20020806/ide-04.html

Na I i II kanale IDE - wymień na nową taśmę sygnałową najlepiej od razu na 80 żyłowe i dobrze wsadź wtyczki,mocno i właściwie.

Wgraj stery do płyty głównej.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 712#247712

Ale mój dysk ten 2 jest stary obroty 5600 wiec niewiem czy bedzie działa na UDMa 5 ale moge sie mylić a jeszcze pomyliłem sie z tamtym postem miałem 2 HDD na 1 taśmie a cdroom na oddzielnej taśmie przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Napisz dokładnie jaki to dysk - model,to Ci powiem co obsługuje.

Podaj również dokładnie model płyty głównej.

Wiec tak systemowy 2 miesieczny dysk nazywa sie samsung SP0812N a ten drugi 5 letni 5600 obrotów nazywa sie baracuda ST320413A a płyte mam asrocka 880 (najtańsza)

Dysk

http://www.seagate.com/support/disc/spe … 0413a.html

Płyta

http://www.lis.net.pl/

Sprawdź czy to te.

Czyli na I kanale IDE zostaw nowy dysk systemowy - choć mogą pracować oba - ale zostaw go samego.

Na II kanale jako Master dysk drugi,Slave CDROM.

Dysk stary na II kanale IDE też powinien pracować w UDMA5.

Zmień obie taśmy sygnałowe na 80 żyłowe,bo będziesz miał transfer max ATA33/UDMA2.

Zrobiłem tak jak kazałeś i to samo jest (: Multi Word DMA Tryb 2-------> a jak takie coś jest to dysk jest wolniejszy

A taśmę 80 żyłową masz na II kanale IDE założoną.

Na II kanale IDE zostaw sam dysk jako Master i oststnia wtyczka i zobacz jaki transfer.

Lub podpięte oba napędy na II kanale i odinstaluj II kanał IDE,restart kompa i zobacz,ewentualnie przestaw transfer jak się da.

Wszystko w podanych linkach.

Wszystko rób na wyłączonym kompie - podpinanie taśm.

Mam 80 żyłowe taśmy,ale nie odpowiedziałes mi na pytanie dotyczące Multi Word DMA Tryb 2 czy jak mam takie ustawienie przy pomocniczym IDE to czy jest to odczuwalne na systemie

Możliwy niższy transfer z dysku i do dysku przy tym ustawieniu - często jest to również przekłamanie systemu lub powoduje to drugi wolny napęd podpięty na taśmie.

Wykonaj czynności z poprzedniego postu.

Należy wykonać testy transferu dysku w różnych konfiguracjach na taśmie i wtedy będzie wiadomo.

Czytaj linki podane.

Do pomiarów transferu zastosuj program np.

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=918&t=47

jak dla mnie to te dyski sa wystarczajaco szybkie zeby odtwarzaly mp3, wiec nie tu jest problem … (sam chwilowo mam jakiegos rupiecia pewnie z 3200 obrotow na min i filmy i mp3 dzialaja dobrze tyle ze strasznie glosno chodzi)

co do mp3, to mam pytanie czy tylko w winampie kleczy ci muza ??

i czy wymieniles juz te kable na nowe,

ja mialem kiedys cos takiego ze mi kabel sie lekko rozerwal i tez mi nagrywara mulila (nagrywala z szybkoscia max 16x) wymienilem kabel i zaczela dzialac normalnie

A i sprawdzil bym jeszcze dysk scandiskiem (lub jakims lepszym programem) bo moze byc tak ze mp3 jest jakas uszkodzona i powoduje jakis konflikt z systemem, malo prawdopodobne ale mozliwe. (kiedys mialem tak z filmem jak tylko naciskalem na niego odrazu windows sie mulil ;/ przykra sprawa ;/ )