Komputer mi szaleje

Opiszę od początku całą sytuację. Dzisiaj zauważyłem, że zmieniła mi się strona startowa, tak więc scanowałem takimi programi (nie w trybie awaryjnym)

:arrow: Spybotem

:arrow: Pest Patrolem

:arrow: Ad-aware

:arrow: CW Shredder

:arrow: Panada Antyvirus 7.0

:arrow: HijackThis - log wkleiłem w temacie z logami.

Pousuwałem wszystkie śmieci co te pogramy znalazły, i ku mojemu zdziwienu komputer zaczął wariować. Oto objawy:

:arrow: Wyskakuje błąd Explorer.exe - oczywiście z zapytaniem czy wysłać raport, czy też nie

:arrow: Raz wyskoczyło to okienko zjakby od blastera choć mam wszytskie łaty, ale to tylko raz (mam nadzieję, że się nie powtórzy) :smiley:

:arrow: Wyskakują informacje o uszkodzonym pliku windowsa

:arrow: Raz wyskoczyło, że jakiś program popełnił bląd itd.

Już na prawdę nie wiem co robić. Zamiast naprawić wszystko się spieprzyło :twisted:

Najlepsza rada jak nie wiadomo co się dzieje - format c:

Dzięki za taką rade. Najdziwniejsze w tym wszytskim jest to, że teraz od ok. 1,5 h sobie pracuje i nic złego się nie dzieję… :? :k

zrób sobie scany : rgistry first aid, norton win doctor , norton disc doctor itp.

A przed skanowaniem zaaktualizowałes ww programy … :?: :?:

Co ci pokazały te programy ,ze czysto. :?: :?:

Jaki masz System Operacyjny ??

:arrow: XP ? Instalacja Service Packa 2

:arrow: 98/ME ? Instalacja wszystkich łatek :stuck_out_tongue:

Jaki system.

Do 98SE nie stosuj poprawek.

Do ME nie zdążyli zrobić.

W XP z uruchom komenda sfc /scannow i chkdsk /f.

W 98SE/ME uruchom z dyskietki startowej włóż dysk z programem i komenda setupcor.exe sprawdzi pliki systemowe.

Jeżeli sytuacja bedzie się powtarzać a masz system WinXP proponuję wykonać przywracanie systemu do punktu sprzed zaistniałej awarii.

Mój najpewniejszy sposób na takie problemy to przeinstalować system z formatowaniem dysków. Oczywiście zawsze mam zrobione kopie tego wszystkiego co ważne i trzymane jest w Moich dokumentach. Trochę to zajmuje czasu, ale później “maszynka” hula na cacy.

JN ja mam poprawkę windowsa Me więc nie wciskaj kitu że nie ma poprawek do Windowsa Me

Rozwiązałem już ten problem. Przeskanowałem SpySubtract, usunąłem co znalazł (a było tego sporo) i na koniec zainstalowałem Servica Packa 2 i wszystkie inne poprawki. :smiley:

Tak więc temat można zakłódkować :wink:

Nie chodziło o pojedyńcze poprawki, a o Service Packi PL

Win98SE - wersja 1.5

WIN 2000 - wersja 1 do 4

WIN XP - wersja 1 do 2

To nie dział Na luzie. Tego typu wymiana zdań na PW

OTy :arrow: ZSYP

Panowie swoje prywatne sprawy załatwiajcie na klatce schodowej co?? :evil: