Komputer muli + problem z internetem


(PrzemczaN) #1

Oto log z hijacthis http://wklejto.pl/9478

Problem jest taki, że komputer już na oknie startowym bardzo muli. Jak klikam w ikonę użytkownika, to dość długo czekam na załadowanie się pulpitu. Długo czyli powiedzmy 20 sekund, dawniej było to natychmiastowo. Następnie programy które mają się uruchomić zaraz po starcie jak antyvir, czy gg również potrzebują na to zdecydowanie więcej czasu. Dalej w pracy na komputerze zamulanie nie jest już tak bardzo widoczne, okna otwierają się w miarę szybko, ale jednak wolniej.

Nie wiem czy to jest z tym połączone, ale towarzyszą temu również problemu z netem. Po godzinie, czy dwóch użytkowania (różnie to bywa) internet przestaje działać. I bardzo dziwne dla mnie jest to, że nie pomaga nic, resetowanie połączenia, wyciągnięcie i wożenie kabla, a wystarczy tylko zresetować kompa i już mam kolejne 2 godziny dla siebie. Mam radiówkę więc dzwoniłem już w tej sprawie do dostawcy, dość długo próbowaliśmy razem dojść do przyczyny, ale wszystko wydaje się być OK. Do głowy przychodzi mi jeszcze koniec, a właściwie końcówka żywotności karty sieciowej.

Na koniec powiem jeszcze, że takie coś zdarza mi się po raz drugi. Jakiś miesiąc temu, może 1,5 miałem identyczną sytuację (mulenie + ten internet, wtedy właśnie dzwoniłem do dostawcy). Jako, że nie wiedziałem co zrobić zdecydowałem się na format dysku. Po formacie było wszystko OK, szybko, internet śmigał aż miło. Tylko dziwi mnie taki szybki powrót tej sytuacji, bo kompa na pewno nie zaśmieciłem. Mam zainstalowane tylko potrzebne programy, 2 gry, jakieś zdjęcia, muzykę, wszystko jest uporządkowane, więc nie wiem co się dzieje. Trochę mi się nie chce co miesiąc formatować dysku.

Mam nadzieję, że ktoś z was pomorze mi z tego wybrnąć. Wielkie dzięki.


(Spandau) #2

Kosmetycznie usuń ten wpis w HJT

Uruchom HijackThis - Do a system scan only - w oknie programu pokaże się log - zaznacz kratki przy podanych wpisach - klikasz Fix checked

Pobierz Combofix przeskanuj system i daj log na forum


(PrzemczaN) #3

Kosmetycznie, czyli jednak nie ma syfu?

Usunąłem to, ale nie za wiele pomogło. A może nawet nic.

Tu log z cobofixa http://wklejto.pl/9494


(Spandau) #4

wklej do notatnika:

Zapisz plik jako CFScript.txt najlepiej aby ikonka tego pliku znajdowała się obok ikonki ComboFix.exe

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe powinno rozpocząć się usuwanie po tym daj log na forum.

Usuń ręcznie folder C:\Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Pobierz Dr.WEB CureIt! wykonaj pełne skanowanie i daj log na forum

Włącz przywracanie systemu


(PrzemczaN) #5

http://wklejto.pl/9503

Tu jest log po usunięciu tych plików, teraz biorę się za resztę.


(PrzemczaN) #6

Mam jeszcze takie pytanie. Przeskanowałem już tym DR.Webem i mam wkleić loga z tego programu (jest on strasznie długi) czy z combofixa, czy jeszcze z czegoś innego?


(Spandau) #7

Log wygląda na czysty.

usuń folder C: \Qoobox oraz instalkę Combofix z dysku.

Jeśli DrWeb nic nie znalazł to nie musisz nic wklejać, jeśli znalazł to wklej ten raport na http://www.wklejto.pl a w poście daj linka.


(PrzemczaN) #8

Dr. Web podczas skanowania wstępnego znalazł jakieś 2 rzeczy, później podczas pełnego skanowania nic. Zauważyłem też znaczną poprawę jeśli chodzi o szybkość włączania się kompa. Teraz jestem zadowolony. Zobaczę jeszcze co z tym netem, ale muszę powiedzieć, że to co kazałeś mi zrobić pomogło. Wielkie dzięki.