Komputer muli

Cześć.

Dziś rano włączam komputer przeglądam stronę internetową i nagle komputer zaczął strasznie mulić. Co jakiś czas znowu chodzi normalnie i po chwili znowu muli. Skanowałem rano komputer 3 razy i nic nie dało.

Parametry komputera:

-4 GB ram DDR3

-Nvidia GeForce 9600GT 1GB

-Procesor AMD athlon II X4 645 3.1 GHz

Stwierdzenie, iż “twój komputer muli” nie jest dla nas zbyt pomocne :wink: . Poprosiłbym o log z programu OTL.

Parametry twojego komputera są niczego sobie, więc myślę że to jakiś syf.

Może reinstall systemu Windows by pomógł

ZdzicH , po jaką cholerę? W takim przypadku wystarczy wywalić zbędne programy a z autorunu i przeczyścić system programami TuneUp Utilities oraz Odkurzacz.

Optymalizacja Windows 7

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Opt … 38950.html

Programy typu Sunrise Seven 1.2 Build 61 http://www.dobreprogramy.pl/Sunrise-Sev … 16981.html ale zalecam ostrożność przy korzystaniu z tego typu programów.

Zanim zaczniesz cokolwiek robić , proponuję abyś wykonał punkt przywracania systemu ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980 Tak w ogóle gdy wszystko jest dobrze wykonuj kopie zapasowe. Na przyszłość polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … nd-restore (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows 7”).

Może to infekcja? Wykonaj log w OTL: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 albo OTLPE gdy system nie działa: http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/ Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem możesz z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

To system preinstalowany z dodatkami producenta? http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

Zobacz pkt. 5 w mojej pierwszej wiadomości w tym temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

Gdybyś miał problem z obsługą mechanizmu tworzenia partycji, chodzi o ekran “gdzie chcesz zainstalować system Windows?” http://vpx.pl/i/2012/06/22/whq2.png, to zobacz tutaj: windows7-instalacja-problem-t492462.html?hilit=zaawansowane

Przejrzenie dzienników: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732

Pozdrawiam i daj znać o efektach. Powodzenia!