Komputer na kluczyk

Witam wszystkich.

Jak w temacie chodzi mi o komputer na kluczyk.Chciałbym sobie coś takieo zrobić u siebie.Chciałbyum też aby efekt był taki sam jak na przedstawionym filmiku u dołu:

Z góry dziękuję i pozdrawiam:

komunista.

i to nie jest żaden program tylko po prostu ktoś se wmontował stacyjkę z samochodu podepną i gotowe jak dłużej przytrzyma przekręcony to tak samo jakby trzymał przycisk

Ja o tym wiem bardzodobrze,Ale pytanie jest jak to zrobić praktycznie.

Działa to na tej samej zasadzie co zwykły przycisk, najlepiej abyś się dowiedział od autora jakiej stacyjki używał. Trochę lutowania i efekt ten sam :>

Jakie trochę, bierzesz jakąś sprężynkę by kluczyk odskakiwał, jeden pin na sztywno, a drugi do tej końcówki co blokuje wyjmowanie, tak by się połączyły po przekręceniu. Btw ten kluczyk jest taki sam dla wszystkich kieszonek i da się go otworzyć spinaczem zapewne ;]

Najlepiej jak byś dorwał jakąś stacyjkę (najmniej roboty) jak poprzednicy mówili, ew można by to zrobić ze zwykłego zamka, ale to już samo wykonanie zależy od konstrukcji. No i obudowa, ta z filmiku zbytnio nie wygląda, zrobiłbyś se własną z plexi i by była kozacka ;]

Btw jak byś się uparł i dorwał dobrą stacyjkę / zamek. To w miejsce przycisku zasilania by dało rade zamontować ;]

Czyli nie muszę kupować nowej obudowy,no nie?

Dodane 21.07.2011 (Cz) 12:18

aha czyli to wygląda tak że kluczyk wciska poprostu guziczek zasilania tak, ob jeżeli tak to tak zrobię.

Guzik zasilania po prostu styka 2 kable. Komputer możesz odpalić śrubokrętem jak się uprzesz. Po prostu masz zewrzeć te kable co idą do przycisku.

i te 2 kable podpiąć do stacyjki,tak którą trzeba zamontować na guziku zasilania tak czy w obudowie kompa trzeba zrobić jakąś dziurę aby ta stacyjka przeszła?

Nie, przycisk zasilania wywalasz całkowicie, powiększasz dziurkę i w jej miejsce dajesz tą stacyjkę. Mając zdolności manualne powinieneś sobie poradzić, ew zostawiasz przycisk i dajesz stacyjkę a ją dajesz na przejściu jednego z przewodów do przycisku zasilania, wtedy twoja stacyjka będzie musiała być przekręcona by przycisk zadziałał, pomyśl jak chcesz to mieć zrobione, sama zasada działania tego przycisku to po prostu połączyć 2 przewody. Je podłączasz i działa.

Z tym, że stacyjki mają więcej przewodów, ale to już zależy od konkretnego modelu, masz cokolwiek z kluczykiem to mógłbyś to wykorzystać.

Narazie nie ale mam znajomego który prowadzi złomowisko samochodowe i jakąś małą stacyjkę powinienem od niego dostać :wink: a co do samego sposobu wykonania to zrobię tak jak poradziłeś czyli wywale całkowicie przycisk zasilania i tam zamontuje stacyjkę.Ale jeżeli nie będzie miał tej stacyjki to od czego polecacie zamontować stacyjkę tak żeby była mała oczywiście ??

Najprostszą stacyjkę jaką pewnie można dostać, tak aby nie było później problemów co do czego podłączyć : )

W takim razie wszystkim bardzo dziękuję za rady jak wrócę to sobie to zamontuje.

pozdrawiam:

komunista.

jak masz miernik to łatwo to zrobić, choć bez też da radę, jak masz stacyjkę i jak przekręcisz kluczyk to 2 piny powinny mieć przejście (miernik pika) a jak puścisz to nie, jak nie masz miernika to na kablu łączysz baterię + do + a minusy po obu stronach, jak połączysz to dioda świeci, przykładasz i tak samo jak z miernikiem sprawdzasz, jak będziesz wiedział jak podpiąć to do tych 2 pinów podpinasz zamiast przycisku i tyle

tylko to musi być taka stacyjka w której kluczyk odskakuje bo będzie cały czas przytrzymany przycisk power :wink:

mam nadzieję, że wytłumaczyłem najprościej jak się dało :wink: