Komputer na raty, do 3500zł warszawa

Trudno jak już trzeba to dołożę w ESC.

Które chłodzenie lepiej się sprawdzi Zalman czy ten mugen :>?

Ogólnie zestaw jest ok ?

Przeczytaj test…

Ogólnie zestaw ok.

Co do karty graficznej, to zapytaj w Esc jaką gwarancję dostaje się na HD5850 poszczególnych producentów (Gigabyte ma wpisane 36miesięcy) i jakie jest dodatkowe wyposażenie.

Mugen jest wg mnie lepszy.

A która pasta będzie lepsza ta dołączona do Zalmana czy ten Silver dokupiony do mugena :>?

Ok więc o co jeszcze zapytać ESC ? Gwarancja grafiki, wyposażenie, coś jeszcze :> ?

Silver będzie lepszy.

A skąd informacja, że Silver będzie lepszy od tej dołączonej do Zalmana?

Możesz jeszcze rozważyć kupno Sharkoon Rebel 9 Economy Edition /Black/, bądź Antec Gamer Two Hundred w tej samej cenie co ta Twoja, poczytaj recenzje i zobacz która Ci się najbardziej podoba.

Powiem tak, zależy mi na tym aby chłodzenie jak najlepiej chłodziło procesor i było wydajne przy OC.

No to tak jak mówiłem, Scythe Mugen II rev. B + Arctic Silver 5.

albo chłodzenie ciekłym azotem lub wodne :smiley:

lub ciekłym helem.

Wiecie jakiej jakości jest ta pasta na Mugenie? Bo ja nie wiem i szczerze powiem, że zmywanie oryginalnej pasty nie będąc świadomym jej jakości jest bez sensu.

pewnie jest identyczna jak przy moim scythe ninja 2 - szara sylikonowa, jest osobno dołączona a nie od razu naniesiona

silikonowe pasty są do… wiadomo gdzie =].

Pasty dołączane do tych chłodzeń ze średniej i wyższej półki są zazwyczaj dobrej jakości, ale np. Arctic Silver V oferuje jednak niższe temperatury… Nie wiem jakiej jakości jest pasta na Mugenie (kolega wyżej napisał, ale nie wiemy czy do Mugena jest ta sama), ale dla porównania pasta dołączona do chłodzenia Nocuta była “bardziej gorącą” o kilka stopni w stresie od Arctic Silver V.

http://allegro.pl/item896312541_scythe_ … 6_am3.html

na tej aukcji ta pasta jest tez w takim samym woreczku jaki miałem przy ninja 2, arctic silver bedzie na pewno lepsza

Jeżeli faktycznie to silikon, to faktycznie nie ma co jej nakładać. Osobiście wybrałbym raczej Arctic Cooling MX-2 albo najlepiej MX-3, ale AS5 również jest dobra.

albo taka http://allegro.pl/item893422881_zalman_ … dzaca.html

arctic silver miałem i troche trudno ją się nakładało, teraz kupie chyba tą zalmana

Podobna klasa wydajności, łatwość w nakładaniu, ale ciężko całą wykorzystać.

Ok!

Już zestaw został definitywnie wybrany jest to:

Procesor: Intel Core i7 860

Chłodzenie: Scythe Mugen II Rev.B 175 zł + ArcticSilver Arcitic Silver 5 25 zł

Płyta główna: MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/ 520 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz CL9 X-Series 399 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 185 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 1069 zł

Nagrywarka DVD: NEC AD-7241S SATA LightScribe (black) 99 zł

Obudowa: Sharkoon Rebel 9 Economy Edition /Black/ 199 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W 265 zł

Ostatnie pytania, czy pamięć nie będzie mnie ograniczać w O/C ?

Jednak muszę znaleźć sklep w warszawie z tymi częściami z możliwością zakupu na raty :]. Proszę o pomoc.

Nie ma szans, żeby RAM ograniczał OC.

Jak znajdziesz sklep, to pamiętaj, że musisz brać wszystkich podzespołów identycznych, część (płytę, RAM, grafikę, nagrywarkę czy obudowę) można bez większych problemów zamienić, jeżeli akurat w sklepie nie będzie.

Wole te same bo zaraz wcisną mi jakąś lipę ;).

Prosiłbym o pomoc w znalezieniu sklepu ;P.