Komputer nagle się wyłączył i już nie działa

Jak w tytule, grałem sobie spokojnie a tu nagle bach i komputer kaput, nie można go włączyć, rozebrałem go i gdy naciskam przycisk “power” zapala się na płycie głównej jakaś żółta lampka i na tym koniec. Czy to może być wina zasilacza czy czegoś innego?

Jaki sprzęt, jaki zasilacz?

Możliwe, że coś się sfajczyło

Ram/grafa

Pożycz od kogoś dobry zasilacz i sprawdź.

U mnie na starym kompie też się tak zrobiło mogła spalić ci się płyta główna podkręcałeś coś w kompie?? :slight_smile:

jaki masz zasilacz??

codegen 300W?? :stuck_out_tongue:

spróbuj powąchać poszczególne podzespoły, może coś wyczujesz…

To pewnie zasilacz. … chociaż niekoniecznie. Pożycz zasiłke od jakiegoś znajomego i po prostu sprawdź. :slight_smile:

btw. jak kumplowi kiedyś wywaliło zasilacz to też tylko dioda na płycie sie paliła…

no cóż powiem co pamiętam bo siedzę u mamy w pracy bo tylko tu mam teraz dostęp do internetu, więc tak karta graficzna GeForce FX 5500 mająca pół roku życia za sobą, zasilacz niestety nie wiem ale pracuje już 3 lata, płyta główna tak samo - płyta firmy gigabyte, i nie znam marki pamięci ram

Złączono Posta : 12.06.2007 (Wto) 16:48

niczego nie podkręcałem wszystko jest na swoich firmowych parametrach

sprawdź jaki masz zasilacz…

na okres 3-4 lata to pewnie codegen 300W :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Mam starego Megabajta 300W sprzed 3 lat, który radzi sobie na sprzęcie ati radek 8500 + athlon 1700+ XP i jest OK.

Ale jakby nie patrzeć, nagłe wyłączenie się kompa i powtórna niemożliwość jego włączenia, to wskazuje na problem z zasilaczem, gdyż gdyby zasiłka była jeszcze dobra to by chociaż się coś włączał komp.

Mi niedawno też w starym kompie zasilacz poszedł (oj z dymem! :), ale na szczęście nie pochował innych podzespołów do grobu!

to to samo co Codegen taki sam szajs, zasilacz mógł zabrać ze sobą inne podzespoły

Witam. U mnie było tak samo. Okazało się, że płyta główna jest uszkodzona.

P.S Czy świeci się u Ciebie mysz lub pad na USB??

dokładnie tak, pisze już ze swojego komputera okazało sie że zasilacz się sfajczył, dzięki za pomoc