Komputer nie chce się uruchomic

Witam, dzisiaj od 12 rano Gram w Team Fortress2 i 10 minut temu komputer nagle mi się wyłączył i teraz jak chce włączy to nic się nie dzieję. O co może chodzi??

Config:

Daj log z HijackThis.

:o aha. a niby jak mam to zrobic??

Tu masz instrukcję viewtopic.php?f=16&t=36654

Nic w środku się nie odłączyło? Dziwne, że tak nagle siadł…

Omg chłopie przeczytaj mój pierwszy post

nie nic się nie odłączyło ;(

Jeśli nie dzieje się absolutnie nic (tzn. nie świeci się żadna dioda, nie kręcą się wentylatorki), to najprawdopodobniej zasilacz cię pożegnał, ewentualnie może masz listwę przepięciową - może bezpiecznik w niej poszedł na skutek jakiegoś skoku napięcia?

Jakieś sygnały dżwiękowe przy odpalaniu?? Jak tak to jakie? Jak nie, to czy wiatrak wogle kręci bo może Ci padł :wink: Jeśli kręci to sprawdź pamięć (np. podłącz ją u kolegi i przeskanuj np. Memtest )

żadnych sygnałów jedyne co sprawdzałem to jest napięcie na grafice i na wentylatorach. jedne co sie dzieje do jak naciskam odpalanie to błyśnie dioda na wentylatorze i wentylator sie poruszy, ale tylko za pierwszym razem gdy kliknę, potem musze odłącza zasilaz i jak go znowu podłącze i odpale to znów błyśnie.

mam listwe anty przepięciową ale reszta sprzętu do niej podłączona działa.

No to na początek podstaw inny zasilacz.

to będe miał zabawy na 40 minut :stuck_out_tongue_winking_eye: da się go w jakiś inny sposób sprawdzi??(mam miernik napięcia)

Jak Masz miernik, to sprawdź na początek żółty (12V) i czerwony (5V) kabel w dowolnej wtyczce molex. Zasilacz odpalasz manualnie (jeśli da radę).

40 min. ?? Stary dłużej Ci zejdzie z miernikiem niż podłączenie. Przecież nie musisz go wkręcać, wystarcvzy żeby kable sięgnęły.

Podaj markę i moc zasilacza…

no tak ale ten drugi muszę wymątowac z komputera z którego teraz korzystam :stuck_out_tongue:

Chieftec 400W

Ten miernik to nic nie warty :stuck_out_tongue:

wszędzie gdzie nie dotkne to pokazuje 12 36 nawet jak prąd odłącze. a jak w gniazdko włożę to pokazuje 12 26 55 111 ehh

Przecież ma w configu który wyustawił

Odłącz wszystko od zasilacza. Pozostaw tylko jakiś napęd lub wiatrak. Odłącz zasilacz od innych elementów. We wtyczce ATX20/24 łączysz kabel zielony z czarnym (spinaczem biurowym) i wtykasz wtyczkę do gniazdka. Zasilacz rusza i sprawdzasz napięcia (na molexach:żołty, czerwony i pomarańczowe we wtyczce atx) :arrow: klik.

Jak nie rusza zasilacz zrobił pa pa.

PS Włączaj tylko przy obciążeniu.

a zobaczcie tutaj

viewtopic.php?f=19&t=317171